PDA

View Full Version : مبتدی: آموزش زبان برنامه نویسی

masoudboygaga
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 14:38 عصر
سلام دوستان من برنامه نویسی رو میخوام شروع کنم برای شروع کدوم زبون برنامه نویسی رو باید یاد بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

jzinedine
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 16:42 عصر
سلام

من پیشنهاد می کنم یک زبان Agile و دینامیک یاد بگیرید که شما رو با یک اکو سیستم غنی آشنا می کنه
به نطرم پایتون یک زبان ساده و توانا است که می تواند شما را با حوزه های گسترده ای آشنا کند
پیاده سازی های بسیاری برای ان وجود دارد مانند IronPython, Cython و Jython که امکان Exploration را نیز برای شما فراهم می کند
کناب مناسب هم Dive into Python (http://www.diveintopython.net/)رو پیشنهاد می کنم که می تونید مجانی از سایتش دانلودش کنید
انقدر کتاب خوبی بود که بارها به سرم زده ترجمه اش کنم شاید برای دانشجوها مفید باشه

ًRuby هم می تونه گزینه ی خوبی باشه ولی زبانش مقداری پیچیده تره

kordestan
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1392, 23:35 عصر
اگه تجربه کار با ویژوال بیسیک رو داری به نظر من سیشارپ هم خوبه(در صورت آشنا نبودن هم آموزشی های خوبی در سایتهای ایرانی هستش که من خودم خیلی هاشو دانلود کردم)خیلی هم به در میخوره ولی در مورد پایتون باید بگم آموزشی در حد خیلی خیلی کم به زبان فارسی هستش که در مورد سیشارپ برعکس آموزشی های زیادی از مبتدی تا حرفه ای به زبان فارسی(هم کتاب هم ویدئو)هستش
موفق باشی:چشمک: