PDA

View Full Version : سوال در مورد یادگیری جاوا و شی گرایی

peyman_6000
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 19:23 عصر
سلام دوستان و استادان عزیز

من سوالی داشتم ازتون برای یادگیری حد مطلوب جاوا اسکریپت چقدر زمان نیاز هست

بعد کسی هست که یک توضیح ساده و مفهومی در مورد شی و شیگرایی در جاوا اسکریپت به من بده ممنون از همکاریتون .

Variable
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 20:23 عصر
سلام .
برای یادگیری برای کسی که قبلا با برنامه نویسی اشنایی داره. فکر میکنم. یک هفته .
دنبال کتابهایی بگرد که جاوااسکریپت رو با رویکرد شی گرایی یاد میدن.

peyman_6000
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 20:33 عصر
variable عزیز ممنون از شما که پاسخ منو دادید من فارغ التحصیل رشته نرم افزار هستم اما اصلن خودتون میدونید تو دانشگاه ها همش پاسکال درس میدن ما هم انگیزه ای برای یادگیری نداشتیم اما 1 سالی هست انگیزه پیدا کردم یادگیری رو سی اس اس و اچ تی ام ال در حد مطلوب یاد گرفته ام اما جاوا اسکریپت میزانی مشکل دارم
بازم ازتون ممنونم دوست عزیز

من الان فیلم آموزش پکیج نوآوران رو خریدم اصلن مفهومی نیست اماتو اینترنت یه چیزایی فهمیدم ولی نمیدونم چه کاربردایی داره مثلن

String.prototype.namel=function (){
var lower=this.toLowerCase();
return lower;
};

var str=prompt("please enter your name ");
document.write("<br> your name is =" + str.namel());

اینو کامل متوجه شدم اما نمیدونم در آینده بدرد میخوره یا نه مثلن یه نمونه دیگرشم ساختم خودم که مثلن یکی 20 منطقه رو میگیره بعد در مورد اون منطقه یه توضیحی میده

یه توضیحی به من بدید که الان شی گرایی چه کاربردایی داره ؟ ممنون از پاسخ شما

jalil_gh
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 00:52 صبح
اگه انگلیسی بلدید کتاب javascript the good parts رو اول از همه بخونید. بعدا کم کم راهتونو پیدا میکنید.

Variable
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 00:58 صبح
دراصل بایدبگم که جاوااسکریپت زبانی شبه شی گرا ست . کاملا شی گرایی رو پیاده نمیکنه.
ولی اینکه شما میفرمایید کجاها بکار میاد. شی گرا نوشتن برنامه ( در هر زبان برنامه نویسی که اونرو پیاده سازی میکنه ) یکی از مهمترین راههای نوشتن اون برنامه ست . میخام بگم شی گرایی از نون شب هم برا برنامه نویس واجب تره. و همه جا بدرد میخوره . چه طراحی وب چه هرجای دیگه ایی.
خب همین تیکه کدی که شما اینجا نوشتی . خیلی خیلی کاربرد داره . ببینید شما در زبان جاوااسکریپت دست بردید و یک متد به شی استرینگ اضافه کردید. این خیلی کاربردیه . از این به بعد هر رشته ایی رو که خواستید میتونید به حروف کوچیک تبدیل کنید.

البته یاد گیری شی گرایی جاوااسکریپت نه تنها باعث میشه تو . کدهاتون ازش استفاده کنید.
بلکه برای کار با کتابخانه های کدی مثله جی کوئری هم صد در صد شما نیاز به فهم شی گرایی دارید. تا بتونید از کدهای جی کوئری و امثالهم استفاده کنید.

peyman_6000
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 16:45 عصر
با تشکر از دوست خوبم variable خیلی خوب بهم توضیح دادید سپاس گزارم
پس یه جورایی میشه گفت که با شی گرایی ما دیگه برای انجام خیلی از کارهامون مثل ( کوچک کردن حروف یا بزرگ کردن حروف جابه جایی در کلمات چک کردن متن ها تغییر اشکال رنگ ها در سی اس اس و.... ) برای هر رشته یا کلمه دیگه نیازی نیست برای چند بار برنامه نویسی کنیم با یکبار ارجاع به شی مورد نظر کارمون حل میشه . در اصل کارمون رو ساده کردیم درسته ؟

آقای jalil_gh من تسلط کامل ندارم ولی در حد متوسط یه چیزایی میفهمم با تشکر از شما

peyman_6000
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392, 15:33 عصر
یک سوال دیگه داشتم کسی اطلاعاتی در مورد ارث بری در جاوا اسکریپت داره منو راهنمایی کنه

من یک مقدار تو این مسئله مشکل دارم ممنون از همه

peyman_6000
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 12:20 عصر
کسی اطلاعاتی نداره ؟؟؟

mahmoodhacker
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 17:06 عصر
در جاوا اسکریپت دو نوع شی گرایی داریم:

DOM: مدل شی گرایی سند. مثل همه زبانها_تمامی عناصر html رو میشه کنترل کرد
BOM: مدل شی گرایی مرورگر_حرکات و اکشنها ی مرور گر رو میشه مدیریت کرد_popup :همون صفحه های ناخودآگاه باز میشه در بعضی سایتها از جمله ی کار با این نوع شی گرایی هستند

در ضمن محصولات نو آوران آشغال هستش به همه توصیه میکنم نخرن............

انجمن مزخرفیه.اگه شد یه انجمن خودم میزنم...

peyman_6000
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 22:57 عصر
در جاوا اسکریپت دو نوع شی گرایی داریم:

DOM: مدل شی گرایی سند. مثل همه زبانها_تمامی عناصر html رو میشه کنترل کرد
BOM: مدل شی گرایی مرورگر_حرکات و اکشنها ی مرور گر رو میشه مدیریت کرد_popup :همون صفحه های ناخودآگاه باز میشه در بعضی سایتها از جمله ی کار با این نوع شی گرایی هستند

در ضمن محصولات نو آوران آشغال هستش به همه توصیه میکنم نخرن............

انجمن مزخرفیه.اگه شد یه انجمن خودم میزنم...

در مورد نوآوران منم هم عقیده هستم با شما

شرکت خوبی مد نظرتون هست به من معرفی کنید ممنون میشم

mahmoodhacker
یک شنبه 29 اردیبهشت 1392, 11:28 صبح
هیچ شرکت خوبی از خودت بهتر نیستــــــــــــ!
هیچ منبعی از سرچ کردن بهتر نیست
دیدن فیلم جاوا icte.ir که سایتش منحل شده اما آموزشهاش روی بیشتر وبسایتهای آموزشی قرار داره...

mrgraphy
یک شنبه 29 اردیبهشت 1392, 14:18 عصر
سلام دوستان.
خب تو این تاپیک خیلی از دوستان به جواب هاشون رسیدن اما یک سوال هنوز بی جوا مونده که محصولا آموزش رو از کجا بخریم؟
من بهتون معرفی. بهترین محصولات آموزش نرم افزار در سطح جهانی محصولات شرکت لیندا هستند که برای آموزش از معتبرترین و شناخته شده ترین برنامه نویسان موجود در دنیا استفاده میکنند.
تمامی این محصولات به زبان انگلیسی هستند یعنی زبان اصلی. نگید که نه زبان اصلی خوب نیست. شما به عنوان یه برنامه نویس کامپیوتر باید زبون اون رو بلد باشید.
در ضمن خیلی ساده و روان حرف میزنند تا شما متوجه بشید.

+ اینکه این محصولات همراه با مثال های آماده ای هستند که توی اون ویدئو ها آموزش داده میشن.
من خودم تعدادی از این اموزش ها رو دارم اما حجمشون بالا هست و نمیشه برای دانلود قرار داد.
اگر قصد خرید این محصولات رو دارید میتونید از سایت smartshop استفاده کنید که فقط محصولات آموزشی برای برنامه نویسان رو به فروش میرسونه.
قصد تبلیغشو ندارم اما سایت خویه. در ضمن فقط شرکت لیندا محصولات شرکت دیگه رو نخرید چون به درد نمیخورن.

موفق باشید.

nix099
یک شنبه 08 بهمن 1396, 12:22 عصر
سلام دوستان لطفا اگه کسی میدونه چجوری این مشگل برطرف میشه کمک کنه

public class Subclass extends Superclass
چرا تو محیط اکلیپس subclass همش علامت خطا داره؟؟؟؟؟؟