PDA

View Full Version : سوال: کمک تو فهمیدن مفهوم و کارکرد این برنامه کوچیک

atoorpatkan
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 08:05 صبح
سلام دوستان . من دوتا برنامه کوچیک دارم که توشون متد به کار رفته.اما سر در نمیارم چیکار میکنه.ممنون میشم اگه دوستان سطر به سطر توضیح بدن برنامه هارو - چون منم سطر به سطر باید توضیح بدم.مرسی.البته برنامه هارو اسکن کردم ها.مرسی بازم . راستی از مدیر این بخش هم تقاضا دارم یه وقت این تاپیک رو حذف نکنه ها.:افسرده::افسرده::افسرده::ل بخند::لبخند::لبخند::لبخند:

برنامه اول

103582

برنامه دوم
103583
ادامه برنامه دوم
103584

دوستان دونستن کارکرد سطر به سطر برنامه مخصوصا متدها خیلی واسم مهمه.وگرنه بیچاره میشم.راستی خیای ساده و ابتدایی توضیح بدین ممنون میشم.:تشویق::تشویق::تشویق::تش ویق:

esafb52
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 10:45 صبح
2 میلیون به حسابم واریز کن تا بهت بگم کارکردش چیه!!!!فقط سریع تر چون قسط بدهکارم و اگه پرداخت نکنم منم بیچاره میشم!!!!!!!!خدا خیرت بده حداقل کد رو تایپ میکردی!!(شوخی بود)از صفحه 56 بحث متغییر ها تا 160 بحث آرایه رو تو کتاب سی شارپ هاشمیان بخون یک ساعت هم بیشتر وقت نمیگیره مشکلت حل میشه

csharpdoost
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 12:13 عصر
توی پروژه اولی یه ارایه رو به عنوان پارامتر به یه متد پاس میده. با کلمه کلیدی ref. که این کلمه باعث میشه متغیری که بعد از خودش تعریف شده به متغیر اصلی اشاره کنه.
یعنی تو برنامه اول یه ارایه تعریف کرده بعد متد رو صدا زده و این ارایه و عضو سومی این ارایه را به متد ارسال کرده. توی اون متد هم متن لیبل رو خالی کرده و داخل حلقه دوباره به لیبل، متن داده (توسط اعضای ارایه). و اعضای سوم و چهارم رو مقداردهی مجدد کرده که البته با توجه به کلمه ref اعضای ارایه اصلی تغییری نمیکنه . یعنی توی پروژه میخواد کاربرد کلمه ref رو متوجه بشید و همه روش پاس دادن آرایه رو به یک متد. فعلا اینو داشته باش تا بعدی.

atoorpatkan
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 12:14 عصر
واقعا عجب کمکی.خدا خیرت بده عزیز.نمیشد تو چند سطر کوچولو توضیح بدی.ولی بازم ممنون.میرم نیگاه میکنم.دو میلیونم خواستی میدم ها.قابلتو نداره داداش:قلب:

atoorpatkan
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 12:15 عصر
csharpdoost عزیز مرسیهای خیلی زیاد.برنامه سوم چطور؟؟؟

csharpdoost
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 12:19 عصر
واقعا عجب کمکی.خدا خیرت بده عزیز.نمیشد تو چند سطر کوچولو توضیح بدی.ولی بازم ممنون.میرم نیگاه میکنم.دو میلیونم خواستی میدم ها.قابلتو نداره داداش:قلب:

اگه متوجه بشی من هم راحت ترم در یه خط بگم.
در برنامه دومی هم ارایه دوبعدی از نوع double و char تعریف و مقداردهی کرده. و بعدش هم ارایه سه بعدی تعریف و مقداردهی کرده.

csharpdoost
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 12:19 عصر
csharpdoost عزیز مرسیهای خیلی زیاد.برنامه سوم چطور؟؟؟

به جای تاپیک زدن برای تشکر دکمه تشکر رو بزن.

atoorpatkan
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 12:23 عصر
تو برنامه اول دو سطر اخر متد چیکارا میکنه؟

atoorpatkan
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 12:23 عصر
به جای تاپیک زدن برای تشکر دکمه تشکر رو بزن.
چشم زدم.جیگرتو

csharpdoost
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 12:25 عصر
تو برنامه سوم هم که ادامه برنامه دومه خودش جوابشو نوشته. یعنی خواسته ارایه سه بعدی تعریف و مقدار دهی کنی که اعضاش مضربی از 5 باشه.که طبق جواب خودش میتونی یه متغیر را مساوی 5قراربدی و مثل برنامه دوم داخل سه تا حلقه 5تا 5 تا به این متغیر اضافه و به ارایه ات مقداردهی کنی.

atoorpatkan
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 12:30 عصر
csharpdoost واقعا مرسی از کمکت . میشه بگی تو برنامه اول دو خط اخر متد چیکارا میکنه؟

csharpdoost
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 12:31 عصر
تو برنامه اول دو سطر اخر متد چیکارا میکنه؟
داره متن یه لیبل رو با عضو سوم ارایه(یعنی عدد2 که به string تبدیل میکنه) مقداردهی میکنه . بعد هم متغیری رو که مقدارش 2 بود برابر با 9 قرارمیده. البته با توجه به کلمه ref عضو سوم ارایه تغییری نمیکنه.

atoorpatkan
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 12:37 عصر
داره متن یه لیبل رو با عضو سوم ارایه(یعنی عدد2 که به string تبدیل میکنه) مقداردهی میکنه . بعد هم متغیری رو که مقدارش 2 بود برابر با 9 قرارمیده. البته با توجه به کلمه ref عضو سوم ارایه تغییری نمیکنه.
منظورم این دو خطه :
label3.text=a_item.tostring
a_item = 9
خوب حلا شما از کجا میگید که این عضو دوم ارایه هستش؟؟؟

atoorpatkan
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 12:43 عصر
واو فهمیدم.مرسی

atoorpatkan
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 12:45 عصر
دست همه دوستان درد نکنه.فعلا حل شد.مخصوصا csharpdoost عزیز و esafb52 گل.