PDA

View Full Version : ذخیره تصاویر و غیر قابل نمایش بودن آنها

Mahtab_Tarsa
چهارشنبه 15 خرداد 1392, 20:30 عصر
با عرض سلام خدمت مهندسین گرامی
دوستان من یه کدی کار کردم که از صفحه عکس میگیره و اونارو تو یه دایرکتوری ذخیره میکنه با پسوند dll
حالا وقتی به اون دایرکتوری مراجعه میشه اگه فایلهای تصاویر رو یه نفر که اشنایی زیادی داشته باشه و تو یه نرم افزار دیگه مثل paint باز کنه تصاویر قابل نمایش میشه سوال من این هستش که چطور میشه کاری کرد که همین تصاویر فقط از طریق خود برنامه نمایش داده بشه و با نرم افزار های دیگه باز و قابل نمایش نباشه
با تشکر از کمکتون

damanpak
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 20:15 عصر
سلام
اگه واقعا نیازه که کاربر نتونه تصاویر رو ببینه توی بانکتون ذخیره کنید

h_a_m_i_d
جمعه 17 خرداد 1392, 00:20 صبح
اگر دوباره نگید غرور گرفتم و بخواید چیزی یادم بدید
باید بگم که
شما نمیتونی با تغییر پسوند این برنامه ها رو دور بزنی مخصوصا برنامه های مثل acd و اینا
شما برای اینکار یا باید کل فایل رو باز کنی و اونا رو کد کنی
یا قسمت هایی که بهتره هدر باشه تغییر کنه و کد شه توی انجمن هم بحث شده حداکثر 4 هفته پیش دیدمش تایپیکش رو
یکذره جستجو کن :) پیدا میکنی
یک کار هم همون ذخیره تو دیتابیس هست که امنیتش در حد کد کردن اطلاعات نیست البته میشه دو روش رو با هم ادغام کرد میشه یک روش دیگه یعنی کدش کنی بعد بریزی تو دیتابیس
یک کار دیگه هم که فکر کنم شدنی باشه تست نکردم بعدش نگید باز ................ اینه که کل عکس ها رو تو یک dll ذخیره کنید اینطوری فکر کنم نمایش داده نشه یعنی فکر کن
کد جدا کننده + عکس + کد جداکننده + عکس + کدجداکننده فکر کنم اینم جواب بده

Mahtab_Tarsa
جمعه 17 خرداد 1392, 17:01 عصر
اگر دوباره نگید غرور گرفتم و بخواید چیزی یادم بدید
باید بگم که
شما نمیتونی با تغییر پسوند این برنامه ها رو دور بزنی مخصوصا برنامه های مثل acd و اینا
شما برای اینکار یا باید کل فایل رو باز کنی و اونا رو کد کنی
یا قسمت هایی که بهتره هدر باشه تغییر کنه و کد شه توی انجمن هم بحث شده حداکثر 4 هفته پیش دیدمش تایپیکش رو
یکذره جستجو کن :) پیدا میکنی
یک کار هم همون ذخیره تو دیتابیس هست که امنیتش در حد کد کردن اطلاعات نیست البته میشه دو روش رو با هم ادغام کرد میشه یک روش دیگه یعنی کدش کنی بعد بریزی تو دیتابیس
یک کار دیگه هم که فکر کنم شدنی باشه تست نکردم بعدش نگید باز ................ اینه که کل عکس ها رو تو یک dll ذخیره کنید اینطوری فکر کنم نمایش داده نشه یعنی فکر کن
کد جدا کننده + عکس + کد جداکننده + عکس + کدجداکننده فکر کنم اینم جواب بده
اول سلام خدمت شما عزیز جان
حرفای منو جای بی ادبی یا جسارت فرض نکنید اون دفعه سوء تفاهم شدش اگه جسارتی شده من عذر میخام
نه من در این مورد موقع ذخیره عکس پسوند دی ال ال رو بهش دادم و تو دایرکتوری به شکل فایل دی ال ال نشون داده میشه ولی وقتی همین فایل ساخته شده رو تو برنامه paint درگ میکنم به شکل همون عکس نشون داده میشه با پسوند jpg ولی منمیخام طوری باشهکه وقتی تو هر برنامه دیگه ای درگ یا باز شد چیزی نشون داده نشه و اصلا باز نشه برای کاربرای دیگه

tstsst
جمعه 17 خرداد 1392, 17:42 عصر
سلام
بنظر من بهترین راه اینکه یک عکس یا هر فایل دیگری رو نتونید جایی جز برنامه خود باز کنید رمز نگاریه البته از نوع برگشت پزیر
مثل : AES (Advanced Encryption Standard) و...

و اگه چند فایل رو در یک فایل می خواید جابدید و نمی خواین از دیتابیس استفاده کنید :
1_ راه آقای h_a_m_i_d (http://barnamenevis.org/member.php?220176-h_a_m_i_d) که البته باید کد جدا کننده طوری باشه که یکتا باشه چون اگه به فایل یک اسپیس کم یا زیاد شه فایل خراب میشه.
2_ تمام عکس هارو با برنامه در یک فایل زیپ ذخیره کنی و اون فایل زیپ رو کریپت و به پسوند dll تبدیل کنی.

h_a_m_i_d
جمعه 17 خرداد 1392, 18:32 عصر
اول سلام خدمت شما عزیز جان
حرفای منو جای بی ادبی یا جسارت فرض نکنید اون دفعه سوء تفاهم شدش اگه جسارتی شده من عذر میخام
نه من در این مورد موقع ذخیره عکس پسوند دی ال ال رو بهش دادم و تو دایرکتوری به شکل فایل دی ال ال نشون داده میشه ولی وقتی همین فایل ساخته شده رو تو برنامه paint درگ میکنم به شکل همون عکس نشون داده میشه با پسوند jpg ولی منمیخام طوری باشهکه وقتی تو هر برنامه دیگه ای درگ یا باز شد چیزی نشون داده نشه و اصلا باز نشه برای کاربرای دیگه
ما کی هستیم که بخوایم ببخشیم خدا ببخشه
منظورم از هدر پسوند فایل نبود که , فایل رو با نت پد باز کنی به سربرگ نوشته ها میگن هدر با تغییر پسوند از dll فقط میشه تعدادی برنامه خیلی ساده رو دور زد
البته هزاران روش وجود داره برای رسیدن به یک جواب مثلا نوشته ها رو باز کن با روش های فشرده سازی که تو اینترنت زیاد هستن سورساشون سورس عکس رو فشرده کن بد با پسوند dll ذخیره کن هم فشردش کردی هم دیگه هیچجا باز نمیشه
یا به قول دوست عزیزم همه رو بریز تو یک پوشه و زیپش کن و پسوندش رو بذار dll
یا همه سورس های عکس رو پشت سر هم بذار و تو یک فایل ذخیره کن
البته بدون کل این روش ها رو هم میشه با هم ادغام کرد شما باید ببینی چقدر اون برنامه برات مهمه مثلا من بودم
اول همه سورس عکس ها رو با یک کلمه جدا کننده پشت سر هم ذخیره میکردم بعدم با روش فشرده سازی ادیتش میکردم دیگه هیچ برنامه ای نمیتونه باز کنه عکس رو هنوز اگر بیشتر امنیت خواستی میتونی خودت هم یک دستی تو کدها ببری چون با تغییر یک کلمه هم میشه کلا عکس رو غیر قابل نمایش کرد یا کلا با یک روش رمز نگاری کدش میکردم البته به تعداد عکس و اینا هم بستگی داره مثلا شما واسه یکجایی که یک میلیون عکس داشته باشه بهتره فایل ها رو جداگونه بذاری مگرنه ویژوال کفاف این همه استرینگ رو نمیده