PDA

View Full Version : پیشنهاد: راه اندازی کنفرانس ماهانه

HO457
یک شنبه 07 اسفند 1384, 01:56 صبح
سلام به همه دوستان عزیزم
میخواستم بگم چطوره برای هر موضوع های مهم مثل وی بی دات نت، SQL SERVER، دلفی، ASP.NET با حضور مدیران مربوط به اون موضوع ماهی یک بار یه کنفرانس صوتی تشکیل بشه. زمانش هم از قبل تعیین بشه و به کاربرا اعلام بشه.
دوستان هم نظرشون رو بگن.

Touska
یک شنبه 07 اسفند 1384, 13:18 عصر
من با این نظر موافقم.

HO457
دوشنبه 08 اسفند 1384, 20:50 عصر
چی شد؟ نظرتون رو بگید در این باره. فکر نکنم کار مشکلی باشه این کار. تازه میشه هر کاربری رو به کنفرانس دعوت نکرد. چون بعضیا بلانسبت دوستان گلم جنبه این کارارو ندارند. فقط کاربرای دارای اعتبار

oxygenws
دوشنبه 08 اسفند 1384, 20:58 عصر
ممنون..

1- از چه طریق؟؟ (در چه مکانی)
2- چه زمانی؟؟ (ما کاربران خارجی هم داریم)
3- با چه هدفی؟؟ برای رسیدن به چی؟! (نگید در مورد مثلا دلفی صحبت می کنیم، "هدف" بگید.)

HO457
دوشنبه 08 اسفند 1384, 21:12 عصر
- از چه طریق؟؟ (در چه مکانی)

خیلی راه داره، مثلا ایجاد یه روم تو یاهو مسنجر و اینوایت کاربرا به اونجا.

گفتم، هر ماه یه کنفرانس تشکیل بشه،‌زمانش توسط مدیران عزیز تعیین بشه و به کاربرا اعلام بشه.

3- با چه هدفی؟؟ برای رسیدن به چی؟! (نگید در مورد مثلا دلفی صحبت می کنیم، "هدف" بگید.)

صد در صد هیج کاری بدون هدف نیست. منظورم این نبود که بیایم بگیم دات نت اینجوریه یا دلفی اینجوری، یه جورایی برای رسیدن به ایده های جدید و بحث روی موضوع های خاص. امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید. موضوع میتونه توسط مدیرا قبل از اینکه کنفرانس تشکیل بشه تعیین بشه بعد همزمان با اعلام زمان کنفرانس به کاربرا اعلام بشه.. بذارید یه مثال بزنم، همونطوری که اطلاع دارید یه گروه از بچه های سایت و آقای زواری جمع شدیم واسه ترجمه کتاب SQL، میشه یه کنفرانس با اعضای همین گروه تشکیل بشه و بیان اعضای گروه در باره این کار تبادل اطلاعات کنن. مثلاَ واسه یک ساعت. مطمئناَ خیلی بهتره که مثلا من بگم این لغت رو چی ترجمه کنم بعد 1 ساعت آقای x یا آقای y بیاد بگه این خوبه. با این روش تبادل اطلاعات به صورت مستقیم هست.

siahacker
دوشنبه 08 اسفند 1384, 21:23 عصر
ممنون..

1- از چه طریق؟؟ (در چه مکانی)
سلام
در جایی و شهری که کاربران بیشتری از آن شهر در سایت عضو هستند
در تعطیلات رسمی و یا جمعه ها به شرطی که شهادت یا عزاداری نباشد و حد المکان هر سه ماه یک بار
با هدف بررسی تحولات برنامه نویسی و ددر اختیار گذاشتن اطلاعات جدید کاربران با یکدیگر
خارجی ها هم برن سایت های خارجی ما فعلا ایرانی هستیم و از این سایت های ایرانی فعا و خوب کم داریم
باتشکر

HO457
دوشنبه 08 اسفند 1384, 21:43 عصر
عزیز جان من منظورم برگزاری کنفرانس آنلاین به صورت مجازی بود. چون سمینار آنلاین، تمام افراد سایت (البته بازم بگم اعضای فعال) از هر کجا میتونن شرکت کنن.

rohollahmahmoodiany
سه شنبه 09 اسفند 1384, 23:49 عصر
کجا؟ چه جایی از اینجا بهتر؟بله همین سایت برنامه نویس.هم امکان ارسال مکالمات خصوصی وجود دارد(پیغام شخصی) و هم امکان ارسال پیعامهای عمومی از طریق انجمن ها.مثلا مدیر هر بخش در یک ساعت مشخص دائم تاپیکهای ان را چک کند و همچنین پیغامهای شخصی خود را.کاربران هم چنین کاری انجام دهند.

HO457
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 00:30 صبح
روح ا.. جان. اینی که شما گفتی، که الان داره انجام میشه. مثل اینکه منظور من رو درست متوجه نشدی. کنفرانس زنده منظورم بود.

13841384
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 13:14 عصر
منظورم این بود که در یک زمان مشخص همه قرار بگذارند و در همان زمان تمام پیغامها رد و بدل شوند.تا حدودی زنده میشود .البته قبول دارم اینو که شما گفتید خوب خیلی بهتر است اگر استقبال شود.

mzjahromi
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 13:29 عصر
من فکر میکنم اینمساله حتما هم لازم نیست آنلاین باشه. میشه یه تاپیک مناسب ایجاد کرد و کار رو انجام داد فقط یه کم همکاری از طرف مدیران لازمه و جلوگیری از بحثهای بی ربط و به بیراهه رفتن.

HO457
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 15:45 عصر
محمد جان، این که میشه همین کاری که الان داریم انجام میدیم. اونجوری هر کاربر باید برای دیدن تاپیک جدید صفحه رو refresh کنه. در ضمن من گفتم به صورت صوتی نه بصورت متنی.

mzjahromi
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 15:52 عصر
محمد جان، این که میشه همین کاری که الان داریم انجام میدیم. اونجوری هر کاربر باید برای دیدن تاپیک جدید صفحه رو refresh کنه. در ضمن من گفتم به صورت صوتی نه بصورت متنی.
دوست عزیز باید دید چه روشی عملی هست. اون روشی که شما میگید خیلی خوبه ولی کارائی پائینی نسبت به روشهای متنی داره. اگر من بین ساعت فلان تا فلان به بحث نرسیدم دیگه...
نمیگم بده ولی با توجه به اینکه ماها اکثرا سر کار هستیم برنامه ریزی برای چیزی که شما میگید درد سرش زیاده

HO457
پنج شنبه 11 اسفند 1384, 14:54 عصر
دوست عزیز باید دید چه روشی عملی هست. اون روشی که شما میگید خیلی خوبه ولی کارائی پائینی نسبت به روشهای متنی داره. اگر من بین ساعت فلان تا فلان به بحث نرسیدم دیگه...

این که گفتی کارایی پایینی داره، فکر نکنم درست باشه. حالا تو چت نشد، میشه با یه همکاری یه جایی رو انتخاب کرد و یه سمنیار مثلاَ در باره سیستم های اطلاعاتی تشکیل داد بعد یه عده که اطلاعاتشون در این باره بیشتره بیان در باره این موضوع صحبت کنن. اصلاَ میشه بعدها سمینارهای بزرگتری در سطح های وسیع تری تشکیل بشه. یادت باشه که آدم بخاطر خواسته های بزرگه که به جاهای بزرگ میرسه. اشخاصی که تو این سایت فعالیت میکنن حد اقل 20 الی 30 درصد از نخبه های برنامه نویسی هستند. ولی اینکه شما به سمینار نرسی دست خودت هست دیگه عزیز من. چون باید وقتت رو جوری تنظیم کنی که بتونی به سمینار یا کنفرانس برسی.

ولی با توجه به اینکه ماها اکثرا سر کار هستیم برنامه ریزی برای چیزی که شما میگید درد سرش زیاده

محمد جان، سر همه شلوغه، هممون مشغله داریم، ولی هفته ای یک ساعت یا 2 ساعت، روزهای پنج شنبه یا جمعه وقت کسی گرفته نمیشه. تازه با این کار صمیمیت اعضای سایت بیشتر میشه.
ولی بازم پیشنهاد هستش. باید در بارش تبادل نظر بشه و به یه نتیجه ای برسیم. ما جون سایت و دوست داریم، برای بهتر شدنش هم تلاش میکنیم. خلاصه کاربرای یه فروم باید اون و سر پا نگه دارن دیگه.
ولی فکرش رو بکنید، سمینار سایت برنامه نویس با موضوع فلان در فلان تاریخ.