PDA

View Full Version : چیدمان رکورد ها در صفحه

rezsat
چهارشنبه 17 اسفند 1384, 12:12 عصر
سلام.چطوری میشه تو ای اس پی کاری کرد که اطلاعاتی که از دیتا بیس میان روی توی جدولی با سطر و ستون دلخواه نمایش داد.یعنی مثلا اگه 20 رکورد داریم مشخص کردن تعداد سطرها و ستون های نمایش این 20 رکورد در صفحه دست خودمون باشه.برای مثلا بگیم در 5 ردیف و 4 ستون نمایش داده بشن و یا برعکس.منظورم اینه که چطوری باید کد ای اس پی رو نوشت که این کارو انجام بده(شکل ارایش چیدن رکوردها در یک جدول در صفحه)؟

reza_rad
چهارشنبه 17 اسفند 1384, 12:26 عصر
چرا با کد asp ؟؟
با همون sql که میشه. برای تعداد ستونها باید select f1,f2,f3,... رو تغییر بدی و برای تعداد سطرها هم از top استفاده کن .

rezsat
چهارشنبه 17 اسفند 1384, 14:00 عصر
راستش من متوجه منظور شما نشدم.اگه میشه مثالی بزنید یا اگه نمونه ای دارید بدید.ممنون میشم از لطفتون

یعنی اینو چه بکنم مثلا

rs.open "Select * From AdminLogin order by "& p_sort &""

reza_rad
چهارشنبه 17 اسفند 1384, 14:11 عصر
ببینید برای اینکه تعداد ستونها قابل کم و زیاد کردن باشند باید بگید که کدوم ستونها رو از دیتا بیس بخونه مثلا بگید f1 , f3 رو بخونه اینجوری:
select f1,f3 from tbl_test
البته یک راه دیگه هم دارید و اون اینه که ستونهای grid رو hide کنید تا هرکدوم رو که نخواست ببینه بتونه hide اش کنه.

برای این هم که تعداد سطرها رو مشخص کنید باز هم دو راه دارید. یا اینکه از paging دیتاگرید استفاده کنید. و یا اینکه مثلا برای دیدن 10 سطر از query تون اینجوری بنویسید:

select top 10 ... from tbl_test where ...

rezsat
چهارشنبه 17 اسفند 1384, 14:57 عصر
ببینید من میخوام در هر صفحه 20 رکورد رو از دیتابیس بخونم و اونهارو تو 4 ستون و 5 ردیف نشون بدم.البته ممکنه تعداد سطر و ستونها تغییر کنه.شما میگید با sql میشه.من از دستور زیر استفاده میکنم اگه ممکنه تغییرات رو که میفرمائید روی دستور بدید.ممنون

reza_rad
چهارشنبه 17 اسفند 1384, 15:10 عصر
ببینید من میخوام در هر صفحه 20 رکورد رو از دیتابیس بخونم و اونهارو تو 4 ستون و 5 ردیف نشون بدم.البته ممکنه تعداد سطر و ستونها تغییر کنه.شما میگید با sql میشه.من از دستور زیر استفاده میکنم اگه ممکنه تغییرات رو که میفرمائید روی دستور بدید.ممنون

یعنی توی هر سلول گرید یه رکورد نشون میدی یا یه فیلد؟؟؟؟؟؟؟!!!

rezsat
چهارشنبه 17 اسفند 1384, 15:30 عصر
ببینید من اینطوری منوشتم

<table border="1" width="100%" id="table1">
<tr>
<td><%=rs("name")%></td>
</tr>
</table>