PDA

View Full Version : سوال در مورد ورژن های دلفی

klm555
چهارشنبه 08 خرداد 1392, 14:18 عصر
سلام
من قبلا با دلفی 7 کار کردم ولی با توجه به شرایطی که پیش اومد مدتی از دلفی دور بودم ، میخواستم از دوستان بپرسم الان شرکت هایی که با این زبان ، برنامه نویسی انجام میدن با کدام ورژن کار می کنند؟ یا بعد از دلفی 7 چه نسخه هایی اومده؟ و به نظر شما الان از کدام نسخه استفاده کنیم بهتر هست

چند تا شرکت برنامه نویس دلفی میخان ولی من چون با دلفی 7 کار کردم فکر نمی کنم الان شرکت ها از این نسخه استفاده کنند:اشتباه:

klm555
پنج شنبه 09 خرداد 1392, 07:07 صبح
یه جستجو تو انجمن انجام دادم به نظرم ورژن 2010 XE مناسب هست ، دیروز کل انقلاب رو گشتم ولی هیچ کدوم این نسخه رو نداشتن ، دلفی 7 و 8 و 9 و 2012 رو داشتن ، دلفی 2010 ورژن چند میشه؟

یوسف زالی
پنج شنبه 09 خرداد 1392, 11:13 صبح
اکثر شرکتها همچنان روی 7 هستند.
نسحه ی XE4 رو دان کنید.

fahimi
پنج شنبه 09 خرداد 1392, 13:03 عصر
با سلام
دلفی 2010 ورژن 14 است

gholami146
پنج شنبه 09 خرداد 1392, 18:37 عصر
در برنامه نویسی ساختار یکی هست فقط تنها تفاوتی که میکنه اینه که مولفه هایی به برنامه اضافه میشه و یا اینکه مقادیری که قبلا دارای باگ بوده فیکس میشه
پس فرقی نمی کنه که شما قبلا چی کار کردین مهمه اینه که شما چی یاد دارین !

alaveh
شنبه 11 خرداد 1392, 01:16 صبح
فکر نمیکنم خودتون ندونید این نکته رو .

از زمان پاسکال تا دلفی XE4 بیس دستورات یکی هستند . یعنی با همون دستورای پاسکال توی XE4 هم میتونید کار کنید .

حالا این وسط مثلا منو از سمت چپ برا سمت راست یا مثلا 4 تا دستور جدید اضافه شده باشه یا .... فرقی نمیکنه . حالا اگر بتونید از امکانات جدید استفاده کنید خوب چه بهتر . اگر هم نه مشکلی براتون پیش نمیاد . این از مزایای دلفیه که با نسخه های قدیمش 100% همخوانی داره و شما با هر نسخه ای کار کنی میتونی به آخرین نسخه بدون کوچکترین مشکلی سوییچ کنی .

klm555
شنبه 11 خرداد 1392, 06:56 صبح
خیلی ممنون از راهنمایی های دوستان
دلفی xe ورژن 15 رو نصب کردم ، طبق فرمایش دوستان تنها تفاوت با نسخه های قبلی اضافه شدن امکانات جدید در نسخه های جدیدتر هست

gholami146
دوشنبه 13 خرداد 1392, 23:07 عصر
البته باید به عرض برسونم که بیشتر از خیلی تغییرات داره ؟!
مثلا یکی از بزرگترین تغییرات اون که شاید بعدآ متوجه بشید اینه که در محیط های جدید دیگه به اون دلفی گفته نمیشه ؟
بهش میگن راد استادیو و بصورت فول از یونیکود پشتیبانی میشه تا حدی که برنامه نویس قادر به تعریف متغیر در IDE بصورت کاملا فارسی هست که این فقط یک چشمه کوچیک اونه
مثلا
VAR علی :String;