PDA

View Full Version : حرفه ای: سطوح دسترسی

morudi
دوشنبه 09 اردیبهشت 1392, 17:44 عصر
سلام دوستان من یه سوال داشتم می خواستم بدونم سطوح دسترسی کاربران رو چه طوری تعریف می کنن

abolfazl-z
دوشنبه 09 اردیبهشت 1392, 20:07 عصر
سلام
منظورتان را واضح تر بیان کنید!

morudi
دوشنبه 09 اردیبهشت 1392, 20:51 عصر
منظورم این است که کاربر به کجا ها می تواند برود چه کار هایی می تواند بکند و ... به عنوان مثال سطوح دسترسی مدیر یک سایت
و سطوح دسترسی کاربر یک سایت رو و مانند اینها رو چه طوری تعریف می کنن

dousti_design
دوشنبه 09 اردیبهشت 1392, 20:53 عصر
یک جدول میذارید permission که رکورد هاش هم بستگی به این داره که چند نوع سطح دسترسی دارید. من خودم اینارو میذارم: read, write, edit, delete
این جدول با یه جدول user_types ارتباط داره که اونجا میایم مثلا میذاریم نوع کاربر مدیر، کاربر و...
و جدول menu
بعد جدول user_types هم با جدول کاربرها در ارتباط هستش.
پس میشه یه کاربر یه فیلد داره به نام نوع کاربری،
جدول persmission هم بغیر از فیلدهای read, write, edit, delete دو تا فیلد اضافی داره که یکی مربوط به جدول user_types و یکی هم به جدول menu(بخش های مختلف نرم افزارتون) اشاره میکنه. مثلا نوع کاربری "نویسنده" روی منوی "وبلاگ" اجازه read, write, edit داره

abolfazl-z
دوشنبه 09 اردیبهشت 1392, 21:07 عصر
طبق گفته دوستمان dousti_design (http://barnamenevis.org/member.php?115160-dousti_design)

در کل این عمل بستگی به برنامه نویسی شما دارد که چه برنامه خلاقی بنویسید.

یک مثال ساده :

شما می توانید یک جدول که شامل نام کاربری پسورد و نوع دسترسی بسازید :

username | password | user_level
test | test |admin
test2 | test2 | user

خوب شما می توانید برنامه ای بنویسید که اگر user_level کاربر ما مساوی ادمین بود این دستورات اجرا شود.
و همچنین شما می توایند سطح دسترسی یک کاربر را فقط با تعویض user_level به admin تغییر دهید.

morudi
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 21:09 عصر
ممنون دوستان از لطفتون همه چیز رو متوجه شدم فقط اگه بخوام مثلا اگر کاربر نویسنده باشه نتونه قسمت های مربوط به مدیر رو مشاهده کنه

dousti_design
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 21:27 عصر
ممنون دوستان از لطفتون همه چیز رو متوجه شدم فقط اگه بخوام مثلا اگر کاربر نویسنده باشه نتونه قسمت های مربوط به مدیر رو مشاهده کنه

فیلد مربوط به این نوع کاربر رو 0 کنید و موقع نمایش چک کنید اگه 0 بود پیام مربوطه رو چاپ کنید