PDA

View Full Version : مشکل در سورت فارسی با access و سرعت پایین باز شدن query

دوشنبه 17 آذر 1382, 17:33 عصر
سلام بچه ها
من یه مشکلی دارم
این عکسو ببینین این برنامه با دیتابیس access نوشته شده
کوری که این کرسر رو تولید کرده اینه
select * from table1 order by last_n
همونطور که میبینین با اینکه order by last_n باید بر حسب نام فامیل سورت کنه
یه قسمت از فامیلیهایی که با ک شروع میشن مثل کریمی رو درست سورت میکنه ولی بقیه رو میبره آخر لیست
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مشکل بعدی اینه که با اینکه تا حالا 500تا رکورد بیشتر نشده ولی باز کردن یه کوری 1و2 ثانیه طول میکشه
این 500 رکورد در کمتر از 1ماه وارد شده من موندم اگه 6ماه بگزره یع صبح تا شب فکر کنم طول بکشه این مشکل رو چیکا کنم
ضمنن نمیتون select رو محدود کنم همه فیلدها رو میخام
چیکا کنم؟؟؟؟ ضمنن بخاطر به سورت ساده نمیتونم دیتابیس رو به dbisam عوض کنم

سه شنبه 18 آذر 1382, 00:23 صبح
پس چرا هیچ کس جواب نمیده؟؟؟؟ :cry: :? :(

Gladiator
سه شنبه 18 آذر 1382, 01:24 صبح
میلاد جون Access همین مشکلات رو داره منم برای یه برنامه از Access استفاده کردم برای دو هزار و خورده ای رکورد جونش در میومد تا رکوردهای عددی رو ( البته بدون استفاده از Query ) با هم جمع کنه .

اون مشکل اول هم احتمالا به دلیل سورت نا صحیح فارسیه .

ضمنا صورت رو با س نمی نویسند .

موفق باشی .

SyntaxCheck
سه شنبه 18 آذر 1382, 02:17 صبح
سلام
خیر اکسس هیچ مشکلی نداره. میلاد جان این مشکل گویا در اکس پی بوجود میاد و منحصر به حرف کاف هست.حرف "کاف" که بعد از تایپ از کی بورد گرفته میشه کد 0152 رو داره که همین باعث بهم خوردن سورت اوردر میشه. در حقیقت دو "کاف" وجود داره. موقع ورود اطلاعات وقتی حرف کاف زده میشه شما اونو باید به یه نوعی با کاف شماره 0223 عوض کنی. اینجوری مشکل سورت حل میشه.این هم در حقیقت مشکل اکسس نیست بلکه ایراد از ورود غیر صحیح حرف کاف توسط ویندوز زمان فشرده شدن کلید هست.

در ضمن کند بودن جواب کوئری هم ربطی به اکسس نداره. فکر میکنم ایراد کار در جای دیگه ای باشه من برنامه هایی با اکسس دارم که الان تعداد رکوردها نجومی شده اما همچین مشکل کندی وجود نداره.

سه شنبه 18 آذر 1382, 09:03 صبح
سلام علی جون آقا دستت درد نکنه راست میگفتی دقیقا همون ' ک' هایی که کد 0223 داشتن درست سورت میشدن :wink:
راستی گلادی جون سورت یه کلمه اینگلیسی هست برای همین فرق نمیکنه با کدوم س بنویسی بیسواد جان :mrgreen: :)
علی جان من هر چی با onkeypress ,onkeydown اومدم کد ک رو عوض کنم نشد چرا؟؟
مگه 0152 جزو scancode ها نیست؟؟ میگه نباید اول صفر رو بخونم بعد 152 رو با 223 عوض کنم؟؟
جواب نمیده یه راهنمایی میکنی ؟ :oops:
ممنون

Gladiator
سه شنبه 18 آذر 1382, 09:07 صبح
راستی گلادی جون سورت یه کلمه اینگلیسی هست برای همین فرق نمیکنه با کدوم س بنویسی بیسواد جان

حالا سر فرصت میبینیم کی بی سواده :mrgreen:

جناب سینتکس چک بسیار متشکریم .

پنج شنبه 20 آذر 1382, 11:18 صبح
علی جون دستت درد نکنه
ایشالا عروسیت جبران کنیم :mrgreen:
دست همه کسانی هم که جواب ما رو اخرش ندادن درد نکنه چون دیتابیس رو به DBISAM تغییر دادم مشکل حل شد :(

jirjirakk
پنج شنبه 20 آذر 1382, 12:10 عصر
حالا بریا چی ناراحتی :

پنج شنبه 20 آذر 1382, 20:43 عصر
اخه منه طفل معصوم خودم تاحالا توی این 2سالی کلی به ملت تا حایی که بلد بودم حال دادم حالا که پروژه مردم رو دستم مونده یه اشکال کوچولو هم بیشتر نداره هیچ کس نیست به داد ما برسه
بازم این علی اقا خیلی حال داد اقلا فهمیدم عیب کار کجاس
بابا اگه دیتابیس رو هم عوض نمیکردم به انتظار ملت اینجا میموندم که باید عین پولی رو که گرفتم رو پس میدادم :roll:
خلاصه خیلی بچه های اینجا بعضی هاشون خیلی بی معرفتن :cry:

میلاد مظلوم :(

Gladiator
پنج شنبه 20 آذر 1382, 21:35 عصر
معصوم

نمیدونستیم امام حسین هم برنامه نویسی میکنه :!:

ترکه میره زیارت امام رضا ٬ جماعت رو که میبینه جو میگیرتش و داد میزنه : امام رضا قربون سر بریدت برم پس تو کی ظهور میکنی ؟ :mrgreen:

jirjirakk
پنج شنبه 20 آذر 1382, 22:13 عصر
:shock: :mrgreen: :mrgreen:

جمعه 21 آذر 1382, 14:23 عصر
معصوم

نمیدونستیم امام حسین هم برنامه نویسی میکنه :!:

:mrgreen:
نابغه دو جهان من گفتم مظلوم نه معصوم:mrgreen:
گلادی جون شوخی بود ناراحت نشو :wink:

باز یه تاپیک دیگه باز کردم "مشکل با dbisam " هیچ کس جواب نداد
من دیگه اگه کسی اینجا رو به قبله بیوفته زار بزنه چیزی که بلد نیستم اگر هم بلد باشم نمیگم
دیگه میخام فقط خاننده بشم مثل بقیه :cry:
ار سال 80 توی فروم قبلی عضو بودم همیشه تا جایی که بلد بودم به داد ملت رسیدم ولی انگار هیچکی به داد ما میرسه

منم دیگه فقط خاننده میشم :evil: :(

Gladiator
جمعه 21 آذر 1382, 14:47 عصر
میلاد جون زیاد غمشو نخور ( یه روز یکی پیدا میشه جواب سوالاتو بده )

جمعه 21 آذر 1382, 15:02 عصر
میلاد جون زیاد غمشو نخور ( یه روز یکی پیدا میشه جواب سوالاتو بده )
یه روز به چه درد من میخوره
الان پروژه مردم رو دستم مونده :(

Gladiator
جمعه 21 آذر 1382, 15:09 عصر
واللا من خودم همیشه با Access کار کردم DBISAM رو هم همین چند روز پیش دانلود کردم . فقط آقای کرامتی میتونه مشکلت رو حل کنه .

Gladiator
جمعه 21 آذر 1382, 15:15 عصر
ترکه داشته با بچه ش گرگم به هوا بازی میکرده یهو جو میگیرتش بچشو میخوره :mrgreen:

SyntaxCheck
جمعه 21 آذر 1382, 22:44 عصر
سلام
میلاد جان شرمنده. راستش من چند روزی از تکنولوژی بدور بودم.همین الان رسیدم. سعی میکنم رو مشکلت کار کنم اگه به چیزی رسیدم میگم.

جمعه 21 آذر 1382, 23:56 عصر
سلام علی جون
اقا دستت درد نکنه دیگه زحمت نکش با پیشنهاد المیرا خانم مشکل حل شد
رشته ها رو بدون تغییر "ک" میخونم و قبل از post شدن رکورد همه 0152 ها رو به 0223 تبدیل میکنم :wink:
بازم ممنون از راهنمایی که کردی عیب کار رو فهمیدم

said ali
یک شنبه 23 آذر 1382, 18:12 عصر
با سلام
اقا میلاد عزیز هم دردی من رو قبول کن که هفت هشت تا سوال بدون جوابمو حذف کردند قفل کردند ریختن دور نمیدونم یه بلایی سرش اوردن :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :evil: :evil: :evil: ولی خوشبختانه پروژه مال مردم نبود و گرنه یه بلایی سر خودم و سایت :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: میاوردم :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

nemesis2005
شنبه 22 تیر 1387, 03:03 صبح
رشته ها رو بدون تغییر "ک" میخونم و قبل از post شدن رکورد همه 0152 ها رو به 0223 تبدیل میکنم

میشه توضیح بدین چطور اینکار رو میکنین ؟