PDA

View Full Version : مبتدی: راهنمایی شروع برنامه نویسی

sare443
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 12:49 عصر
سلام دوستان
من تازه دارم برنامه نویس رو شروع می کنم,خواستم یک مشاوره بگیرم
از برنامه نویسی تحت ویندوز شروع کردم فعلا مفاهیم.
ولی کلاس نمیرم جزوه و صدا دارم .
در کنارش tsql هم می خونم .
ولی پروژه ای برای تمرین ندارم؟چه جوری شروع کنم؟؟
شروع برنامه نویسی چگونه باشه که در مسیر کم نیارم و خوب جلو برم
خیلی ممنون میشم که راهنمایی کنید؟؟
ممنون

fool66
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 13:04 عصر
سلام

من هم مثل شما تازه وارد هستم قبلا این پستی که شما زدید رو زدم و شروع کردم خوب بود

شما اول با مفاهیم که بشید وقتی با مفاهیم آشنا شدید در کنار مطالعه مطالب جدید شروع به نوشتن یه پروژه واقعی کنید ( یه پروژه خودتون به خودتون سفارش دهید :لبخند:)

تقویت زبان انگلیسی خیلی مهمه چون منابع فارسی زیاد جالب نیستن در بحث ترجمه

توی برنامه نویسی هر جا به مشکل خوردین پس از سرچ در سایت ها و کتاب ها اگه به جواب نرسیدین در سایت مطرح کنید بچه ها کمکتون کنند

کامبیز اسدزاده
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 13:13 عصر
در رابطه با این سوال شما دوستانه وار بخوام بگم... سعی کنید از بیس کار درست حرکت کنید برای مثال مفاهیم اولیه رو حتما یاد بگیرید / انواع زبان ها و نحوه و اصول برنامه نویسی و همچنین انواع تکنولوژی های رایج در هر زمینه رو سعی کنید اول درک و بعد بکار بگیرید واگرنا مثل من بعد از کلی کلنجار رفتن و وقت گذازشتن تازه تازه میتونید برنامه بنویسید ... برنامه نویسی و قواعد برنامه نویسیرو تا درک نکنید نمیتونید برنامه ای رو اونجور که میخوایین بنویسید اونوقت میشه سبک سبک دیمی و من در آوردی ! :ي

مهمتر از همه تکنولوژی های رایج و کنونی... بر فرض مثال نرید از سبک قدیمی استفاده کنید دقت کنید ببینید در حال حاظر جدیدترین و رایجترین تکنولوژی ها چی هستن در اون زمینه قدم بردارید.

البته هر برنامه نویس برای خود سبک برنامه نویسی داره ولی این سبک باید طبق استاندارد ها و بهترین قواعد تایین و اثبات شده صورت بگیره :) به هر حال موفق باشید برنامه نویسای تازه وارد :)