PDA

View Full Version : سوال: Structure ساختار فیلد ها در My Sql

moslem_f
شنبه 01 تیر 1392, 13:28 عصر
سلام عرض ادب و خسته نباشید در مورد سوالم خیلی سرچ کردم در گوگل و انجمن های مختلف ولی 9 سال سابقه سرچ تو نت و کافی نت هم نتیجه نداد و حال یا درست بلد نبودم مطلبمو سرچ کنم یا واقعا پیدا نکردم! مزاحم اساتید شدم برای در خواست راهنمایی بیشتر توضیح میدم ؛
طی تاپیک زیر می خواستم بیشتر در مورد ساختار فیلد ها در My Sql بدونم تصاویر مربوط به قسمت هایی که نیاز به توضیح دارمو درست کردم که به پیوست تقدیم حضور می گردد ضمنا لازم میدانم توضیحاتی در مورد مواردی که میدانم ارائه کنم تا دوستان وقتشان برای توضیح کامل گرفته نشود لذا خواهشمند است هر گونه مطلب ریز و کلیدی که امکان استفاده دارد رو برام باز گو کنید.
تصویر 1
به ترتیب از چپ به راست

Name

نام فیلد ما رو در بر می گیره

Type

نوع داده فیلد ما هست که مثلا int برای اعداد صحیح به کار برده میشه در این خصوص اگر نیازی به توضیح بیشتر میدانید ممنون میشم توضیح بیشتری بدین.

Length/Values1

این نیز تعداد کاراکتر های فیلد رو در نظر می گیره که اگر مثلا به فیلد نوع int داده باشیم و Length/Values1 رو برابر با 10 قرار داده باشیم تا 10 تا عدد میشه وارد کرد نه بیشتر در صورتی که بیشتر باشه بقیه رو نادید می گیره و فقط 10 رقم سمت چپ رو به حساب میاره در این مورد نیز اگر ابهامی یا اشتباهی در ذهنیت من در مورد Length/Values1 هست توضیح بیشتری بدین.

Default2

گزینه اول None یعنی اینکه مقداری در نظر ندارم برای این فیلد نمی خوام مقداری براش قرار بدم که به صورت پیشفرض مقداری نداشته باشه !
گزینه دوم As defined: با انتخاب گزینه دوم از قسمت Default میشه بهش مقداری رو داد که به عنوان پیشفرض در صورت خالی وارد کردن فیلد اون مقدار رو در دیتا بیس ذخیره کنه حال این که اگر ما این گزینه رو انتخاب کرده و مقداری برای اون در نظر بگیریم هنگام اینسرت کردن مقادیر به این تیبل اون فیلدی که برای Default به عنوان As defined: مقداری دادیم در هنگام اینسرت دارای آن مقداری که به As defined: دادیم می باشد یا فیلد در هنگام اینسرت خالی می باشد و هنگام ثبت اتوماتیک مقدار As defined: را ثبت می کند ؟
گزینه سوم Null در مورد این چیزی نمیدونم خواهشمندم توضیح بدین در این مورد .
گزینه چهارم CURRENT_TIMESTAMP : این گزینه در صورت انتخاب برای Default در صورت خالی وارد کردن آن فیلد ساعت و تاریخی که ان رکورد به ثبت رسیده رو داخل فیلد قرار میدهد در این مورد اگر اشتباهی در توضیح بود توضیح بیشتری بدین.

Collation

این گزینه نیز برای ان کودینگ می باشد در صورت امکان در این مورد توضیح بیشتری بدید من utf8_persian_ci رو انتخاب می کنم آیا انتخابم اشتباه است.

Attributes

در مورد این گزینه اطلاعاتی ندارم
که داری 4گزینه است که در زیر می نویسم
یک BINARY
دو UNSIGNED
سه UNSIGNED ZEROFILL
چهار on update CURRENT_TIMESTAMP
لطفا در مورد این موارد توضیح بیشتری بدین و اگر Attributes ( خواص ) مقدار دهی نشه چه اتفاقی رخ خواهد داد یا مقدار ندادن به چه معنی محسوب می شود .

Null

Null به نظرم اگر تیک این گزینه رو بزنم یعنی این که فیلد من میتونه مقدار خالی داشته باشه این Null با اون Null تو گزینه Default چه فرقی دارن ممنون میشم بگید .

Index

در مورد Index نیز فقط در مورد گزینه اول یعنی PRIMARY مطلبی میدانم که شاید درست نباشه پس توضیح نمیدم و به ترتیب مواردی که در گزینه Index هست رو می نویسم تا توضیح بیشتری بدین.
یک PRIMARY
دو UNIQUE
سه INDEX
چهار FULLTEXT
لطفا در مورد این موارد توضیح بیشتری بدین و اگر Index ( فهرست - شاخص ) مقدار دهی نشه چه اتفاقی رخ خواهد داد یا مقدار ندادن به چه معنی محسوب می شود .

A_I

این گزینه A_I یعنی افزودن شماره آیدی به صورت اتومات یعنی اگر مقدار فیلد آیدی رو خالی قرار دادیم وقتی در ساختار فیلد این گزینه تیک خورده باشه فیلد ما اگر خالی ثبت بشه به صورت اتوماتیک بر اساس آخرین آیدی یک واحد افزایش یافته و عدد به دست آمده به عنوان مقدار آیدی رکورد جدید تخصیص داده میشه اگر اشتباه میگم توضیح بیشتری بدین .

Comments

این گزینه نیز برای افزودن توضیحات به اون فیلد محسوب میشه در صورت نیاز میتونیم توضیحی بنویسیم داخلش که عملا برای مراجعات بعدی ممکنه نیازی به توضیح در مورد اون فیلد داشته باشیم به همین منظور از اون Comments استفاده می کنیم اگر نیازی به توضیح بود بگید.

MIME type

در مورد گزینه MIME type هیچ اطلاعاتی ندارم که دارای چندین گزینه می باشد که در عکس شماره 4 تمام گزینه های آن موجود می باشد که به تریب زیر خواهد بود .
یک application/octetstream
دو image/jpeg
سه image/png
چهار text/plain
لطفا در مورد این موارد توضیح بیشتری بدین و اگر MIME type ( معنیشو نمیدونم ) مقدار دهی نشه چه اتفاقی رخ خواهد داد یا مقدار ندادن به چه معنی محسوب می شود .

Browser transformation

این گزینه شامل 13 زیر مجموعه می باشد در مورد این گزینه نیز هیچ اطلاعاتی ندارم که در عکس شماره 5 موجود می باشد لطفا توضیح بیشتری در مورد این گزینه ها بدین در زیر به تریت نوشته ام.

یک application/octetstream: download
دو application/octetstream: hex
سه image/jpeg: inline
چهار image/jpeg: link
پنج image/png: inline
شش text/plain: dateformat
هفت text/plain: external
هشت text/plain: formatted
نه text/plain: imagelink
ده text/plain: link
یازده text/plain: longToIpv4
دوازده text/plain: sql
سیزده text/plain: substr
لطفا در مورد این موارد توضیح بیشتری بدین و اگر Browser transformation ( معنیشو نمیدونم ) مقدار دهی نشه چه اتفاقی رخ خواهد داد یا مقدار ندادن به چه معنی محسوب می شود .

Transformation options

Transformation optionsدر مورد این گزینه نیز اطلاعاتی ندارم لطفا توضیحات بیشتری بدین با تشکر.

در ضمن گزینه های Length/Values داری یک شماره 1 در کنار value می باشد Default نیز 2 و Transformation options نیز 3 را در کنار نامشان دارا می باشند این عمر یعنی چی چرا برای بقیه شماره ندارد در این مورد نیز اگر چیزی میدانید توضیح بیشتری بدین با تشکر.
ارادتمند : مسلم فلاح نیت