PDA

View Full Version : دعوت به کمک در امر آموزش

unique1984
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 09:08 صبح
سلام به همه دوستان
من یه پیشنهاد دارم .
تا به حال دیدین وقتی تو برنامه نویسی به یه مشکل بر خورد می کنین خیلی دنبال راه حل می گردین و نهایتا مشکلتونم حل می شه اما ممکنه برای حل این مشکل چند تا راه حل رو انتخاب کنید که فقط یکی دو تاشون به جواب می رسه . تا حالا فکر کردین ممکنه مشکل شما مشکل یه نفر دیگه هم باشه؟ پس بهتر نیست اگه مشکلتون حل شد اونو تو یه تاپیک بذارین البته با راه حلش ، تا بقیه هم بتونند استفاده کنند؟ حالا پیشنهاد من اینکه هر کس اگه برای مشکلش به جواب رسیده اونو مطرح کنه و جواب اون رو هم بده . منظورم اینه که منتظر نمونیم که یه نفر شاید به این مشکل برسه و بعدشم مطرحش کنه و بعدم ما جوابشو بدیم. البته یه پیشنهاد دیگه ای هم که دارم اینه که دوستان عزیزی که تجربه های بسیار خوبی در زمینه برنامه نویسی با دلفی دارند با عرضه مقاله های جالب که البته کاربرد هم دارند به پیشرفت مبتدیانی همچون من کمک کنند چون تو کتابای مرجعی که به زبان فارسی هم نوشته شده اصلا به مباحث پیشرفته اشاره ای نشده . با توجه به اینکه اشخاص زیادی در این انجمن هستند که واقعا اطلاعات خیلی خوب و بالایی دارند ، اشخاصی همچون:
آقای مصطفی سرباز زاده ، آقای علی کشاورز ، آقای سید مسعود موحد ، آقای محمد ذوالقدر ، آقای Hamid-Pak و خیلی از دوستان دیگه.
نمی دونم شما چقدر با نظر من موافقید . شاید فکر کنید خودخواه یا ... هستم اما اینطور نیست بالاخره هر کسی دوست داره پیشرفت کنه اگه کسانی که اطلاعات دارند به بقیه کمک نکنند بقیه باید چه کار کنند؟
من خودم چند وقت پیش می خواستم از دیتا بیس اس کیو ال بک آپ بگیرم و بعد هم بتونم بازیابیش کنم البته می خواستم این اعمال رو در دلفی انجام بدم خلاصه بلد نبود و با مشکل برخورد کردم اما با راهنمایی های جناب سرباز زاده که جا داره همین جا ازشون تشکر کنم مشکلم حل شد البته قبلش من توی سایت جستجو کرده بودم و یه سری کدهایی رو هم در این زمینه دیده بودم اما متاسفانه این کدها مشکل منو حل نکرد. حالا من کدهایی رو که باهاشون به جواب رسیدم رو اینجا می ذارم تا اگه احیانا کسی در این زمینه مشکلی داشت مشکلش حل بشه . همونطور که دوستان می دونند این فقط یکی از روشهای کد نویسی برای بک آپه مطمئنا روشهای دیگه ای هم وجود داره ولی این روش خیلی ساده است و جوابم میده.

//***********Backup
try
if SaveDialog1.Execute then
begin
ADOCommand1.CommandText := 'backup database '+'نام دیتا بیس'+' to disk='+QuotedStr(SaveDialog1.FileName);
ADOCommand1.Execute();
ShowMessage('عملیات پشتیبان گیری با موفقیت انجام شد');
end;
Except
ShowMessage('عملیات پشتیبان گیری با شکست رو برو شد');
end;

//********Restore
try
ADOCommand1.CommandText := 'Use Master';
ADOCommand1.Execute();
if OpenDialog1.Execute then
begin
ADOCommand1.CommandText := 'Restore database '+'نام دیتا بیس'+' From disk='+QuotedStr(OpenDialog1.FileName);

ADOCommand1.Execute();
ShowMessage('عملیات بازیابی با موفقیت انجام شد');
end;
Except
ShowMessage('عملیات بازیابی با شکست مواجه شد');
end;

Sincere Girl
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 11:25 صبح
سلام خانم یا اقای عزیز
از پیشنهادتون واقعا ممنون:تشویق:
خیلی ÷یشنهاد عالیی بود.چون واقعا خیلی از مشکلات اینجوری حل می شه.
امدوارم دیگران هم استقبال کنند.
قربان شما

saniak_robot
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 13:26 عصر
پیشنهاد خوبیه امیدوارم همه قبول کنند.

unique1984
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 16:51 عصر
خوش حالم که لا اقل دو نفر استقبال کردند. اگه شما هم موافقید شروع کنید یا علی.

unique1984
پنج شنبه 11 اسفند 1384, 16:56 عصر
ممنونم از دوستانی که نظر خودشونه با پیام شخصی فرستادند نظر آقای موحد اینه:

دوست عزیز
این کار بسیار خوبی است اما همیشه تجربه در امر تمرین میسر است (البته این نظر شخصی من است ) تا راههاو روشهای مختلف را در یک مشکل امتحان نکینیم بسی خیلی از امکانات از چسو دور میماند مثلا در مورد ایرادات DB من خودم یادم میاد که مجبور بودم تمام Prpperty ها و Metod های ان ابزار خاص را مطالعه کرده و با روشهای مختلف آشنا بشم چه بسا در مشکلات بعدی همان راههای که قبلا جواب نداده اند در این راه جواب بدهند .
به هرحال خیلی خوب است و چشم اگر منم با یک چنین مواردی برخورد کردم حتما در سایت پست میکنم

و نظر آقای ذوالقدر هم اینه
من این تاپیک رو با توجه به پیشنهاد شما ایجاد کردم
http://www.barnamenevis.org/forum/sh...ad.php?t=39782
اگر استقبال بشه ادامه میدم. باید دید سایرین چقدر خواستار این مساله هستند

حالا من پیشنهاد می کنم مقالات رو تو یه تاپیک با عنوان مقالات دلفی قرار بدین و را ه حلهایی رو هم که بهشون می رسین تو یه تاپیک با نام :متفکر: نمی دونم شما بگین قرار بدین تا همه بتونن به راحتی از اون استفاده کنند. :تشویق:

Mahmood_M
پنج شنبه 11 اسفند 1384, 20:49 عصر
حالا من پیشنهاد می کنم مقالات رو تو یه تاپیک با عنوان مقالات دلفی قرار بدین و را ه حلهایی رو هم که بهشون می رسین تو یه تاپیک با نام نمی دونم شما بگین قرار بدین تا همه بتونن به راحتی از اون استفاده کنند.

دوست عزیز
واقعا فکر خوبیه...
من اولین پست رو هم خوندم و باید بگم که با نظر شما موافقم و اگر همچین چیزی برام پیش اومد حتما اون رو به بقیه دوستان ارایه می دم.
در ضمن من دارم یه مقاله در مورد فایلها و کار با اونها در دلفی می نویسم، وقتی تموم شد حتما در تاپیک مخصوصی که در همین زمینه می خواهید ایجاد کنید می زارم. ( البته این مقاله بیشتر به درد مبتدیها می خوره )

راحله سعادتی
جمعه 12 اسفند 1384, 17:27 عصر
بستگی داره به اون کس .

ehsaniran59
شنبه 13 اسفند 1384, 07:17 صبح
با سلام

خدمت دوست عزیز "محمد" عرض کنم همه ما در حد خودمان مبتدی هستیم ! چون همیشه داریم چیزای جدید یاد می گیریم !!!

ولی پیشنهاد اصلی این بخش واقعا عالیه ...

E_Zabihi
شنبه 13 اسفند 1384, 10:57 صبح
سلام
خوبه . خوب این فروم هم برای همین هست دیگه ... من هم موافقم .

babak869
شنبه 13 اسفند 1384, 11:15 صبح
این تاپیک برای شروع کارآموزشیه یا نظر خواهی و ابراز تشکر؟
لطفا برای تاپیک عنوان مناسب انتخاب نمایید

ali_abbasi22145
یک شنبه 14 اسفند 1384, 09:29 صبح
سلام
من هم اینکار را می کنم اما خواهشا کمی خلاصه تر تاپیکتان را مطرح کنید.

Ehsansh
یک شنبه 14 اسفند 1384, 10:52 صبح
عنوان تاپیک گمراه کننده است!
من 1 هفته هست که این تاپیک رو میبینم اما فکر میکنم منظورتون همکاری برای کار در آموزشگاه هست!

مجید رجبی
یک شنبه 29 مرداد 1385, 10:55 صبح
سلام
پیشنهاد خیلی خوبیه
امیدوارم که همه استقبال کنند

zman123456
سه شنبه 18 مهر 1385, 15:11 عصر
سلام
به نظر من کا خوبیه اگه خلاصه راه حل هایی که به نظر رسیده ولی به نتیجه نرسیده رو هم گفته بشه.
در بین آنها هم چیزهایی پیدا میشه

fotondiamond
سه شنبه 18 مهر 1385, 20:22 عصر
Really Good Idea. عالیه