PDA

View Full Version : نحوه و قیمت پشتیبانی

SamStar
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 19:48 عصر
سلام دوستان

من یک برنامه تحویل یه شرکتی دادم که توی قراردادش 6 ماه هم پشتیبانی در نظر گرفته شده و الان در مرحله ی تسته .
حالا روزی نیست که اینا زنگ نزنن وقت و بی وقت که فلان چیزش رو فلان کن فلان چیزش رو بهمان کن .
خواستم ببینم چه مواردی جزء پشتیبانی میشه ؟
مثلا اینکه فاکتورهایی که در برنامه ثبت میشه قابلیت ویرایش داشته باشه رو کارفرما باید از اول بگه یا برنامه نویس خودش باید درنظر بگیره ؟
من فعلا برای این موارد که مثلا خواستن ویرایش اضافه بشه یا بجای TAB با ENTER روی فیلدها حرکت کنه یا مواردی که خودم برای سهولت کار روش گذاشتم مثل ورود اطلاعات توی تکست باکسها با کلیک روی گرید و بک آپ گیری از دیتابیس و مواردی از این قبیل هزینه ای اضافه ازشون نگرفتم و نمیدونم آیا باید بگیرم یا نه ؟
و اینکه الان میگن چند تا فایل اکسل میدیم میخوایم بزاری جای دیتابیسمون (SQL)

واقعا از کار و زندگی انداختنم ، مدام تغییرات میخوان و حتی حاضر نمیشن برنامه رو براشون میل کنم و اونا دوتا Next Next بزنن و نصبش کنن. میگن خودت بیا !
گفتم اگه برای هر رفت و آمدیم هزینه ازشون میگرفتم دیگه اینقدر نمیگفتن بیا
حالا خواستم شما یه راهنمایی کنید که برای کدوم از موارد بالا لازمه هزینه اضافه گرفته بشه و یا در مرحله تست نرم افزار این بیگاری جزو وظایف برنامه نویسه :ناراحت:

SamStar
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 07:48 صبح
نظري نبود ؟

Hajivandian
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 08:02 صبح
سلام،

مثلا اینکه فاکتورهایی که در برنامه ثبت میشه قابلیت ویرایش داشته باشه رو کارفرما باید از اول بگه یا برنامه نویس خودش باید درنظر بگیره ؟
من فعلا برای این موارد که مثلا خواستن ویرایش اضافه بشه یا بجای TAB با ENTER روی فیلدها حرکت کنه یا مواردی که خودم برای سهولت کار روش گذاشتم مثل ورود اطلاعات توی تکست باکسها با کلیک روی گرید و بک آپ گیری از دیتابیس و مواردی از این قبیل هزینه ای اضافه ازشون نگرفتم و نمیدونم آیا باید بگیرم یا نه ؟

اینا که جزء بدیهیاته و تا قبل از تحویل کامل نرم افزار شامل هزینه نمیشه.

و اینکه الان میگن چند تا فایل اکسل میدیم میخوایم بزاری جای دیتابیسمون (SQL)

اگه قراره داده های اکسل به پایگاه تزریق بشه که بازم شامل هزینه نمیشه و اونا موظف هستن که فایل اکسلشون رو با یه ساختار استاندارد به شما تحویل بدن. البته افزودن قابلیت Import Exel File توی دل برنامه میتونه شامل هزینه باشه اگه تو قرارداد بهش اشاره نکردن.

واقعا از کار و زندگی انداختنم ، مدام تغییرات میخوان و حتی حاضر نمیشن برنامه رو براشون میل کنم و اونا دوتا Next Next بزنن و نصبش کنن. میگن خودت بیا !

به نظر من وظیفه برنامه نویس نیست که هر موقع اونا خواستن در محل برای پشتیبانی حاضر بشه.