PDA

View Full Version : طراحی سامانه پرداخت برای سایت

majid4
پنج شنبه 06 تیر 1392, 10:03 صبح
می خواستم یه سامانه پرداخت برای سایت طراحی کنم ( بنویسم ) ولی چون تجربه ای این کار رو نداشتم نمی دونستم باید از کجا شروع کرد

دوستانی که تجربه طراحی و کد نویسیش رو داشتن بگن چیا می خواد و اینکه پیش نیاز هاش چیا هستن

(خودم php - css و یه کمی java بلدم و یکی دو تا سایت ساده با php و mysql نوشتم و دنبال یکسری کارای حرفه ای تر مثل همین سامانه پرداخت هستم)

kartuf
جمعه 07 تیر 1392, 02:07 صبح
خوب ابتدا شما باید سرویس دهنده ای که میخواید از ون پرداخت رو انجام بدید مشخص کنید
در مرجله بعدی شما باید درخواست ارسالی خودتون که شامل موضوع پرداخت مبلغ تاریخ و مواردی که لازم دارید رو در دیتابیس ثبت کنید در موقع ثبت سفارش باید یک کد منحصر بفرد تولید کنید که شناسه فاکتور شماست در ضمن در موقع ایجاد پیش فاکتور وظعیت رو صفر تعریف کنید صفر معادل است با پرداخت نشده بعد از اینکه اطلاعات در دیتابیس ثبت شد نوبت ارسال اطعلات مورد نیاز بانک است که شامل مبلغ و موضوع سفارش است با استفاده از کلاس های درگاههای رایج با بانک ارتباط برقرار میکنید و بعد از پرداخت موفقیت امیز یک سری اطلاعات برای شما ارسال میشود حالا در مرحله چک کردن اطلاعات است مجددا اطلاعات ارسال بانک را به بانک ارسال کرده و جواب برا دریافت میکنید اگر پرداخت درست انجام شده باشد باید اطلاعات دیتابیس خودتان را با همان شناسه منحصر بفرد اپدیت کنید تاریخ واریز را درج و مقدار صفر را به یک تبدیل کنید و کاربر را به لینک مورد نظر ارجاع بدهید