PDA

View Full Version : مبتدی: سوال درباره نحوه ثبت و خواندن اطلاعات از فایل تکست

champs
سه شنبه 28 خرداد 1392, 10:38 صبح
میخام با استفاده از تکست باکس اطلاعات 10 دانشجو رو بگیرم و در فایل تکست ذخیره کنم بعد فایل خوانده شود و مشخصات دانشجویی که بیشترین معدل را دارد نشان دهد مشخصات دانشجو : نام ، نام خانوادگی، نام پدر ، شماره دانشجویی و معدل

Tarragon
سه شنبه 28 خرداد 1392, 11:33 صبح
بنظرم اگر از دیتابیس استفاده کنید راحت ترید.
با این حال درباره ی فایل های csv بخونید.
فایل رو که خوندید توی یه ارایه می ریزید و با sort اونو سورت می بندید.

champs
سه شنبه 28 خرداد 1392, 18:49 عصر
بنظرم اگر از دیتابیس استفاده کنید راحت ترید.
با این حال درباره ی فایل های csv بخونید.
فایل رو که خوندید توی یه ارایه می ریزید و با sort اونو سورت می بندید.
درسته با دیتا بیس خیلی کار اسون میشه ولی باید اطلاعاتو تو فایل ذخیره کنم
ممنون از راهنماییتون

Tarragon
سه شنبه 28 خرداد 1392, 18:56 عصر
گفتم که
در مورد فایل های csv جستجو کنید.
خیلی خوبه.

Unique
چهارشنبه 29 خرداد 1392, 01:40 صبح
احتمالا از این پروژه های دانشجویی هستش !
کار سختی نیست ! اطلاعات را با فرم از طریق post ارسال کنید و مقادیر را بریزین توی یک آرایه ! در واقع یک ارایه دو بعدی میشه ، حالا با json_encode کنین بریزین توی فایل و با json_decode دوباره آرایش کنین و جستجو و نمایش بیشترین معدل ! البته میشه csv هم کرد و با explode و implode انجام داد ! راه زیاده.

champs
چهارشنبه 29 خرداد 1392, 09:48 صبح
احتمالا از این پروژه های دانشجویی هستش !
کار سختی نیست ! اطلاعات را با فرم از طریق post ارسال کنید و مقادیر را بریزین توی یک آرایه ! در واقع یک ارایه دو بعدی میشه ، حالا با json_encode کنین بریزین توی فایل و با json_decode دوباره آرایش کنین و جستجو و نمایش بیشترین معدل ! البته میشه csv هم کرد و با explode و implode انجام داد ! راه زیاده.
درسته پروژه دانشجوییه. دیگه وقتی ندارم اگه لطف کنین یه مثال برام بزارید ممنون میشم . خواهش میکنم اگه میتونید کمکم کنید. مرسی از لطفتون

Unique
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 02:47 صبح
دوست عزیز این پروژه را دادند که شما انجام بدین و نه بچه های این انجمن ! من راهنمایی کردم. کار سختی هم نیست. اگه کلا با php نمیتونید کار کنید بهتره به استاد بگین من از این زبون خوشم نمیاد. اگه هم با برنامه نویسی مشکل دارین اصلا برای چی اومدین توی این رشته ؟

champs
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 09:24 صبح
دوست عزیز این پروژه را دادند که شما انجام بدین و نه بچه های این انجمن ! من راهنمایی کردم. کار سختی هم نیست. اگه کلا با php نمیتونید کار کنید بهتره به استاد بگین من از این زبون خوشم نمیاد. اگه هم با برنامه نویسی مشکل دارین اصلا برای چی اومدین توی این رشته ؟
من ده نوع زبان برنامه نویسی بلدم تا حالا چند تا سایت هم به زبان asp.net نوشتم که الان بدون هیچ مشکلی دارن کار میکنن!! شما هم به نظره من برید تو بخش asp و C#‎‎‎ همین سایت تا معنی انجمنو بفهمید. کلان بخش php این سایت نسبت به asp خیلی ضعیفه! دلیلش هم اینه که همه به جای حل مسئله صورت مسئله رو عوض میکنند!

به نظره من در بخش php آموزشهای اقای شهرکی فوق العاده ست و ایشون گامی بزرگ در آموزش php برداشتند.
اینو بدونید که برنامه نویس زمانی برنامه نویس میشه که 10000 تا سورس یا مثال و دیده باشه که با مفهومه هر چیز آشنا باشه اگر در جامعه ما همه ی انسانها طرز تفکر شما را داشته باشند پایان علم نزدیک است زیرا ارزش علم به اموختن آن است!
تازه من گفتم یه مثال برام بزارید نگفتم سوالو حل کنید!!!!

heidarymh73
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 09:39 صبح
دوست عزیز اگر در قسمت آموزشی که آقای شهرکی گذاشته بودند فصل 5 6 فک کنم کار با فایل ها رو خیلی خوب گفته پیشنهاد میدم دانلودش کنید در قسمت پی اچ پی.

MRmoon
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 10:14 صبح
من ده نوع زبان برنامه نویسی بلدم تا حالا چند تا سایت هم به زبان asp.net نوشتم که الان بدون هیچ مشکلی دارن کار میکنن تا به حال زبان مسخره تر از php ندیده بودم!! شما هم به نظره من برید تو بخش asp و C#‎‎‎ همین سایت تا معنی انجمنو بفهمید. کلان بخش php این سایت نسبت به asp خیلی ضعیفه! دلیلش هم اینه که همه به جای حل مسئله صورت مسئله رو عوض میکنند! شایدم دلیلش این باشه که بقیه هم مثه من php رو خوب یاد نگرفتن فقط در حده نظر دادن میتونن کمک کنن!
اینو بدونید که برنامه نویس زمانی برنامه نویس میشه که 10000 تا سورس یا مثال و دیده باشه که با مفهومه هر چیز آشنا باشه اگر در جامعه ما همه ی انسانها طرز تفکر شما را داشته باشند پایان علم نزدیک است زیرا ارزش علم به اموختن آن است!
تازه من گفتم یه مثال برام بزارید نگفتم سوالو حل کنید!!!!

شما كه 10 نوع زبان برنامه نويسي بلدي به استادت بگو من 10 تا زبان بلدم و PHP نميخوام .... ماشالله ميگي asp.net هم كه خوب بلدي ديگه......

اين جملت:

حال زبان مسخره تر از php ندیده بودم!از كجا اين حرف رو ميزني؟

بعدشم اينكه ما بيايم پروژه شما رو حل كنيم خوبه؟
اصلا بيايم به جات بريم كلاس چطوره؟

تو اينترنت هم يه سرچ در مورد csv بكني بد نيست.....
استادت گفته كه تو ياد بگيري ديگه ....

champs
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 10:21 صبح
شما كه 10 نوع زبان برنامه نويسي بلدي به استادت بگو من 10 تا زبان بلدم و PHP نميخوام .... ماشالله ميگي asp.net هم كه خوب بلدي ديگه......

اين جملت:
از كجا اين حرف رو ميزني؟

بعدشم اينكه ما بيايم پروژه شما رو حل كنيم خوبه؟
اصلا بيايم به جات بريم كلاس چطوره؟

تو اينترنت هم يه سرچ در مورد csv بكني بد نيست.....
استادت گفته كه تو ياد بگيري ديگه ....
دوست عزیز گفتم اگه مقدور هست مثال بزارید نگفتم پروژه را انجام بدید گفتم شاید کسی لینک یا سورس داشته باشه که کمکم کنه!! سه چهار روزه دارم روی فایهای csv کار میکنم تا حالا که نتیجه نداشته

MRmoon
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 10:33 صبح
بيا اينم مثال:

<?php
/**
* Creat CSV file with PHP!
*/
//آرايه براي نوشته هاي سربزرگ مثل نام-نامخانوادگي-...
$Htext = array();
$Htext[] = "name";
$Htext[] = "family";
$Htext[] = "email";
//آرايه براي نوشته هاي بدنه
$Btetx = array();
$Btext[] = "Ali";
$Btext[] = "Amini";
$Btext[] = "ahiuo@example.com";
//متن فايل csv داخل اين متغير ذخيره ميشود
$csvText = '';
//پالايش آرهي ي $Htext
foreach($Htext as $value)
{
$csvText .= "\"$value\",";
}
//از بين بردن (,) آخر ررشته
$csvText = substr($csvText,0,-1);
//منتقل كردن به خط بعد
$csvText .= "\n";
//پالايش آرهي ي $Btext
foreach($Btext as $value)
{
$csvText .= "\"$value\",";
}
//از بين بردن (,) آخر ررشته
$csvText = substr($csvText,0,-1);
//منتقل كردن به خط بعد
$csvText .= "\n";
//باز كردن فايل
$file_resource = fopen("CSV.CSV","w");
//نوشتن اطلاعات
fwrite($file_resource,$csvText);
//بستن فايل
fclose($file_resource);
echo "build succesfully.";
/**
* توضيح در مورد CSV:
*
* هر خانه با , جدا شده و محتويات خانه درون "" قرار ميگرد براي رفتن به خط بعد از \n استفاده ميشود
*/
?>
توضيح در مورد CSV:

هر خانه با (,) جدا شده و محتويات خانه درون "" قرار ميگرد براي رفتن به خط بعد از \n استفاده ميشود

champs
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 10:42 صبح
[QUOTE=MRmoon;1798042]بيا اينم مثال:
[PHP]<?php
/**
* Creat CSV file with PHP!
*/
//آرايه براي نوشته هاي سربزرگ مثل نام-نامخانوادگي-...
$Htext = array();
$Htext[] = "name";
$Htext[] = "family";
$Htext[] = "email";
//آرايه براي نوشته هاي بدنه
$Btetx = array();
$Btext[] = "Ali";
$Btext[] = "Amini";
$Btext[] = "ahiuo@example.com";
//متن فايل csv داخل اين متغير ذخيره ميشود

مرسی دوست من واقعا تشکر. کلان با مثال ادم یه چیزو بهتر یاد میگیره . ازتون ممنونم

h.rezaee
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 11:57 صبح
من ده نوع زبان برنامه نویسی بلدم تا حالا چند تا سایت هم به زبان asp.net نوشتم که الان بدون هیچ مشکلی دارن کار میکنن تا به حال زبان مسخره تر از php ندیده بودم!!
به نظر بنده شما ده تا زبون برنامه نویسی هم بلد نیستید. فقط و فقط یک copy&paste کار هستید. طراحی و اجرای پروژه تو محیط آماده ای مثل VS کار پیش پا افتاده ای هستش. بنده حاضرم با شما شرط ببندم که حتی شما نمیتونید یک خط کد واسه خوندن یک اسکریپت ساده و load اون در صفحه مورد نظر aspتون بنویسید. php ذهن خلاق میخواد نه یک .............

champs
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 12:23 عصر
به نظر بنده شما ده تا زبون برنامه نویسی هم بلد نیستید. فقط و فقط یک copy&paste کار هستید. طراحی و اجرای پروژه تو محیط آماده ای مثل VS کار پیش پا افتاده ای هستش. بنده حاضرم با شما شرط ببندم که حتی شما نمیتونید یک خط کد واسه خوندن یک اسکریپت ساده و load اون در صفحه مورد نظر aspتون بنویسید. php ذهن خلاق میخواد نه یک .............

شما هم اگه میتونید برید با copy&paste سایت بسازید اگه شد به من هم یاد بدید!! به نظره بنده هم شما یه اسپمر خلاق هستید
اگه همه طرز فکره شمارو داشتن که C#‎ بهترین زبان برنامه نویسی سال 2012 نمی شد!!
شما یه چیزایی شنیدی درباره Vs برو یکم باهاش کار کن تا بفهمی برنامه نویسی چیه!!

MRmoon
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 12:34 عصر
شما هم اگه میتونید برید با copy&paste سایت بسازید اگه شد به من هم یاد بدید!! به نظره بنده هم شما یه اسپمر خلاق هستید
اگه همه طرز فکره شمارو داشتن که C# بهترین زبان برنامه نویسی سال 2012 نمی شد!!

ميشه اين لينك C# بهترين زبان برنامه نويسي سال شده رو بديد....
چون برام جالبه ببينم....

champs
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 12:36 عصر
http://itna.ir/vdcgy79x.ak9tt4prra.html این لینکه

Tarragon
شنبه 01 تیر 1392, 08:59 صبح
پس بهتره شما بری با C++ سایت بنویسید یا پروژه تون رو تحویل بدید.