PDA

View Full Version : آيديت فرمهاي فرزند كه داخل فرم والد باز ميشوند؟ ببينيد!

patrick5053
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 13:38 عصر
سلام من يه فرم والد دارم كه تعداي فرم فرزند داخل اون باز ميشن.
حالا من داخل يكي از فرم هاي فرزند يك ديتاگريد دارم كه اطلاعات يكي از جداول بانكم رو نمايش ميده.
راستي فرم والد showdialog(); هست و فرم هاي فرزند show(); هستند.
حالا داخل فرم فرزندي كه ديتا گريد هست يه كليد گذاشتم به نام ثبت سند، وقتي روي اين كليد كليك ميكنم يه فرم
رو بصورت showdialog(); نشون ميده كه اطلاعات رو از من ميگيرم در بانك ثبت ميكنه و بسته ميشه.
حالا چطور فرم فرزند رو تنظيم كنم كه وقتي فرم ثبت اطلاعات بسته شد وفرم فرزند كه در پشت فرم ثبت اطلاعات هست بروز بشه و هم زمان اطلاعاتي كه ثبت شده در ديتاگريد ويوي فرم فرزند نمايش داده بشه.

khokhan
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 14:16 عصر
سلام من يه فرم والد دارم كه تعداي فرم فرزند داخل اون باز ميشن.
حالا من داخل يكي از فرم هاي فرزند يك ديتاگريد دارم كه اطلاعات يكي از جداول بانكم رو نمايش ميده.
راستي فرم والد showdialog(); هست و فرم هاي فرزند show(); هستند.
حالا داخل فرم فرزندي كه ديتا گريد هست يه كليد گذاشتم به نام ثبت سند، وقتي روي اين كليد كليك ميكنم يه فرم
رو بصورت showdialog(); نشون ميده كه اطلاعات رو از من ميگيرم در بانك ثبت ميكنه و بسته ميشه.
حالا چطور فرم فرزند رو تنظيم كنم كه وقتي فرم ثبت اطلاعات بسته شد وفرم فرزند كه در پشت فرم ثبت اطلاعات هست بروز بشه و هم زمان اطلاعاتي كه ثبت شده در ديتاگريد ويوي فرم فرزند نمايش داده بشه.

با سلام

توی فرم فرزند اولی یه متغیر از نوع بولین با مقدار false ایجاد کن
اینطوری
public bool blEdit = false;

بعد در رویداد باز کردن فرم فرزند دوم به همراه سایر دستورات شرط بگذار که اگه مقدار این متغییر true بشه دیتا گرید فرزند اول رفرش گردد

اینطوری :
blEdit = false;
s_frmAdd obj = new s_frmAdd();
obj.ShowDialog();
if (blEdit == true)
{
load();

} دراینجا ()load متد بایند کردن دیتا گرید در اون قرار داده شده

3 - آخرین مرحله کار اینه که در فرم فرزند دوم در رویداد دکمه ثبت اطلاعات در آخر دستورات مقدار این متغییر رو true کنی وفرم روببندی اینطوری :
s_main fm = (s_main)Application.OpenForms["Main"];
fm.blEdit = true;
this.Close();

راه دوم هم استفاده از نمونه سازی رویداد بسته شدن فرم فرزنددوم هست که اگه خواستی اون هم توضیح می دم

patrick5053
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 07:27 صبح
سلام دوست عزیز ممنون از پاسخ شما.
ولی فرم فرزند من بسته نمیشه که دوباره باز بشه، فرم فرزند باز هست و فرم ثبت اطلاعات روی همین فرم فرزند showdialog میشه، من میخوام وقتی این فرم ثبت اطلاعات بسته شد و فرم فرزند که باز بوده ، نمایان میشه، دیتای اون فرم فرزند اپدیت بشه.

khokhan
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 16:28 عصر
سلام دوست عزیز ممنون از پاسخ شما.
ولی فرم فرزند من بسته نمیشه که دوباره باز بشه، فرم فرزند باز هست و فرم ثبت اطلاعات روی همین فرم فرزند showdialog میشه، من میخوام وقتی این فرم ثبت اطلاعات بسته شد و فرم فرزند که باز بوده ، نمایان میشه، دیتای اون فرم فرزند اپدیت بشه.

سلام

عزیز جان گفته های من دقیقا منطبق با خواسته ها و گفته ها و افاضات حضرتعالی می باشد منتهی با اصطلاحات متفاوت :افسرده:

چیزی رو که شما فرم فرزند خطاب می کنید من می گم فرم فرزند اول و واونی رو که شما فرم ثبت اطلاعات می گین من می گم فرم فرزند دوم .............آره اینطوریاست :لبخند::گریه:

حالا ببین اینه اونی که همینه :لبخند::چشمک:

patrick5053
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 17:40 عصر
منظور من توهین به شما نبود، ممنون از راهنمایی شما، مشکل من حل شد.