PDA

View Full Version : select از حروف فارسی

mahsara
سه شنبه 03 اردیبهشت 1392, 11:17 صبح
با سلام
من یک دستور select دارم که در قسمت where یک حرف فارسی را جستجو میکنم. این دستور در quey analyser جواب میده اما در php هیچ چیزو بر نمیگردونه، یعنی اون حرف رو پیدا نمی کنه.
باید از کد کردن یا دیکد کردن با از این جور چیزا استفاده کنم؟

$Query="SELECT * FROM MyTest where test1 like '%ب%'";
$Conn = odbc_connect($DBConn, $User, $Pass);
if(!$Conn)
{
die('Failed to connect to server ' . odbc_errormsg());
}
$Res = odbc_exec($Conn, $Query);
while($Row = odbc_fetch_array($Res))
{

print persian_sql_to_php($Row['test1']).'<br />';

}
odbc_free_result($Res);
odbc_close($Conn);

توی یک فرم مجبورم از sql server استفاده کنم وگرنه با my sql هیچ مشکلی نیست.
ممنون از راهنمایی شما

FirstLine
سه شنبه 03 اردیبهشت 1392, 14:28 عصر
با سلام
من هم همین مشکل رو داشتم که با راهنمایی های لینک زیر حل شد:
رفع مشکل نمایش/ذخیره بهم ریخته حروف فارسی در Database (http://www.forum.parhost.pro/showthread.php?tid=1480)
با تشکر

dousti_design
سه شنبه 03 اردیبهشت 1392, 14:49 عصر
به این تاپیک مراجعه کنید. (http://barnamenevis.org/showthread.php?393551-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%A8%D8%A7-%D8%AD%D8%B1%D9%88%D9%81-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%AE%D8%B4-where-%DA%A9%D9%88%D8%A6%D8%B1%DB%8C-mysql#3)

mahsara
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392, 09:00 صبح
ممنون از راهنمایی دوستان ولی در این تاپیک هایی که معرفی کردید در مورد mysql صحبت شده ولی من مجبورم از sql server استفاده کنم.
ذخیره سازی من در این جدول در دلفی انجام میشود و من در php فقط میخوام اون اطلاعات را نمایش بدم و جستجو کنم. برای نمایش از تابعی که در کدم مشاهده می کنید که یکی از دوستان معرفی کرده بودند استفاده می کنم اما برای جستجو نمیدانم باید چکار کنم...
ممنونم

dousti_design
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392, 12:42 عصر
ممنون از راهنمایی دوستان ولی در این تاپیک هایی که معرفی کردید در مورد mysql صحبت شده ولی من مجبورم از sql server استفاده کنم.
ذخیره سازی من در این جدول در دلفی انجام میشود و من در php فقط میخوام اون اطلاعات را نمایش بدم و جستجو کنم. برای نمایش از تابعی که در کدم مشاهده می کنید که یکی از دوستان معرفی کرده بودند استفاده می کنم اما برای جستجو نمیدانم باید چکار کنم...
ممنونم

شما باید در هر زبان و محیطی که اطلاعات رو ذخیره میکنید ابتدا این کوئری رو اجرا کنید و بعدش داده ها رو ذخیره کنید

'SET NAMES 'utf8

mahsara
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1392, 12:07 عصر
این کواری در sql server معتبر نیست و وقتی دلفی اجرا میشه برنامه با خطا روبرو می شود.
سعی کردم معادل ان را برای sql server پیدا کنم ولی هنوز موفق نشدم...:ناراحت: