PDA

View Full Version : کد سرچ

fa.m2541367
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 18:17 عصر
میخواستم تو سایتم سرچ بزارم select * from tbname where name like %$name% and family like %$family% برای پیدا کردن کلمه از جدولم بزارم حالا واسا اینکه مثلا توی متن خبر کلمه رو پیدا کرد یکم قبل و بعدش رو نشون بده و عین کلمه رو هایلایت کنه باید چکارکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

fa.m2541367
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 16:02 عصر
چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟////:افسرده:

MostafaEs3
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 18:32 عصر
من فکر میکنم بهتره اول ردیف مورد نظر رو با همین روش دریافت کنید . سپس موقعیت کلمه مورد نظر رو با تابع strpos (یا روش های مشابه) مشخص کنید . بعد کافیه موفعیت حرف اول و موقعیت حرف آخر رو منها و جمع کنید و درنهایت با تابع substr متن نهایی رو بسازید

fa.m2541367
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 12:19 عصر
ببینین الان این کد رو نوشتم اما درست کار نمیکنه من میخوام وقتی کلمه رو پیدا کرد 10 کاراکتر قبل و10کاراکتر بعدشو نشون بده که این کارو نمیکنه کجای کدم بنظرتون مشکل داره؟؟؟؟؟؟

$title=trim($_POST['title']);
$query = "select * from post where `content_post` like '%$title%' or `topic` like '%$title%' or `title_post` like '%$title%'";
$result = mysql_query($query);
while($row=mysql_fetch_array($result))
{
$t_p=$row['title_post']; //عنوان خبر
$t=$row['topic'];//متن اصلی
$c_p=$row['content_post'];//ادامه مطلب
$t=str_replace($title, '<span class="highlight">' . $title . '</span>', $t);
$t_p=str_replace($title, '<span class="highlight">' . $title . '</span>', $t_p);
$c_p=str_replace($title, '<span class="highlight">' . $title . '</span>', $c_p).'<br />';
$pos=strpos($t_p.' '.$c_p, $title);
$j=strlen($title);
$k=strlen($t_p.' '.$c_p)-($pos+$j+10);
$rest = substr($t_p.' '.$c_p, $pos-10 , $k);?>
<a href="index.php?id=news&newsid=<? echo $row['id'] ?>"><? echo $t_p ?></a>
<? echo $rest;
}
?>

mahmod2000
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 21:39 عصر
شما نیاز ندارید برای هر field i یه لایک بنویسید
اینجور هم میشه

$query = "select * from post where `content_post` or `topic` or `title_post` like '%$title%' ";