PDA

View Full Version : مشکل کار من تو شروع برنامه نویسی چیه ...

mehdi_hidden
سه شنبه 28 خرداد 1392, 22:44 عصر
باسلام خدمت دوستان عزیز
دوستان عزیز من با توجه به علاقه ایی که به برنامه نویسی دارم مدت هاست به مشکلی برخوردم که از هر راهی مثل Ebook و فیلم آموزشی فارسی و خارجی و هرچی که دستم برسه رو دانلود کردم و هر وقت هرکدومشون رو باز میکنم و شروع میکنم برنامه ویژوال استدیو رو هم باز میکنم که با آموزش یا بعد از آموزش تمرینم رو شروع کنم ولی متاسفانه مشکل اینجاست که آموزش ها رو مثل فیلم میشینم نگاه میکنم و بعد که نوبت تمرین میرسه هنگ میکنم و یادم میره که چه کاری رو باید انجام بدم و یا کدها رو میبینم تو آموزش ولی وقتی اصل برنامه بالا میارم و وارد اصل کار میشم نمیتونم یه خط کد بنویسم !!!
بچها به نظر شما کجای کار من میلنگه ؟ چی رو باید انجام بدم که ندادم ؟ تریس کردن کدها برام سخته نمیتونم تحلیلشون کنم و خودم دوخط درست و حسابی بنویسم !
و ازون ور هم این همه امکانات رو وقتی تو ویژوال استدیو میبینم که از هیچ کدومش هم نمیتونم استفاده کنم و گستردگی و امکانتش رو هم که میبینم بیشتر فاز منفی بهم میده که هنوز خیلی اول راهم و هیچی تو مشت ندارم ...
از دوستانی که این مسیر ها رو پشت سر گذاشتن و الان حرفه ایی شدن کمک میخوام که چیکار کنم که بتونم خودمو بالا بکشم و برای اشکال گیری تو کدها فقط تاپیک بزنم ...
از چی شروع کنم کتاب ؟ استاد خصوصی ؟ آموزش های تصویری ؟
بیشتر تمایل دارم از کتاب و فایل های تصویری شروع کنم ولی خوووب اینجوریه و گیر کردم :ناراحت:
ممنون میشم دوستان راهنماییم کنید که وقت و انرژیم رو هم الکی تلف این شاخه و اون شاخه پریدن نکنم :ناراحت:

toranj71
سه شنبه 28 خرداد 1392, 22:51 عصر
با چه زبانی می خوای برنامه نویسی کنی ؟

mehdi_hidden
سه شنبه 28 خرداد 1392, 22:56 عصر
با سی شارپ

toranj71
سه شنبه 28 خرداد 1392, 23:01 عصر
ebook سید محمد هاشمیان را استفاده کن و حتما فیلم های مهندس مهرداد کیانیان را نگاه کن یکی از برجسته ترین استادهای برنامه نویسی ایران هست .

esafb52
سه شنبه 28 خرداد 1392, 23:04 عصر
با سلام البته من مبتدی هستم ولی شما چند سالتون هست چرا میخوای برنامه نویسی یادبگیری چقد با انگلیسی آشنایی روزی چند ساعت تمرین میکنی وهرچیزی که فکر مکنی تو پاسخ دادن بهت کمک میکنه رو بگو

mehdi_hidden
سه شنبه 28 خرداد 1392, 23:27 عصر
با سلام البته من مبتدی هستم ولی شما چند سالتون هست چرا میخوای برنامه نویسی یادبگیری چقد با انگلیسی آشنایی روزی چند ساعت تمرین میکنی وهرچیزی که فکر مکنی تو پاسخ دادن بهت کمک میکنه رو بگو

دوست عزیز
من ۲۷ و چون کارمند هستم و هم برای یه کار تجاری تبلیغاتی به یادگرفتنش هم احتیاج دارم یعنی هم نیاز اداری و هم شخصی و هم اینکه رشته دانشگاهیم همینه حداقلش باید یه زبان برنامه نویسی رو بهش تسلط داشته باشم
زبان انگلیسیم هم بدک نیست و تمرینم هم چون زمانم آزاد نیست بستگی به کار اون روزم داره و مشغله کاریم تو اون روز ( زمان آزادم متغیره )

mehdi_hidden
سه شنبه 28 خرداد 1392, 23:30 عصر
باز هم ممنون از دوستان
ولی باز هم منتظر راهنمایی های دوستان هستم و امیدوارم دوستان بیشتری بیان و تجربیاتشونو به اشتراک بزارن

ali_hojati_00
سه شنبه 28 خرداد 1392, 23:37 عصر
به نظر من اگر شما از الگوریتم ها و اینکه چگونه برنامه بنویسیم شروع کنی و بعد روی یک زبان خاص مانور بدی بهتره و درکشم راحت تره

برات آرزوی موفقیت دارم:تشویق:

toranj71
سه شنبه 28 خرداد 1392, 23:39 عصر
باز هم ممنون از دوستان
ولی باز هم منتظر راهنمایی های دوستان هستم و امیدوارم دوستان بیشتری بیان و تجربیاتشونو به اشتراک بزارن
به نظر من برای خودت پروژه تعریف کن

mehdi_hidden
سه شنبه 28 خرداد 1392, 23:40 عصر
به نظر من اگر شما از الگوریتم ها و اینکه چگونه برنامه بنویسیم شروع کنی و بعد روی یک زبان خاص مانور بدی بهتره و درکشم راحت تره

برات آرزوی موفقیت دارم:تشویق:

اگه میشه رفرنس و مرجع معتبری رو بهم معزفی کنید و اگر آموزش و یا کتابی هم مد نظرتون هست چیزی بهم پیشنهاد بدید که آموزشی هم ازش باشه
تو دانشگاه انتقدر بد تدریس میشه که از رفرنس های دانشگاهی و کتاب هاشون کلا متنفر شدم و میخوام خارج از این مرجع ها و آزادانه تر آموزش هامو شروع کنم

esafb52
سه شنبه 28 خرداد 1392, 23:42 عصر
نکته ای رو لازمه اینجا بگم و این اونه که دوستانی که مثل خودم من که تازه شروع به یادگیری یه زبان میکنند و حتی رشته شون این نیس قبل از اینکه چند خط کد بنویسین و یا با کپی و پیست برنامه بسازن ابتدا سعی کنن خود اون زبان و ساختار و نحوه کار کردن با عناصر اون رو یادبگیرن و بعد شروع به ادامه کار کنند مثلا تو سی شارپ و زبان های دات نتی باید یه فرد بدونه اینجا با اشیا و کلاس ها سر کار داره و اگه خواستی یه کاری انجام بدی باید بگردی ببینی کار مورد نظرت به کدوم کلاس مربوطه و بری کم کم با اون کلاس و متدهاش آشنا بشی و......................این قصه سر دراز دارد ...بهتریین منبع رو نمیشه دقیق گفت ولی کتاب رایگان آقای هاشمیان و فیلم تصویری استاد روشن پور خوب هستن این دوتا رو بگیر مطالعه کن وببین خصوصا فیلم ها رو چون خیلی قشنگ توضیح میده فکر کنم تا حدودی متوجه بشی جریان چیه!!!!!!

ali_hojati_00
سه شنبه 28 خرداد 1392, 23:49 عصر
لینک زیر هم مقدمه خوبیه برای یادگیری C# :

http://www.aparat.com/mnaderi

toranj71
سه شنبه 28 خرداد 1392, 23:51 عصر
می تونی از آموزش های سایت http://www.webtarget.ir/blog استفاده کنی

mojtaba5
سه شنبه 28 خرداد 1392, 23:59 عصر
ebook سید محمد هاشمیان را استفاده کن و حتما فیلم های مهندس مهرداد کیانیان را نگاه کن یکی از برجسته ترین استادهای برنامه نویسی ایران هست .
میشه لینک فیلمهاش رو بزارید؟

mojtaba5
چهارشنبه 29 خرداد 1392, 00:02 صبح
نکته ای رو لازمه اینجا بگم و این اونه که دوستانی که مثل خودم من که تازه شروع به یادگیری یه زبان میکنند و حتی رشته شون این نیس قبل از اینکه چند خط کد بنویسین و یا با کپی و پیست برنامه بسازن ابتدا سعی کنن خود اون زبان و ساختار و نحوه کار کردن با عناصر اون رو یادبگیرن و بعد شروع به ادامه کار کنند مثلا تو سی شارپ و زبان های دات نتی باید یه فرد بدونه اینجا با اشیا و کلاس ها سر کار داره و اگه خواستی یه کاری انجام بدی باید بگردی ببینی کار مورد نظرت به کدوم کلاس مربوطه و بری کم کم با اون کلاس و متدهاش آشنا بشی و......................این قصه سر دراز دارد ...بهتریین منبع رو نمیشه دقیق گفت ولی کتاب رایگان آقای هاشمیان و فیلم تصویری استاد روشن پور خوب هستن این دوتا رو بگیر مطالعه کن وببین خصوصا فیلم ها رو چون خیلی قشنگ توضیح میده فکر کنم تا حدودی متوجه بشی جریان چیه!!!!!!
جناب فیلم آقای روشن پور رو هم اگه لینکش رو بزارید ممنون میشم.

toranj71
چهارشنبه 29 خرداد 1392, 00:05 صبح
میشه لینک فیلمهاش رو بزارید؟
http://www.aghazeh.com/amozeshi-video/680-csharp-mohandes-kianian.html

arash691
چهارشنبه 29 خرداد 1392, 00:48 صبح
سلام ...

مشکل شما چیزه تازه ای نیست منم داشتم هنوزم وقتی میخوام چیزه جدیدی یادبگیرم دارم تنها راه حلش هم تمرین و تمرین کردنه البته نباید فراموش کنیم شروع یادگیری باید رو اصول باشه مثلا" اگه شما تا حالا یکبار هم کد نزدی سی شارپ نمیتونه انتخاب مناسبی برای شروع کار باشه بهتره اول تا حدودی مبانی برنامه نویسی رو با سی پلاس پلاس یاد بگیری و بعد وارد دنیای دات نت بشی ...

موفق باشید :)

danialafshari
چهارشنبه 29 خرداد 1392, 01:04 صبح
سلام دوست عزیز
تاپیک رو خوندم و به این نتیجه رسیدم که مشکل شما اینه که یا فکرتون در هنگام دیدن فیلم آموزشی مشغوله یا اون فیلم در سطح بالاتری نسبت به شماس
پایه خودتون رو قوی کنید
چیزهایی که ابتدا باید یاد بگیرید تعریف متغیر - مزایای استفاده از متغیر - انواع متغیر و سطح دسترسی به متغیر است public - private ,...
بعد کم کم شروع به کار با شرط و حلقه کنید
قبل اینکه کاری رو انجام بدید ابتدا هدفش رو درک کنید که چرا باید از این استفاده کرد
هر چیزی رو باید کاربردی یاد بگیرید و به اندازه ی نیاز و سطح فکر.
موارد بالا رو که آموختید دیگه راحت می تونید با باز شدن صفحه ویژوال استادیو و علمتون از موارد بالا استفاده کنید. میدونید که متغیر کجا تعریف میشه ، نوعش چیه؟ کار با شرط و حلقه و معرفیشون و...
موفق باشی

esafb52
چهارشنبه 29 خرداد 1392, 01:50 صبح
جناب فیلم آقای روشن پور رو هم اگه لینکش رو بزارید ممنون میشم.
http://barnamenevis.org/showthread.php?366166-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-C