PDA

View Full Version : سوال: راه حل امن و به صرفه برای انتقال پول از Elance

jzinedine
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 10:18 صبح
سلام

من اخیرا حدود دو ماهی توی Elance کار کردم، تجربه ی خوبی بود، در زمینه های مختلفی کار کردم
مثل مشاوره و آموزش، برنامه نویسی دات نت، برنامه نویسی Ruby و Ruby On Rails

حدود ۲۰۰۰ دلاری درآمد داشتم که البته هنوز نتونستم تبدیل به ریال یا دلار نقد کنم، چون حساب بانکی ای نداشتم که واریز کنم
حساب یکی از دوستان رو توی Elance خواستم بدم که باعث شد اکانتم فعلا Suspend بشه
چون فکر کردن هر دو تا اکانت مال منه، که این بر خلاف سیاست ها و قوانین Elance است.

اگر کسی راه حل امن و به صرفه ای سراغ داره، ممنون میشم راهنمایی کنه.

یک عکس از پروفایل (http://jzinedine.elance.com/) مرحوم هم ضمیمه کردم

afsharm
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 08:24 صبح
elance یکی از بهترین سایت‌های freelancing است. ولی متاسفانه مشکلات این چنینی هم دارد. به شخصه به خاطر ریسک بالایی که سایت‌های elance و odesk دارند هیچ وقت از اونها استفاده جدی نکردم. روشی که در سایت freelancer استفاده می‌شود این است که شما می‌توانید از یک اکانت paypal استفاده کنید. داشتن اکانت paypal هم که در ایران کار چندان سختی نیست و به راحتی امکان تبدیل دلار به ریال وجود دارد. در مورد freelancer اگر اشتباه نکنم حتی امکان خرج پول موجود در اکانت در بعضی سایت‌ها موجود بود.

در مورد elance به طور خاص اطلاعی ندارم ولی در مورد odesk که خیلی هم سخت گیر است می توان با ارائه کپی پاسپورت (قاعدتا غیر ایرانی) یا کپی فیش آب و برق در آدرس کشوری غیر از ایران، اکانت را از suspend در آورد. یکی دو سال پیش شایعاتی پخش شده بود که پاسپورت افغانی را می‌شد با ده بیست دلار تهیه کرد.

jzinedine
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 09:42 صبح
سلام

ممنون از پاسختون
منتها ساختن اكانت paypal رو اگر ناديده بگيريم، مواردي وجود دارد كه انتقال پول زياد به paypal، منتهي به Limited شدن حساب شده است.
چند سال پيش بنده يه حساب در بانك بدنام Royal در آذربايجان باز كردم(كه الان به دليل ورشکستگی منحل شده) و حساب paypal ي هم ساختم كه suspend شد.

كار كردن تو اين مملكت هم واقعا داستاني است.