PDA

View Full Version : فرمهای بزرگ

coder
شنبه 13 اسفند 1384, 10:50 صبح
سلام
تو اینترنت اکسپلورر یک امکانی که هست اینه که میشه صفحاتی بزرگتر از رزولوشن مونیتور داشت و در صورت لزوم Scrol Bar های افقی یا عمودی بصورت خود کار ظاهر میشن. من میخوام بدونم تو فرمهای VB.NET هم چنین امکانی هست؟ یعنی کاربر بتونه با Scrol Bar یا مثلا تبدیل پوینتر به آیکون دست، توی فرم حرکت کنه.

habedijoo
شنبه 13 اسفند 1384, 11:02 صبح
سلام
دوست عزیز خصوصیات فرمها رو دقیتر یه نگاه بنداز . خاصیت AutoScroll برای همین کار است .

coder
شنبه 13 اسفند 1384, 12:41 عصر
آقای عابدی جو با تشکر از راهنماییتون، خاصیت فوق رو قبلا دیده بودم ولی منظورم اینه که موقع طراحی یا موقع اجرا بتونم سایز فرم رو بزرگتر کنم که موفق نشدم. اگه راهی بنظرتون میرسه یا نمونه برنامه شو سراغ دارید لطفا راهنمایی کنید.

saghari
شنبه 13 اسفند 1384, 17:34 عصر
با سلام
دوست عزیز برای تغییر سایز فرم و اصولا اکثر اشیاء در هنگام طراحی یا اجرا از width برای عرض و از hight برای ارتفاع استفاده می شود. و اگر بخواهی به اشیاعی که خاصیت scroll ندارند این خاصیت را بدهی مثلا بخواهی یک picturebox را طوری تنظیم کنی که اگر عکس درون آن توسط کاربر zoom شد تا حدی که از اندازه Picturebox بزرگتر شد آنوقت اسکرولها ظاهر شود می توانی شی مورد نظر را روی یک panel بگذاری , و خاصیت Autoscroll مربوط به شی panel رو true کنی

coder
یک شنبه 14 اسفند 1384, 15:18 عصر
با تشکر از همه دوستان ، ظاهرا من نتونستم سوال رو خوب بیان کنم:
ببینید فرض کنید رزولوشن کارت گرافیک شما روی 768*1024 باشه و تو محیط VB.NET باشید در این حال میخواهید عرض فرم رو بزرگ کنید. من نتونستم برای فرمم بیشتر از 1036 پیکسل عرض داشته باشم. امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.

vbapr2005
چهارشنبه 17 اسفند 1384, 12:27 عصر
با تشکر از همه دوستان ، ظاهرا من نتونستم سوال رو خوب بیان کنم:
ببینید فرض کنید رزولوشن کارت گرافیک شما روی 768*1024 باشه و تو محیط VB.NET باشید در این حال میخواهید عرض فرم رو بزرگ کنید. من نتونستم برای فرمم بیشتر از 1036 پیکسل عرض داشته باشم. امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.
آها! پس تو زمان طراحی میخوای فرم رو بزرگ کنی. من فکر نمی کنم تو زمان طراحی بشه اونو بزرگتر کرد. من خودم هم با این مشکل روبرو بودم. رزولوشن مانیتور من بیشتر از 800x600 رو ساپورت نمی کنه. (:عصبانی: نخند، مگه چی گفتم؟ (شوخی کردم بخند :قهقهه: )) بعدش من تو DesignTime نمی تونستم بلندی فرمم رو بیشتر 600 و خورده ای بکنم. من فکر می کنم فقط میشه به وسیله ی کد و در زمان اجرا سایز رو کاملا بدلخواه تغییر بدی.

اما من اگه جات بودم از همون Scroll Bar هایی که دوستان گفتن (و البته خودت هم میدونستی) استفاده می کردم.
به هر حال موفق باشی دوست عزیز :چشمک:

HO457
چهارشنبه 17 اسفند 1384, 12:39 عصر
اما من اگه جات بودم از همون Scroll Bar هایی که دوستان گفتن (و البته خودت هم میدونستی) استفاده می کردم

راه منطقیش هم همینه.

coder
چهارشنبه 17 اسفند 1384, 13:31 عصر
متشکرم دوستان عزیز ولی هر کس نمونه عملی ( یعنی فایل مثال ) سراغ داره با اخذ مژدگانی لطف کنه و خانواده ای رو از نگرانی نجات بده!

vbapr2005
پنج شنبه 18 اسفند 1384, 00:51 صبح
متشکرم دوستان عزیز ولی هر کس نمونه عملی ( یعنی فایل مثال ) سراغ داره با اخذ مژدگانی لطف کنه و خانواده ای رو از نگرانی نجات بده!دقیقا مثال از چی میخوای؟ از Scroll Bar برای یه فرم بزرگ یا...؟

habedijoo
پنج شنبه 18 اسفند 1384, 10:28 صبح
سلام
این هم یک مثال . امیدوارم کارت راه بیافته .

coder
پنج شنبه 18 اسفند 1384, 14:00 عصر
آقای عابدی جو باز هم ممنونم. دیگه مجبور میشم نسخه 2005 رو نصب کنم.