PDA

View Full Version : سوال: نمایش تمام عکسهای داخل یک فولدر به همراه قاب+خواندن تصاویر دایکام

maryam2013
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 16:03 عصر
سلام دوستان
من تازه وارد هستم و هنوز با شرایط سوال کردن و..اشنایی زیادی ندارم.ببخشید اگر خوب توضیح نمیدم یا احیانا سوال تکراری است.سعی کردم تاپیک مرتبطی پیدا کنم اما موفق نشدم.رشته ام کامپیوتر نیست و تازه سی شارپ رو یاد گرفتم.قرار است یک نرم افزار طراحی کنم .چند تا سوال برام پیش امده که ممنون میشم راهنماییم کنید.
1)اول از همه من باید با تصاویر دایکام کار کنم.یک تاپیک پیدا کردم توی سایت که قصد داشت با همین فرمت کار کند اما بالاخره من متوجه نشدم از چه کتابخانه ای استفاده کرده.من سراغ DCMTK رفتم اما اون به زبان C++ است و به من گفتند نمیتونم تو سی شارپ استفاده کنم.من الان میخواهم این تصاویر رو بخونم و بعد روشون پردازش کنم اما همین اول کاری نمیدونم چه کتابخونه ای استفاده کنم.البته یک کتابخانه به اسم gdcm هم هست که گفته شده قابلیت استفاده در سی شارپ رو داره.نظر دوستان چیه؟

2)دومین سوالم هم این هستش که من الان شروع کردم به کار با تصاویر معمولی تا اول چارچوب کارم معلوم بشه.الان تصاویر jpegو..را باز میکنم.سایزشونو عوض میکنم و...اما مسئلم اینه که میخوام تمام تصاویر داخل فولدر رو باز کنم.قصد دارم زیر pictureboX اصلی یک فریم یا قابی بزارم که بقیه ی عکس ها زیر عکس اصلی که الان میشه روش کار کرد باشه(البته نمیدونم چه ابزاری از toolboxاین کارو میکنه ) و بعدش من بتونم هر کدوم را خواستم انتخاب کنم.یک دکمه هم بزارم که همون کار next یا previous رو انجام بده.مثل photo viewer..من ممنون میشم اگه سورسی هست که بتونه راهنماییم کنه برام قرار بدین.

mousa1992
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 16:43 عصر
منظورتون از پردازش تصاویر چیه ؟ اگه میخواین تصاویر ی پوشه رو بگیرید و نشون بدین و تغییر سایز و از این حرفا که نیازهاتون با دات نت برطرف میشه برای مثال با استفاده از کلاس Graphics میتونین سایزهارو تغییر بدین و ... برای نمایش عکس ها و ... که از کنترل های ویژوال میتونید استفاده کنید ( PictureBox )
شما دست به کار شو شروع کن به نوشتن هرجایی که مشکل برخوردین مطرح کن

موفق باشی

maryam2013
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 18:44 عصر
ببینید من شروع کردم اول با تصاویر معمولی پیش برم.منظورم از پردازش تصویر سگمنتیشن تصویر و..است.بعنوان مثال گفتم تغییر سایز و ..
تصاویر دایکام تعدادشون زیاده.مثلا 100 تا تصویر تو یک فولدر است.من میخواهم مثل برنامه image viewer باشه.با کلیک روی یک دکمه بتونم تمام عکسها رو به دلخواه ببینم.بهتر اینه که زیر picturebox یک فریم قرار بدم و تمام عکسها انجا باشن و قابلیت انتخاب داشته باشن..

sohil_ww
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 20:07 عصر
ببینید من شروع کردم اول با تصاویر معمولی پیش برم.منظورم از پردازش تصویر سگمنتیشن تصویر و..است.بعنوان مثال گفتم تغییر سایز و ..
تصاویر دایکام تعدادشون زیاده.مثلا 100 تا تصویر تو یک فولدر است.من میخواهم مثل برنامه image viewer باشه.با کلیک روی یک دکمه بتونم تمام عکسها رو به دلخواه ببینم.بهتر اینه که زیر picturebox یک فریم قرار بدم و تمام عکسها انجا باشن و قابلیت انتخاب داشته باشن..

می تونی از کامپونیت ترلیک استفاده کنی یا کاپونیتایی که گالری عکس بهت بدن یا خودت شروع به ساختش کنی