PDA

View Full Version : مشکل ADO در دلفی 5

ramin_mash
سه شنبه 18 آذر 1382, 08:06 صبح
سلام
لطفا کمک کنید
من با delphi5 یک پروژه نوشتم که از ado table استفاده کردم و بانک sql server ولی موقع کار و اجرا یک مشکلی دارم
که پیغام زیر را میدهد
either BOF or EOF is true or current record has been deleted
تو سایت borland یک فایل گذاشته که کفته این مشکل را حل می کند ولی برای نصب ان احتیاج به service pack 1 دارد چون خودش service pack2 هست( d5adoupdate2)
البته دلفی 7 را همزمان روی دستگاهم نصب کردم که شاید مشکل دلفی 5 حل شود ولی درست نشد
لطفا کمکم کنید که بد جور گیر کردم
مرسی

(امید)
سه شنبه 18 آذر 1382, 10:42 صبح
با سلام
این مشکل رو من هم داشتم. البته وفتی که دلفی 7 رو رو سیستم نصب می کردم.پیشنهاد می کنم برنامه هات رو به دلفی 7 انتقال بدی. کاری نداره . برای این منظور یونیت Variants رو هم به اول یونیت ها uses کن.

ramin_mash
سه شنبه 18 آذر 1382, 11:45 صبح
سلام
امید جان مرسی ولی نمی تونم برم با دلفی 7 کار کنم چون گزارشگیریها رو با report builder که یک کامپوننت اضافی هست که فقط با دلفی 5 کار میکند استفاده کردم
پس مجبورم با دلفی 5 مشکلم را حل کنم
مرسی

Mahdavi
سه شنبه 18 آذر 1382, 13:56 عصر
با سلام
دوست عزیز این مشکل بر میگرده به ADO و همچنین MDAC نسخه 2.6 و نسخه های بالاتر از آن و زمانی که query شما هیچ رکوردی رو باز نگردونه.
که البته این عمل معمولا زمانی پیش میاد که شما از sql2000 استفاده کنید و یا یک برنامه نصب کرده باشید که mdac شما رو update ‌کرده باشه.
برای حل این مشکل باید Ado Update Pack رو از بازار تهیه و نصب کن. مشکلت حل خواهد شد.
موفق باشی

SReza1
پنج شنبه 20 آذر 1382, 06:52 صبح
سرویس پک ado رو بگیر(ado 2.7) از سایت ماکروسافت!!
یا دلفیت رو عوض کن و برو سراغ دلفی 7

دلفی زاده
جمعه 28 آذر 1382, 06:38 صبح
اگه خواستی من دارم بگو تا بفرستم . منم قبلا همین مشکل رو داشتم همون طور که دوستان گفتن عمل کردم درست شد

mhsofts
سه شنبه 19 مهر 1384, 09:43 صبح
دوستان در صورتیکه دیتاسورس از طریق خاصیت LockType برابر ltOptimistic مقدار دهی شده باشد برای اولین بار هیچ مشکلی هنگام open نمودن رخ نمی دهد اما برای بار دوم این خطا either BOF or EOF is true or current record has been deleted بروز میکند که ربطی به نسخه دلفی ندارد و در تمام نسخه ها این خطا بروز خواهد کرد برای اینکه از شر این خطا راحت شوید خاصیت LockType برابر ltReadOnlyمقدار دهی نمایید هیچ مشکلی بروز نمی کند و برای دستورات updating از کدهای اسکوئل استفاده نمایید
در ضمن آقای مهدوی خواهش میکنم Ado Update Pack خود را برای من به آدرس mhsoft@walla.com بفرست
موفق باشید