PDA

View Full Version : چطو ر می توان از کارهای تکراری نرم افزارهای بانک اطلاعاتی جلو گیری کرد؟

mahdy.asia
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1392, 11:04 صبح
اکثر فرم های این نرم افزارها دارای قالب های مشخص می باشند و عملیاتی (اضافه ، ویرایش،حذف،فیلتر،پرینت،جس تجو در اطلاعات) را که انجام می دهند یکسان می باشد.
ابتدا در مورد قالب این فرم ها صحبت کنید چه راهکار مناسبی را پیشنهاد می کنید؟

یوسف زالی
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1392, 19:31 عصر
سلام.
استفاده از MasterForm

SayeyeZohor
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1392, 23:47 عصر
سلام.
استفاده از MasterForm

ميشه بيشتر توضيح بدي؟

Felony
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 09:26 صبح
ميشه بيشتر توضيح بدي؟
یک فرم مطابق با نیازهای اولیه ای که فرم های دیگر برنامت باید داشته باشن میسازی ، بعد برای ساخت باقی فرم ها از منوی File , New , Other گزینه Inheritable Items رو انتخاب میکنی و فرم اولیه که ساختی رو تائید میکنه ، فرم جدیدی ساخته میشه که مشخصاتش رو از فرم انتخاب شده به ارث میبره و هر تغییری در فرم اول در این فرم هم اعمال میشه .

mahdy.asia
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 07:12 صبح
سلام.
استفاده از MasterForm
همین طور که بعضی از دوستان توضیح دادند من می خواهم از ارث بری استفاده می کنیم من فرم زیر رو ساختم منتظر نظرات دوستان هستم
104015
حالا می تونم از فرم مذکور برای کلیه فرم های ورود اطلاعات ارث ببرم
new\Other\List Forms Project\Inhreint

mahdy.asia
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 08:07 صبح
یک قالب هم می توانیم ایجاد کنیم برای فرم های گزارش و اگر نرم افزارهای زیادی می خواهیم تولید کنیم یک قالب هم برای فرم اصلی نرم افزار
حالا اگر تغییری در فرم پرنت ایجاد شود در کلیه فرم ها تغییرات حاصل می گردد
نمونه پروژه پیوست می گردد.(پیوست اصلاح شد)

fahimi
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 21:17 عصر
سلام
خطا MWM_Panel,MWM_SpeedButton می دهد.امکانش هست از کامپوننت خود دلفی استفاده کنید

mahdy.asia
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 21:52 عصر
سلام
خطا MWM_Panel,MWM_SpeedButton می دهد.امکانش هست از کامپوننت خود دلفی استفاده کنید
پیوست را دوباره دانلود کنید(اصلاح شد)

mahdy.asia
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392, 05:55 صبح
حالا اگر خواسته باشیم این روش را توسعه دهیم می توانیم یک فرم Base ایجاد کنیم و پرنت های طراحی شده بجای اینکه از TForm ارث ببرند از TFormBase ارث ببرند و خصوصیاتی را که می بایست در کلیه فرم های پرنت (سه فرم پرنت طراحی شده) تنظیم شود در این فرم تنظیم نماییم.
و قالب فرم های ورود اطلاعات را یک سطح توسعه می دهیم و مثلا برای فرم های ساده ورود اطلاعات یک پرنت و برای فرم های مستر و دیتیل یک پرنت در نظر می گیریم.
حالا اگر خواسته باشیم یک فرم ورود اطلاعات ساده در نرم افزار مان داشته باشیم کافی از است بجای استفاده از گرینه New\Form از گرینه new\Other\List Forms Project\Inhreint استفاده و ار فرم ورود اطلاعات ساده ارث ببریم
(http://barnamenevis.org/www.trazkaramad.ir/file/UseParentSimple.rar)سیستم نمونه پیوست می باشد
www.trazkaramad.ir/file/UseParentSimple.rar

mahdy.asia
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392, 19:05 عصر
من مایلم این پروژه رو بصورت آموزشی برای دوستان ادامه بدم خوشحال می شم نظرات شما را در مورد ایجاد بستر طراحی شده بدونم
لطفاً نظر بدید

mahdy.asia
یک شنبه 29 اردیبهشت 1392, 11:21 صبح
بعد از طراحی قالب فرم ها نوبت به کدنویسی می رسد در ادامه من بعضی از کدهای مورد نیاز را در فرم های پرنت نوشتم و از آن در فرم های فرزند استفاده کرده ام
جلسه بعدی توابع virtual در این روش استفاده می کنیم تا قابلیت های نرم افزار افزایش یابد
جهت آشنایی بیشتر با این روش برنامه نویسی می توانید به پیوست زیر مراجعه نمایید
از پیشنهادات شما متشکرم

www.trazkaramad.ir/file/UseParentSimple2.rar (http://www.trazkaramad.ir/file/UseParentSimple2.rar)

SayeyeZohor
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 23:45 عصر
عزيز بهتر نيست آموزشت رو به صورت يك پي دي اف يا ويدئو ارائه كني؟

mahdy.asia
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 09:09 صبح
من دارم این روش را بصورت ساده شروع و تا یک سیستم کاربردی پیچیده ادامه می دهم اینجوری پیشنهادهای دوستان رو می تونم داشته باشم که در نحوه ارائه مطلوبتر و در بهبود روش پیاده سازی سیستم می تونه موثر باشه.
با توجه به ارائه مطلب در یک بازه زمانی نوشتن مطلب هم با توجه به مشغله ایی که دارم می تونه راهکار مناسبی باشه خلاصه با توجه به بعضی مسائل این روش رو انتخاب کردم
از توجه دوست خوبم SayeyeZohor (http://barnamenevis.org/member.php?95079-SayeyeZohor) متشکرم

mahdy.asia
شنبه 04 خرداد 1392, 21:47 عصر
به نظر می یاد که این روش برنامه نویسی خواهان ندارد منتظر پیشنهادات بهتر شما هستم