PDA

View Full Version : نرم افزار کلاینت سرور

milad.biroonvand
جمعه 31 خرداد 1392, 08:33 صبح
سلام

من می خوام یک نرم افزار حسابداری درست کنم. این نرم افزار حسابداری از نوع کلاینت سرور است. یعنی چند کلاینت و یک سرور داریم. نرم افزار با بانک اطلاعاتی sqlserver2008 هست. حالا چه نرم افزارهایی در کلاینت و چه نرم افزارهایی در سرور باید نصب شود(منظورم اس کیو ال و...) است.
نکته ای که وجود دارد این هست که من می خوام سی دی رو به مشتری بدم و خود مشتری کارهای نصب بر روی سرور و کلاینت رو انجام بده. لطفا راهنمایی کنید.
در صورتیکه نمونه برنامه داشتید، اینجا آپلود کنید.

CodeWizzard
دوشنبه 03 تیر 1392, 23:15 عصر
با سلام
در سمت کلاینت فقط خود نرم افزار + Runtimeهای مورد نیاز رو نصب می کنید. سمت سرور فقط سیکول سرور و اگه نیاز داشتید سرویس های مورد نیاز نصب می شه. بعد از نصب هم دیتابیستون باید به سیکول سرور پیوست(Attach)بشه. بقیه ش هم می مونه اینکه شما به یک شکلی کانکشن استرینگتون رو از کلاینت به سرور بتونید تولید کنید که می تونید اون رو از یک فایل اکس ام اس بخونید و مدیر سیستم یا کاربر اون رو ست کنه.
موفق باشید.

milad.biroonvand
دوشنبه 03 تیر 1392, 23:28 عصر
از پاسخ شما متشکرم.
ببینید کلیه کار من این هست که، یک فایل setup می سازم. و کاربر باید با کلیک روی آن تمام تنظیمات خودکار انجام بشه. این رو باید چیکار کنم. لطفا اگر نمونه ای دارید رو اینجا بزارید.

lootiamir
سه شنبه 04 تیر 1392, 01:54 صبح
منم همین سوال تو ذهنمه
من یه نرم افزارم دارم میسازم که کلاینت ها به یک اس کیو ال سرور توی نت وصل میشن
آیا باید کل اس کیو ال سرور با اون حجمش رو سیستم کلاینت نصب بشه؟؟؟

milad.biroonvand
سه شنبه 04 تیر 1392, 15:01 عصر
من در نرم افزارهای معمولی که نوشته میشن از sql express استفاده می کنم. ولی در نرم افزارهای کلاینت سرور نمیدونم به چه صورت باشه . البته نحوه اصتال رو بلدیم . ولی شیوه ای رو می خوام که اگر خود کاربر با اطلاعت کم بخواد انجام بده به مشکل برنخوره .

eshaghrahimy
سه شنبه 04 تیر 1392, 15:56 عصر
از نسخه sql express استفاده کن بعد با خود visual studio 2010 ستاپ درست کن که sql express نسخه 2008 را هم ساپورت می کنه فقط توی کانکشن استرینگت باید یکم تغییر بدی که خودش به طور اتوماتیک اتچ میشه به جای Initial Catalog از attachdbfilename =|datadirectory|.yourdatabase.mdf استفاده کنی

h_a_m_i_d
سه شنبه 04 تیر 1392, 16:30 عصر
با سلام
این جور برنامه ها بستگی به محیط عملیاتی داره
بعضی وقتا واقعا امکان نصب sql وجود نداره که باید با روش های دیگه اینکار رو انجام داد
بعضی وقتا اینقدر شبکه ها از هم گسسته هستند که اصلا مجبوریم تحت وب بنویسیم پروژه رو
خلاصه روش رو باید از محیط بفهمیم

lootiamir
سه شنبه 04 تیر 1392, 17:11 عصر
از نسخه sql express استفاده کن بعد با خود visual studio 2010 ستاپ درست کن که sql express نسخه 2008 را هم ساپورت می کنه فقط توی کانکشن استرینگت باید یکم تغییر بدی که خودش به طور اتوماتیک اتچ میشه به جای Initial Catalog از attachdbfilename =|datadirectory|.yourdatabase.mdf استفاده کنی
ببخشید من اگه این کار رو انجام بدم ، sql express چه مقدار از فضا فایل ستاب رو میگیره ؟؟؟ یعنی حجمش چقد میشه؟؟

eshaghrahimy
سه شنبه 04 تیر 1392, 17:29 عصر
اگه با فریم ورک 4 باشه حدودا 300 مگابایت

milad.biroonvand
سه شنبه 04 تیر 1392, 18:23 عصر
اینکه sql express نصب کنیم. مربوط به این هست که درون خود cd باشه. ما کل بحثمون درمورد شبکه هست. من نرم افزارهایی که تحت شبکه هستن رو که دیدیم. از جمله نرم افزار بیمه، یک فرم داره که توش یک آی پی، و یک یوزر و پسورد می خواد و تنها یک فایل اجرایی هست. دیگه هیچ برنامه ی دیگه ای نصب نمیشه. نرم افزار با بانک اطلاعاتی sql server هست.

farzan_219
سه شنبه 04 تیر 1392, 23:12 عصر
اول دیتابیست رو attach کن به SQL Server بعد از طریق کلاینتی سورس برنامه توش هست به صورت wizard می تونی به database وصلشی فقط یادت باشه فولدری که database توش هست باید share شده باشه.

milad.biroonvand
سه شنبه 04 تیر 1392, 23:21 عصر
اول دیتابیست رو attach کن به SQL Server بعد از طریق کلاینتی سورس برنامه توش هست به صورت wizard می تونی به database وصلشی فقط یادت باشه فولدری که database توش هست باید share شده باشه.

منظوروتون از اتصال بصورت wizard چیه؟ آیا برنامه ای در این زمینه داری؟