PDA

View Full Version : سوال: چگونگی آپلود عکس که با زدن دکمه فقط عکس آپلود شود و اطلاعات دیگر ذخیره نشود

samsami
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 17:02 عصر
با سلام خدمت دوستان ...

من یک فرم دارم که حاوی تعداد زیادی فیلد است که یکی از آنها انتخاب عکس کاربر است ...

این فیلد در بین فیلد ها است یعنی آخر نیست ...

مثلا کاربر تعدادی از فیلد ها را پر میکند و به عکس که رسید باید عکس را انتخاب کند و عکس را آپلود کند

در خواست من این است که چگونه عکس رو آپلود کنم که اطلاعات ذخیره نشه فقط عکس آپلود بشه و وقتی صفحه رفرش شد اطلاعات قبلی که کاربر وارد کرده درون فیلد ها باشد ...

ممنون میشم از پاسختون

Unique
جمعه 17 خرداد 1392, 03:25 صبح
میتونید از قابلیت های جدید html5 که اجازه ارسال عکس همراه با قابلیت progress را میده استفاده کنید و با javascript عکس ها را ارسال کنید و برای عملیات بعدی روی هاست ذخیره کنید ! اگه هم میخواین مرورگر های قدیمی تر را پشتیبانی کنین باید از طریق iframe عکس ها را به یک صفحه جدا برای ذخیره بفرستین ! این Iframe میتونه اصلا hidden باشه و فقط یک progress نشون بدیم و کلا همه چیز عادی به نظر برسه. برای تکمیل بگم ارسال از طریق flash هم وجود داره که الان خیلی کم انجام میشه مخصوصا بعد از تحریم ایران توسط adobe دردسر های بروزرسانی plugin اون !

samsami
جمعه 17 خرداد 1392, 07:41 صبح
دوست عزیز روش دوم خوبه یعنی با Iframe
می تونید با کد یه مثال برام بزنید ...

ممنون میشم از پاسختون

مهرداد سیف زاده
جمعه 17 خرداد 1392, 10:14 صبح
معمولا در دریافت اطلاعات کاربران در فرم‌ها عکس کاربر+اطلاعات پر شده در فرم دریافت میشه. ولی روش شما هم خوبه کی میخواید پنجره آپلود عکی باشه و جدا از فرم اصلی کار کنه. بهترین روش و در تمام مرورگرها قابل اجرا هست همین iframe‌هست که دوستمون Unique فرمودن.
نمونه کدی که گذاشتم دقیقا از این روش استفاده میکنه