PDA

View Full Version : سوال: مشکلات جدید در پروژه جدید

M0TR!X
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 00:10 صبح
سلام دوستان.

دارم رو یه پروژه ای کار میکنم.میدونم که بعضی جاها به یه سری مشکل بر خواهم خورد به خاطر همین این تاپیک رو ایجاد کردم تا هر سری به شمکل بر خوردم اینجا مطرح کنم.با تشکر

مشکل اول :

به فرم رو در نظر بگیرید که مشخصات یه فرد رو میگیره و تو دیتابیس ثبت میکنه(دیتابیس MYSQL)

همه مشخصات رو ثبت میکنه فقط یه جا عکس ه باید اپلود کنه.که موقع ثبت ارور میده. یه فیلد با نوع BLOB درست کردم واسه عکس.

com.mysql.jdbc.exceptions.jdbc4.MySQLSyntaxErrorEx ception: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '@19e11a1: type = 5 ColorModel: #pixelBits = 24 numComponents = 3 color space = j' at line 1

اول کاربر مشخصاتش رو پر میکنه بعد رو دکمه BROWSE کلیک میکنه عکس رو انتخاب میکنه من عکس رو میریزم توی یه ابجک که از کلاس IMAGE ساختم. بعدم مسقتیم میزارم تو دستور insert

String Query3 = "INSERT INTO persons(photo) values("+ image + ")";

بقیه فیلد ها رو حذف کردم. image هم یه ابجکت از کلاس image هست که یه جا عکس تو سیو میشه و اینجا تو دیتابیس ثبت میشه.

INSERT INTO persons(photo)values(BufferedImage@15d4de6: type = 5 ColorModel: #pixelBits = 24 numComponents = 3 color space = java.awt.color.ICC_ColorSpace@a53de4 transparency = 1 has alpha = false isAlphaPre = false ByteInterleavedRaster: width = 153 height = 200 #numDataElements 3 dataOff[0] = 2)

javaphantom
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 09:00 صبح
سلام دوستان.

دارم رو یه پروژه ای کار میکنم.میدونم که بعضی جاها به یه سری مشکل بر خواهم خورد به خاطر همین این تاپیک رو ایجاد کردم تا هر سری به شمکل بر خوردم اینجا مطرح کنم.با تشکر

مشکل اول :

به فرم رو در نظر بگیرید که مشخصات یه فرد رو میگیره و تو دیتابیس ثبت میکنه(دیتابیس MYSQL)

همه مشخصات رو ثبت میکنه فقط یه جا عکس ه باید اپلود کنه.که موقع ثبت ارور میده. یه فیلد با نوع BLOB درست کردم واسه عکس.

com.mysql.jdbc.exceptions.jdbc4.MySQLSyntaxErrorEx ception: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '@19e11a1: type = 5 ColorModel: #pixelBits = 24 numComponents = 3 color space = j' at line 1

اول کاربر مشخصاتش رو پر میکنه بعد رو دکمه BROWSE کلیک میکنه عکس رو انتخاب میکنه من عکس رو میریزم توی یه ابجک که از کلاس IMAGE ساختم. بعدم مسقتیم میزارم تو دستور insert

String Query3 = "INSERT INTO persons(photo) values("+ image + ")";

بقیه فیلد ها رو حذف کردم. image هم یه ابجکت از کلاس image هست که یه جا عکس تو سیو میشه و اینجا تو دیتابیس ثبت میشه.

INSERT INTO persons(photo)values(BufferedImage@15d4de6: type = 5 ColorModel: #pixelBits = 24 numComponents = 3 color space = java.awt.color.ICC_ColorSpace@a53de4 transparency = 1 has alpha = false isAlphaPre = false ByteInterleavedRaster: width = 153 height = 200 #numDataElements 3 dataOff[0] = 2)

سمت application داخل فایل عکس رو بخون و تبدیل به byte[] کن بعد مقدار آرایه رو بریز توی db

M0TR!X
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 14:50 عصر
سلام.

یه مثال میزنید ؟ کدی که من استفاده میکنم برای دریفات عکس اینه :

JFileChooser fc = new JFileChooser();
fc.showOpenDialog(this);
File f = fc.getSelectedFile();
String file = fc.getSelectedFile().toString();
image = ImageIO.read(new File(file));

بعد از این ابکجت image رو با دستور insert ثبت میکنم تو دیتابیس

javaphantom
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 17:20 عصر
سلام.

یه مثال میزنید ؟ کدی که من استفاده میکنم برای دریفات عکس اینه :

JFileChooser fc = new JFileChooser();
fc.showOpenDialog(this);
File f = fc.getSelectedFile();
String file = fc.getSelectedFile().toString();
image = ImageIO.read(new File(file));

بعد از این ابکجت image رو با دستور insert ثبت میکنم تو دیتابیس

دارم می گم تبدیل کن به آرایه ای از بایت []byte بازم که داری کاره خودتو می کنی. اول تبدیل به آرایه بعد بریز تو دیتابیس