PDA

View Full Version : سوال: تفاوت برنامه نویسی در windows form application و entity framework چیست؟؟

mojtaba5
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 17:00 عصر
توی فیلم آموزشی که دوستمون اینجا گذاشته بودن در entity framework (http://dl.sourcebaran.com/download/282/Learning_Entity%20Framework_91_12_16.rar) کدهای sql رو نمی نوشتن و خیلی کدنویسیشون راحت تر بود.
اما ما برای کار با پایگاه داده از کدهای sql در قسمت windows form application مستقیم استفاده میکنیم.
تفاوت این دو چیه؟
کدومش بهتره؟

کامبیز اسدزاده
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 17:26 عصر
توی فیلم آموزشی که دوستمون اینجا گذاشته بودن در entity framework (http://dl.sourcebaran.com/download/282/Learning_Entity%20Framework_91_12_16.rar) کدهای sql رو نمی نوشتن و خیلی کدنویسیشون راحت تر بود.
اما ما برای کار با پایگاه داده از کدهای sql در قسمت windows form application مستقیم استفاده میکنیم.
تفاوت این دو چیه؟
کدومش بهتره؟

دوست عزیز در کل دو روش برای برنامه نویسی و ارتباط با دیتابیس داریم.

1.روش Wizard
2.روش کد نویسی

احتمالا چیزی که شما دیدین روش Wizard بوده که این روش برای برنامه های مبتدی پیشنهاد میشود.

ali.bahrami
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 17:52 عصر
نه دوست عزیز من فیلم را دیدم روش Wizard نبود.
از روش Entity برای ارتباط با بانک استفاده میکنن.
خوب این روش راحت تره و کدنویسی کمتری میخواد

کامبیز اسدزاده
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 18:01 عصر
اصولا روش Entity ساده هستش ولی برای اینکه بخوای برنامه ایرو که مینویسی یه هسته درست حسابی در بخش دیتابیس داشته باشه بهتره که از کلاس های دیتابیسی استفاده کنید که درون اون عملیات صورت بگیره اینطوری مدیریت دیتابیس خیلی راحت و بهتر است.

mojtaba5
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 19:20 عصر
دستورهای sql در entity رو از کجا میشه پیدا کرد؟
توی اون فیلم فقط 4 تا دستور رو گفته بود.

کامبیز اسدزاده
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 19:25 عصر
دستورهای sql در entity رو از کجا میشه پیدا کرد؟
توی اون فیلم فقط 4 تا دستور رو گفته بود.

متاسفانه من در زمینه entity تجربه ای ندارم :)

esafb52
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 20:41 عصر
دوست عزیز این entity که شما می فرمایی حالت یک پروایدر و لایه دال رو بازی میکنه و این امکان رو بهت میده همون جدولی رو که ساختی بصورت شی باهش کار کنی نیازی به دستورات نیست باید از linq استفاده کنی
یه سری توابع مثلا لامبدا داره که میشه باهاش کوئری هات رو باش اجرا کنی مثلا من برای جستجو از این استفاده کردم کتاب آقای راد و جناب اقدم رو تهیه کنید ./موفق باشی
if (textBoxX7.Text!="")
{
using (var context = new fuledataEntities())
{
tbfule tbfule = new tbfule();
string s = textBoxX7.Text;
var person = context.tbfules.Where(c => c.fullname.StartsWith(s));
dataGridViewX1.DataSource = person;
}

}
else
{
loadall();
}

mojtaba5
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 20:51 عصر
دوست عزیز این entity که شما می فرمایی حالت یک پروایدر و لایه دال رو بازی میکنه و این امکان رو بهت میده همون جدولی رو که ساختی بصورت شی باهش کار کنی نیازی به دستورات نیست باید از linq استفاده کنی
یه سری توابع مثلا لامبدا داره که میشه باهاش کوئری هات رو باش اجرا کنی مثلا من برای جستجو از این استفاده کردم کتاب آقای راد و جناب اقدم رو تهیه کنید ./موفق باشی
if (textBoxX7.Text!="")
{
using (var context = new fuledataEntities())
{
tbfule tbfule = new tbfule();
string s = textBoxX7.Text;
var person = context.tbfules.Where(c => c.fullname.StartsWith(s));
dataGridViewX1.DataSource = person;
}

}
else
{
loadall();
}
اسم روشی که در فیلم استفاده شده linq هست؟؟