PDA

View Full Version : راه اندازی سایت در سرور داخلی

aghayex
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1392, 20:22 عصر
با سلام
من می خوام یه سایت آموزشی , خبری و ... برا خودم در سرور داخلی اداره داشته باشم , حالا موندم که برا تامین وب سایتی که بشه دائم بهش مطلب اضافه کرد ( مثل سایت های گفتگو و برنامه نویس ) چکار کنم . آیا باید یه وب سایت رو خودم درست کنم یا وب سایت های آماده هست یا از برنامه هایی مثل دات نت نیوک استفاده کنم ؟

mhsaleh
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1392, 20:47 عصر
این قضیه خیلی بستگی به این دارد که دقیقاً می خواهید چه وب سایتی و با چه خدماتی راه اندازی کنید.
در حالت کلی اول باید بستر را آماده کنید. این بستر از سخت افزار شبکه و سرور و ... گرفته تا دیتابیس و وب سرور و ... باید آماده شوند.
اگر چیزی که می خواهید در حد نرم افزارهای متداول هست مسلماً توصیه می شود از آنها استفاده کنید. اگر ایده شما با کاری که اونها انجام میدهند خیلی فرق داره اون موقع به صرفه است که از صفر نرم افزار خودتون را بنویسید. که البته تو این حالت هم معمولاً همه چیز از صفر نوشته نمیشه بلکه در اون حدی که تفاوت وجود داره تغییرات می دهند.
شما تعیین کنید دقیقاً چه وب سایتی می خواهید و قراره چه کاری انجام بدهد.

aghayex
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1392, 22:24 عصر
دوست عزیز من یه سرور دارم با ویندوز سرور 2008 و تمام زیزساخت یزیکیش موجوده
می خوام از طریق یه وب سایت داخلی چندتا خدمات به کارمندها بدم :
1 ) پخش فیلم آموزشی و دانلود اون از سرور به کلاینت ها
2 ) اعلام خبر و آگهی ها
در این حد . مثل همین سایت برنامه نویس

mhsaleh
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 08:37 صبح
پیشنهاد من استفاده از نرم افزارهای مدیریت محتوا مثل جوملا، وردپرس یا دروپال هستند. با این نرم افزارها می توانید محتوای خود در قالب های مختلف از جمله متن، عکس، صوت و فیلم را به صورت یک وب سایت به مخاطبان خود ارائه نمایید.
کار با این نرم افزارها ساده است و نیاز به دانش فنی بالایی هم ندارد.

در ضمن سایت برنامه نویس یک انجمن یا forum می باشد و هدف یک فروم تبادل نظر است مثل همین حالتی که ملاحضه می فرمایید.