PDA

View Full Version : قفل نرم افزاری

meandyouwith2003
پنج شنبه 18 اسفند 1384, 05:53 صبح
سلام دوستان
من می خواستم یک برنامه قفل گذاری بنویسم که به این صورت عمل کنه : وقتی برنامه ی قفل شده اجرا می شه بدونه اینکه برنامه ی من نصب باشه پنجره قفل گذاری را نمایش بده و تا کد بدرستی وارد نشد برنامه قفل شده اجرا نشده ، یا به عبارت دیگه برنامه ی من مثل یک هسته عمل کنه ، ممنون میشم کمک کنید .

ali_kolahdoozan
پنج شنبه 18 اسفند 1384, 08:13 صبح
خوب اینکه کاری نداره یه فرم رو showdialog کنید تا کد و یا هر کار دیگه ای انجام نشده نبریدش وقتی کد وارد شد یه متغیر رو یه جایی تغییر بدید یا توی regestery دستکاری کنید و هر بار اول برنامه چکش کنید اگه مثلا true بود دیگه صفحه کد نیاد اگه نبود دوباره فعال بشه

meandyouwith2003
پنج شنبه 18 اسفند 1384, 11:42 صبح
عزیز جان منظور من در خود دات نت نبود ، من قصد نوشتن کنترل یا یک برنامه که روی آن قفل بگذارم ندارم . بگذار اینطوری بگم : مثلا برنامه ی من اینطوری عمل می کنه که وقتی بطور مثال فایل explorer.exe را به برنامه اضافه کرده و روی آن قفل گذاشتی ، وقتی explorer روی هر کامپیوتری اجرا می شه بدون اینکه نیاز به برنامه قفل گذاری اصلی باشه ، از کاربر کد بخواد و تا کد را بدرستی وارد نکنه Explorer.exe اجرا نشه ، مثل قفلهای Colak و ...

touraj
یک شنبه 21 اسفند 1384, 06:10 صبح
خب این کدی که کاربر باید وارد کنه ثابته یا یه متغیره که بسته به هر سیستم فرق می کنه؟

البته این بحث قفلهای نرم افزاری و طراحی یه قفل مطمئن توی تالار برنامه نویسی با VB6 مطرح شد و خیلیها روش کار کردن و به نتیجه نرسیده. با این وضعیت توی دات نت هم به نتیجه نمیرسه. پیشنهاد می کنم یه قفل نرم افزاری بخری.

بابک زواری
یک شنبه 21 اسفند 1384, 13:54 عصر
میخوای بنویسی یا از برنامه های دیگه استفاده کنی ؛ یعنی منظور شما معرفی این نرم افزار هاست

meandyouwith2003
یک شنبه 21 اسفند 1384, 15:09 عصر
آقای زواری منظور من ایجاد یک برنامه است که بتونم با استفاده از آن روی هر فایل یا هر برنامه ای قفل بگذارم ، به این صورت که وقتی فایل قفل شده اجرا شده بدون اینکه نیاز به نصب برنامه قفل گذاری باشه ، پنجره ای که در آن کد وارد می شه نمایش داده بشه ، یا به عبارت دیگه یه Dialog به Resource فایلی که قصد داریم قفل بشه اضافه کنه .
امیدوارم منظورم را متوجه شده باشید .

habedijoo
یک شنبه 21 اسفند 1384, 15:59 عصر
در واقع میخوای یه برنامه مثل زیپ بنویسی . ( در حالتی که روی فایل پسورد گذاشته شده )
هر کاری بخوای بکنی اینکه که بدون نصب نرم افزار قفل گزار فایل باز بشه اصلا ممکن نیست .

ali_kolahdoozan
یک شنبه 21 اسفند 1384, 16:44 عصر
من با ++vc یکی یه بار نوشتم . باید بعد از جدول psp فایل قرارش بدین برنامتون رو تا اول اون اجرا بشه بعد برنامه اصلی و اگه یکبار کد درست وارد شده بود دیگه اجرا نشه ولی مشگل اینه که سرعت اجرا پایین می آید

meandyouwith2003
یک شنبه 21 اسفند 1384, 17:03 عصر
عزیز جان جدول psp چی هست و اگه ممکنه بگو چطوری اینکار را تو ++vc انجام دادی

ali_kolahdoozan
یک شنبه 21 اسفند 1384, 19:12 عصر
جدول psp چند بیت اول هر فایل exe یا com است که اطلاعات آن فایل exe و وضعیت اجرا و ... در آْن قرار دارد . شما می توانید یکسری کد جدید رو بعد از psp‌ قرار بدید و آدرش رو درون psp بفرستید هر بار که برنامه اجرا می شود اول آن کدها اجرا می شود . می گردم سورسش رو می زارم مسیر و اسم فایل رو بدید ok‌ رو بزنید برنامه قفل دار می شه

meandyouwith2003
یک شنبه 21 اسفند 1384, 20:48 عصر
خیلی ممنون عزیز ، انشاء الله بتونم جبران کنم .

بابک زواری
یک شنبه 21 اسفند 1384, 21:46 عصر
SerialShield SDK 1.82
ExeShield Professional 3.6.1.2
Universal Shield 4.0
رو اینا تو سایت p30world یک سرچ بکن ببین منظور همینه . اگر اینطور باشه هم نرم افزارش اونجا هست هم .......

meandyouwith2003
دوشنبه 22 اسفند 1384, 21:58 عصر
آقای زواری ممنون از برنامه هایی که معرفی کردید ، ولی من همچین برنامه هایی لازم ندارم ، من می خوام خودم همچین برنامه هایی بنویسم ، اصلا اگه ممکنه بگید با vb.NET میشه ؟
اگه میشه یه کتاب مرجع ، مقاله ، سورس و یا هرچیزی که بتونه کمک کنه لطف کنید ممنون می شه.

بابک زواری
دوشنبه 22 اسفند 1384, 22:28 عصر
بله با VB.Net و WMI میتونید هر مشخه سخت افزاری رو پیدا کنید ؛ و در این بین پیدا کردن یک مشخه سخت افزاری منحصر به فرد مهمترین قسمت کاره و بقیه مربوطه به تجربه و تفکر شما میشه .
یک سرچ بکن اگر چیزی پیدا نکردی من پیدا کردن شما سریال هارد یا هر چیزی رو که بخوای با Vb.Net برات بنویسیم

ali_kolahdoozan
دوشنبه 22 اسفند 1384, 22:36 عصر
شماره سریال هارد سادس با api ها سه سوته اما این چه ربطی به چیزی که شما می خواهید داره ؟؟ کد هارد به چه دردتون می خوره

بابک زواری
سه شنبه 23 اسفند 1384, 00:31 صبح
شماره سریال هارد سادس با api ها سه سوته اما این چه ربطی به چیزی که شما می خواهید داره ؟؟ کد هارد به چه دردتون می خوره

من اینطوری فرض کردم که قفل بخواد به یکی از مشخصه های سخت افزاری وابسته باشه ؛ در اینصورت این رو قدم اول دونستم و در قدم بعد مواردی که شما توضیح دادید

بابک زواری
سه شنبه 23 اسفند 1384, 00:33 صبح
البته با دات نت فکر نکنم زیاد جالب بشه ؛ برای اینکار ++vc یا دلفی ایده آل هستن ؛ با دات میتونی کامپوننتی برای این کار بنویسی و مثل برنامه هایی که معرفی شدن

meandyouwith2003
سه شنبه 23 اسفند 1384, 06:29 صبح
آقای زواری ممنون از راهنمایینون ، من تو گرفتن شماره سریال هار مشکلی ندارم ، قبلا که در این ضمینه صحبت شده بود از راهنمایی شما و بقیه دوستان استفاده کردم و تونستم این مشکل حل کنم ، البته دنبال یک کتاب به نام apress - NET.System.Management.Services.eBook گشتم تا بیشتر تو این زمینه کمکم کنه ولی پیدا نکردم (همه لینکها خراب بود)
حالا اگه بریم سر مرحله بعد خیلی عالی میشه، اگر هم شما برنامه خوب و کاملی برای گرفتن سریال سخت افزارها دارید ممنون میشم اگه لطف کنید

ali_kolahdoozan
سه شنبه 23 اسفند 1384, 08:09 صبح
با آقای زواری کاملا موافقم . یا باید مثل کاری که من کردم با c++ بنویسید یا دلفی چون net. نیاز به frame work داره و کار رو برای اجرا سخت می کنه من source رو پیدا کردم فقط یه کم سنگینه ببینم می تونم یه جایی upload کنم

meandyouwith2003
سه شنبه 23 اسفند 1384, 14:14 عصر
چون باید این برنامه را تا بعداز عید تحویل بدم الان لازم دارم ، وقت هم نمی کنم تو این مدت ++c یاد بگیرم ، عزیز جان سورس را هم اگه به دستم برسونی، واقعا End لطف را کردی ، جبران می کنم عزیز .

ali_kolahdoozan
سه شنبه 23 اسفند 1384, 14:25 عصر
از صبح دارم با rapidshare ور می روم یه طوری آپلود کنم هنوز نشده در ضمن به این سادگی ها هم نیست که برید ++c یاد بگیرید کلی کار داره