PDA

View Full Version : میزان قابل اعتماد بودن ACCESS

Sheerkoshan
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 11:12 صبح
ما در برنامه هامون از اکسس DB استفاده می کنیم . اوناییکه خیلی تو این قضیه کار کردن و تجربه کافی دارند بفرمایند که دیتابیس اکسس تا چه حد قابل اطمینانه ؟ آیا صحت داره که با رکوردهای بیش از از پنجاه هزارتا مشکل پیدا می کنه ؟ اگه واقعاً ممکنه ما با مشکل مواجه شویم توصیه می کنید از SQL Oracleو یا دیتابیس دیگری استفاده کنیم ؟ ما اکثر کارامون رو با VB.NET و دیتابیس اکسس انجام دادیم و یا پروژه های خود اکسس . اگه توصیه می کنید بهتره عوضشون کنیم تا یه فکری بکنیم .
متشکرم

arshia_
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 13:08 عصر
من توی یکی از برنامه هام با بیش از یک میلیون داده هم کار کردم
درسته سرعت زیاد مطلوب نیست اما خطای خاصی به چشمم نخورد
منظور شما چه نوع مشکلی است؟
در مورد sql, oracle باید گفت گکه شکی نیست بسیار بهتر و روان تر از اکسس کار می کنند اما باید دید برنامه ای که می نویسیم به چه منظوری است و نیازهای ما چیه؟

mzjahromi
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 13:21 عصر
ما در برنامه هامون از اکسس DB استفاده می کنیم . اوناییکه خیلی تو این قضیه کار کردن و تجربه کافی دارند بفرمایند که دیتابیس اکسس تا چه حد قابل اطمینانه ؟ آیا صحت داره که با رکوردهای بیش از از پنجاه هزارتا مشکل پیدا می کنه ؟ اگه واقعاً ممکنه ما با مشکل مواجه شویم توصیه می کنید از SQL Oracleو یا دیتابیس دیگری استفاده کنیم ؟ ما اکثر کارامون رو با VB.NET و دیتابیس اکسس انجام دادیم و یا پروژه های خود اکسس . اگه توصیه می کنید بهتره عوضشون کنیم تا یه فکری بکنیم .

همونطوری که دوستمون گفتنن باید دید حجم کارتون چقدره و کارتون چیه. در مورد تعداد رکورد من هرچی کار کردم مشکلی نداشتم تنها مشکلی که داشتم تو حجم بالای اطلاعات(وقتی که حجم فایل از 20m بیشتر میشه) سرعت افت شدیدی میکنه. یه مورد دیگه هم که من برخورد کردم این بود که یکسری رکوردها تو جدول بودن ولی تو Query نمی اومدن . که اون هم با Compact And Repair حل شد.

Sheerkoshan
پنج شنبه 11 اسفند 1384, 10:36 صبح
من از محبت دوستان تشکر می کنم .خودم تا حالا توی کارام مشکل نداشتم اما هرچی جلوتر می رم برنامه های جدیدتر و پیچیده تر با کارآیی های متنوع دیگر مورد نیاز واقع می شود و من چون فقط با اکسس کار کردم می ترسم یه روز به بن بست برسم و اونوقت دیگه uptodate نیستم . و ترسم از اینجاست

moustafa
پنج شنبه 11 اسفند 1384, 13:50 عصر
از اکسس پروجکت استفاده کن که مشکل بانک اطلاعاتی نداشته باشی

ehsan_ansaripoor
جمعه 12 اسفند 1384, 14:15 عصر
دوست عزیز اگر حجم اطلاعات شما پایئنه حتم داشته باشید بهترین انتخاب Access است در غیر اینصورت SQLServer و Oracle بزارید با یک مثال توضیح بدم:

بانکهای اطلاعاتی Oracle و SQLServer برای کار با داده های زیاد بهینه شده اند مثلا در بانکهای اطلاعاتی SQLServer اگر تعداد رکوردهای بانک شما 1000 رکورد باشند مدت زمان 2 ثانیه به طول می انجامد تا عملیات را بر روی آن انجام بدهند و اگر رکوردهای شما 1.000.000 رکورد باشه چیزی حدود 6 ثانیه. پس می بینید این نسبت یک رابطه کاملا مستقیم نداره.

در بانکهای اطلاعتیه Access برای 1000 رکورد چیزی حدود صدم ثانیه به طول می انجامد و در مورد 1.000.000 رکورد چیزی حدود 28 ثانیه و در واقع کاهش سرعت و تعداد رکوردها یک رابطه مستقیم دارند.

در مورد بانکهای اطلاعاتیه Oracle هم این قضیه با نسبت بالاتر صدق می کند.

در مورد قابل اعتماد بودن Access هم باید عرض کنم به نظر بنده نسبت به سایر بانکهای اطلاعاتی مشابه مثل Paradox یا فاکس پرو بهتر عمل می کنه.

Sheerkoshan
یک شنبه 14 اسفند 1384, 08:29 صبح
از اطلاعات دوستان تشکر می کنم

rasoolhna
دوشنبه 15 اسفند 1384, 08:55 صبح
این طور نیست و میتوانید تا هر مقدار که بخواهید از ان استفاده کنید و حتی در امنیت ان خودتان موثر باشید

moustafa
دوشنبه 15 اسفند 1384, 21:35 عصر
خود ماکرو سافت هم چنین ادعای نداره شما مستندات خاصی داری ؟!!!!
بسیار از دوستانی که با رکورد بالا کار کردند از سرعت کم ان شکوه دارند در مورد امنیت ایا می توان از امپورت و اکسپورت جدول جلوگیری کرد ؟در مورد بک اپ ایا میشه در زمانهای خاص ومتوالی از جداول بکاپ گرفت ؟ در مورد کار در شبکه چطور؟
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=39798

سنبله کار
سه شنبه 16 اسفند 1384, 08:34 صبح
درسته اکسس پروجکت خیلی مناسب است .

yekabar
یک شنبه 05 اسفند 1386, 18:18 عصر
با سلام خدمت تمامی دوستان گرامی!
برنامه اکسس فقط از لحاظ امنیت دیتابیس مشکل داره
اگر پارامترهای امنیتی خوب پیاده سازی نشه در این برنامه با مشکل جدی روبرو میشوی
و احتمال از دست دادن اطلاعات و هک دیتابیس وجود دارد
با تشکر

saeed razaee
دوشنبه 06 اسفند 1386, 07:26 صبح
با سلام پیشنهادی که من خدمت دوستان دارم استفاده از sql server می باشد که هم توی شبکه هیچ مشکلی نداره یعنی دیتابیس sql ما بقی کارها توی اکسس مشکل امنیت هم از بین می رود.چون هم خود sql سطح دسترسی داره و هم برای خود اکسس می شود پسورد گذاشت.من از فقر امتم نمی ترسم من از سوء تدبیر امتم می ترسم .پیامبر اکرم (ص)