PDA

View Full Version : برای چندمین بار تاریخ شمسی در اکسس

sima1381
جمعه 19 اسفند 1384, 11:41 صبح
من فکر می کنم تاریخ شمسی در اکسس یکی از مشکلات اساسی مبتدیان برنامه نویسی در اکسس است.دوستان حرفه ای هم لطف کرده اند ودر تاپیکهای مختلف راهنمایی کرده اند.خود من راههای پیشنهاد شده را امتحان کردم و از هیچکدام جواب نگرفتم بطور مثال از فایلهای dll استفاده کردم ولی تاریخ سیستم را شمسی نکرد در مورد تابع آقای آزادی نیز وقتی در کلیپبورد کپی می شود تمام متن فارسی آن بصورت علامت سوال در می آید و همچنین مبتدیان نمی توانند یا نمی دانند چگونه در جاههای محتلف از آن استفاده کنند.خواهشی که من دارم یکی از آقایان حرفه ای زحمت کشیده و با ذکر مثال عملی نحوه استفاده از این تابع را توضیح دهد
با تشکر

moustafa
جمعه 19 اسفند 1384, 11:59 صبح
نوع فیلد تاریخ را text یاnumber تعریف کن inputmask ان را 00/00/00 یا 99/99/99
قرار بده
با این فرمت در هر فاصله زمانی میتونی گزارشگیری کنی یا کوئری را اجرانمائی نیاز به هیچ تابعی هم نیست

ITST-1
جمعه 19 اسفند 1384, 12:05 عصر
آیا با این روش می توان تفاضل دو تاریخ را بدست آورد یا به تاریخی چند ماه و چند روز اضافه کرد

حتما با روش شما نمی شود

moustafa
جمعه 19 اسفند 1384, 17:09 عصر
شما با استفاده از توابع valو mid تعداد روز را بدست بیار وسپس از هم کم کن یا اضافه کن دوباره تعداد روز بدست امده را به تاریخ تبدیل کن اما اینکه شما یه لقمه حاضر واماده می خواهی یه چیز دیگه است
val(mid(text2,3,2))=m)

val(mid(text2,5,2))+iif(m<7,m*31,m*30)=تعداد روز
حالا شماهم الگوریتم تبدیل روز را به تاریخ .......

sima1381
جمعه 19 اسفند 1384, 17:25 عصر
دوست عزیز
ما اگر چیزی بلد بودیم که به این فروم مراجعه نمی کردیم تا منت بکشیم شما هم بهتر است اگر چیزی بلدی بدیگران یاد بدی.حقیقت اینست در این مورد هزاران تاپیک بازشده ولی هنوز هیچکس نتونسته توضیح واضح بده که چه باید کرد.

MMAASS
جمعه 19 اسفند 1384, 21:52 عصر
دوست عزیز
ما اگر چیزی بلد بودیم که به این فروم مراجعه نمی کردیم تا منت بکشیم شما هم بهتر است اگر چیزی بلدی بدیگران یاد بدی.حقیقت اینست در این مورد هزاران تاپیک بازشده ولی هنوز هیچکس نتونسته توضیح واضح بده که چه باید کرد.

سلام دوست عزیز
عصبانی نشین
بجاش واضح بگین دقیقا چی می خواهین
تبدیل به تاریخ شمسی؟ تفاضل دو تاریخ؟ محاسبه روز؟....
دقیقا چه چیزی؟
بگین شاید من بتونم کمکتون کنم.

sima1381
جمعه 19 اسفند 1384, 22:46 عصر
دوست عزیز من یک دیتا بیس اکسس دارم که در جاههای مختلف از قبیل جدول فرم گزارش نیاز به تاریخ دارد ولی تاریخ میلادی است و من نیاز به هم ورود و هم خروجی تاریخ بصورت شمسی دارم.
واضح تر بگم بانکی است که برنامه روزانه پرواز هلی کوپتر به سکوهای نفتی را اداره می کند و به طور روزانه باید در روزهای هفته و تاریخهای مشخص نام مسافران را وارد کنیم خروجی این دیتابیس مانیفست روزانه پرواز می باشد که باید تاریخ گزارش به شمسی باشد.اگر بخواهید می توانم خود دیتابیس را برایتان بفرستم تا آن را اصلاح کنم.
از لطف و نیت خیر شما ممنونم.

MMAASS
جمعه 19 اسفند 1384, 22:54 عصر
سلام
اگه بفرستین خوبه
من نگاش می کنم و براتون توضیح می دم
من واسه تبدیل تاریخ میلادی به شمسی چند تا ماژول دارم که فکر کنم به کارتون بیاد.

sima1381
جمعه 19 اسفند 1384, 23:42 عصر
لطف کرده آدرس ایمیلتون را خصوصی بفرستید به این آدرس gh.emami@gmail.com
تا فایل را برایتان بفرستم

شاپرک
شنبه 20 اسفند 1384, 07:42 صبح
من که از همون اول از ماجول آقای آزادی استفاده کردم تا بحال هم هیچ مشکلی هم نداشتم
نمایش تاریخ شمسی .تفاضل تاریخ . جمع تاریخ . ایام هفته . نام ماهها ...................
به نظر من بهتره از این شاخه به اون شاخه .............

ITST-1
شنبه 20 اسفند 1384, 09:11 صبح
شاپرک سلام

می شه لطف کنی و یک نمونه ارسال کنی با مازول آزادی که

یک تاریخ را از تاریخی دیگر کم کند و به سال نمایش دهد
مثلا 12.4 سال

شاپرک
شنبه 20 اسفند 1384, 10:53 صبح
شاپرک سلام

مثلا 12.4 سال

متوجه نمیشم ؟!!!!!!!!!
به سال نمایش بده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mohsenna30ri
شنبه 13 آبان 1385, 09:36 صبح
ببین این راه حل بدردت می خوره فکر کنم بد نباشد :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=55431