PDA

View Full Version : سوال: بهترین روش ذخیره اطلاعات باکس های برنامه

c-sharp_South
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 19:59 عصر
سلام دوستان.
واسه اینکه موقغ FormClosing ، اطلاعات یک سری از textbox ها و richtextbox ها ذخیره بشه و موقع
FormLoad اون اطلاعات خونده بشه راه های مختلفی وجود دارد.
مثلا یکی از راه ها ایکه که موقع FormClosing:

Microsoft.VisualBasic.Interaction.SaveSetting(Appl ication.ProductName, Application.ProductName, "id", textBox1.Text);
Microsoft.VisualBasic.Interaction.SaveSetting(Appl ication.ProductName, Application.ProductName, "password", textBox2.Text);

و موقع FormLoad :

textBox1.Text = Microsoft.VisualBasic.Interaction.GetSetting(Appli cation.ProductName, Application.ProductName, "id", "");
textBox2.Text = Microsoft.VisualBasic.Interaction.GetSetting(Appli cation.ProductName, Application.ProductName, "password", "");

یا ذخیره شدن اطلاعات و خوندن آن از یک فایل متنی !

خب من دنبال یک راه و روش مطمئن هستم که برنامه هنگ نکنه و اطلاعات هدر نره.
برای مثال از روش کدی که خودم بالا گذاشتم اگه اطلاعات textbox ها زیاد باشه خیلی زود کل اطلاعات
پاک میشه و هرچی ذخیره شده پاک میشه !!!

بهترین روش و کدی که معرفی میکنید چیه ؟
مثلا میشه اطلاعات توی یک فایل dll ذخیره بشن ؟ بعدش اگه ما اون فایل dll رو به دوستمون بدیم
کل اطلاعات ما موقع Load شدن برنامش جایگذین بشه. dll رو گفتم چون به این راحتی ها خود فایل
dll قابل ویرایش نیست مگه اینکه برنامه رو باز کنیم و باکس ها رو ویرایش کنیم.

بهترین روش چیه ؟ ( با فرض اینکه اگه 20 تا باکس داشته باشیم ، اطلاعات 10 تا باکس ها هر کدام
حدود 150 خط متن باشد.

ممنون میشم کمک کنید.
یا حق :قلب:

c-sharp_South
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 10:53 صبح
تا الان 74 مشاهده و 0 پاسخ :افسرده:
یعنی واقعا کسی در این مورد بلد نیست کمک کنه ؟؟؟ :متعجب:

alexmcse
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 11:44 صبح
شما از سیتینگ برنامه استفاده کنید (متغییر در سیتینگ تعریف کنید و مقداردهی کنید)(همانند کد خودتون )
این اطلاعات درون سیتیگ ذخیره میشود (راه مطمئنی است)

c-sharp_South
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 12:47 عصر
شما از سیتینگ برنامه استفاده کنید (متغییر در سیتینگ تعریف کنید و مقداردهی کنید)(همانند کد خودتون )
این اطلاعات درون سیتیگ ذخیره میشود (راه مطمئنی است)

میخوام جوری ذخیره کنه اگه خواستم اطلاعات ذخیره شده ام رو به کسی بدم ، بتونم بدم.
این روش فقط روی کامپیوتر خودمه و مشکلات خواص خودش رو داره.

danialafshari
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 16:26 عصر
میخوام جوری ذخیره کنه اگه خواستم اطلاعات ذخیره شده ام رو به کسی بدم ، بتونم بدم.
این روش فقط روی کامپیوتر خودمه و مشکلات خواص خودش رو داره.

سلام
یکی از بهترین روش ها با سریعترین آرگومانت برگشتی استفاده از xml هست
xml یک بانک کوچک و بسیار سریع است که microsoft در ویندوز از این بانک استفاده کرده
موفق باشی