PDA

View Full Version : ریسورس متنی با میزان متن بی نهایت

DarkACE
یک شنبه 09 تیر 1392, 13:14 عصر
سلام دوستان، دلفی این امکان رو داره که 700-800( و یا بیشتر ) فایل متنی جدا از هم و نه 700-800 خط (txt) رو داخل یک ریسورس فایل یا DLL همراه فایل اصلی برنامه کامپایل و نگهداری کنه؟

Nima NT
یک شنبه 09 تیر 1392, 14:51 عصر
این امکان رو داره ولی مدیریتشون کار خیلی سختی هستش ؛ چرا همش رو درون یک فایل قرار نمیدید ؟ میتونید به صورت رمز شده به همراه یه Delimiter همشون رو در قالب یه فایل به ریسورس اضافه کنید

DarkACE
یک شنبه 09 تیر 1392, 16:58 عصر
ممکنه یه مثال بزنید؟

یه توضیح مختصر هم میدم شاید بهتر باشه.

من قصد دارم یه مجموعه کد آماده کنم، کد ها رو در قالب فایل متنی ذخیره کردم که تعدادشون بالاست.

راه هایی که به ذهن من رسیده ایناست: یه راهش اینه که همین فایل ها رو بزارم کنار برنامه و زمان اجرا بارگذاریشون کنم که غیر معقول به نظر می رسه، راه دیگه ای که به نظرم رسید این بود که یه فایل دیتابیس بسازم و اونجا دخیره کنم فایل ها رو که بازم تغییر پذیره، و راه آخرم که استفاده از ریسورس هستش.

مسئله اینجاست که می خوام کد ها غیر قابل تغییر باشند، شما چه راهی رو پیشنهاد می کنید؟ راه بهتری هم هست؟

ممنون.

Nima NT
یک شنبه 09 تیر 1392, 17:09 عصر
نرم افزار Enigma Virtual Box رو جستجو کنید ، کارتون رو راه میندازه

یوسف زالی
دوشنبه 10 تیر 1392, 00:04 صبح
روش دیگه اینه که بیاید و فایل ها رو زیپ شده ریسورس کنید، می تونید حین زیپ انکریپت هم کنید.

DarkACE
دوشنبه 10 تیر 1392, 10:58 صبح
نرم افزار Enigma Virtual Box رو جستجو کنید ، کارتون رو راه میندازه

ممنونن از راهنمایی فقط دو تا موردی که هست اینه که بعد از ادغام فایل با فایل اجرایی از کجا باید فایل های متنی رو بارگذاری کنم و اینکه حجم برنامه زیاد میشه؟

روش دیگه اینه که بیاید و فایل ها رو زیپ شده ریسورس کنید، می تونید حین زیپ انکریپت هم کنید.

مرسی، فقط ممکنه راهنمایی کنید که از کجا باید شروع کنم؟

Nima NT
دوشنبه 10 تیر 1392, 12:20 عصر
فایلهای متنی جوری شبیه سازی میشن که انگار کنار فایل اجرایی برنامه هستن ولی در صورتی که نیستن و برای کاربر نهایی قابل مشاهده نیستن ، حجم برنامه هم کمی زیاد میشه و کاملا" اجتناب ناپذیره

DarkACE
دوشنبه 10 تیر 1392, 17:38 عصر
فایلهای متنی جوری شبیه سازی میشن که انگار کنار فایل اجرایی برنامه هستن ولی در صورتی که نیستن و برای کاربر نهایی قابل مشاهده نیستن ، حجم برنامه هم کمی زیاد میشه و کاملا" اجتناب ناپذیره

درسته برنامه رو دانلود و نصب کردم اما فایل ها درست بازگذاری نشدن... شاید کد من اشتباهه البته. من با یه همچین کدی متن رو بارگذاری می کنم

Memo1.Lines.LoadFromFile('C:\1.txt');

Nima NT
دوشنبه 10 تیر 1392, 19:28 عصر
درسته برنامه رو دانلود و نصب کردم اما فایل ها درست بازگذاری نشدن... شاید کد من اشتباهه البته. من با یه همچین کدی متن رو بارگذاری می کنم

Memo1.Lines.LoadFromFile('C:\1.txt');

کد شما ایرادی نداره فقط مطمئن هستید تو خود برنامه VirtualBox فایلها و مسیرها رو درست دادید ؟

DarkACE
دوشنبه 10 تیر 1392, 20:59 عصر
کد شما ایرادی نداره فقط مطمئن هستید تو خود برنامه VirtualBox فایلها و مسیرها رو درست دادید ؟

فایل ها الان توی یه آدرس پیش فرض مثل C:\Program Files\Test هستش، فایل ها رو به فایل اجرایی اضافه کردم با همین آدرس، نمی دونم طرز کار Virtual Box به چه شکل هستش اما باز هم برنامه سراغ همین آدرس میره و در صورت پیدا نکردن فایل ها پیغام خطا رو بر می گردونه!

و یه چیز دیگه...! اگه اینجوری برنامه ساخته بشه بعداً واسه آپدیت به مشکل بر نمی خوره! راحت تر نیست یه قسمت آپدیت بشه تا اینکه کل برنامه آپدیت بشه؟

BORHAN TEC
دوشنبه 10 تیر 1392, 21:49 عصر
سلام
به نظر من در چنین شرایطی یکی از بهترین راه حل های موجود استفاده از پایگاه داده SQLite است. برای امنیت اطلاعات هم می توانید روی پایگاه داده Password بگذارید و آنرا Encrypt کنید. برای آپدیت این اطلاعات هم فقط کافی است که اطلاعات جدید را به پایگاه داده مذکور اضافه نمایید.
بنده موردی مشابه این را در نرم افزار کد باز Alanvar دیده ام:
http://al-anvar.com/index.php/fa/about-fa
موفق باشید...