PDA

View Full Version : ایده های خلاقانه در برنامه های عامه پسند از کجا می توان یافت؟

sara_aryanfar
یک شنبه 09 تیر 1392, 18:16 عصر
شاید این بحث مرتبط با سایر بخش ها باشه ولی از مدیران تقاضا میشه بزارن همین تالار بمونه
دوستان گرامی حتما برای بیشتر شما هم پیش اومده به مرحله ای برسین که بگین خب حالا چه برنامه ای بنویسم که هم جدید باشه و هم فواید مالی خوبی برام داشته باشه شاید تعدادی از دوستان بگن برنامه سازمانی و غیره باید عرض کنم برای برنامه نویسان تنها و بدون داشتن آشنا نوشتن چنین برنامه هایی مشکله پس می رسیم به بحث افراد عادی برنامه ای که بتونه سطح وسیعی از افراد رو پوشش بده و از طرفی فرد رافب به خرید اون باشه دوستان منبع خارجی برای معرفی چنین ایده ای دارن که در اون این ایده ها گفته شده باشه ممنون

mehran6764
یک شنبه 09 تیر 1392, 18:21 عصر
این نظر شخصی من هست

1- مطالعه زندگی نامه افرادی که تو این عرصه خلاق بودند مثل بیل گیتس ، مدیر سایت فیس بوک و ...
2- مطالعه فلسفه
3- تلقین اینکه حس می کنم ایده جالبی داره به سمت ذهنم میاد
4- توجه به اینکه تو کدوم عرصه نیاز بیشتر هست و توجهی به اون سمت نشده
5- یادگیری و اشنایی با قدرت تکنولوژی های جدید هم گاهی اوقات الهام بخشه

M.KH-SH
یک شنبه 09 تیر 1392, 18:23 عصر
سلام

نشد که شما کلا بحث رو خراب کردین خوب اگه قرار باشه از ایده خارجی استفاده بشه خوب دیگه ایده شما نیست و ارزشی نداره.
مگه حتما باید مصرف کننده باشیم؟
خوب نو آوری داشته باشید با فکر کردن و گرفتن سر درد از فکر کردن زیاد این تنها راهی هست که من پیشنهاد میکنم ولی خوب هم جواب میده خودم ایده های بسیار خوبی رو گرفتم که نه در ایران و نه در جای دیگر از دنیا نمونه اونو هنوز ندیدم.

پیشنهاد : ایده های موجود رو دریافت پالایش و تکمیل کرده و خروجی اونو با کیفیت بسیار مطلوب و کاربر پسند بدین بازار مشتریش هم هست.

موفق باشید.

sara_aryanfar
یک شنبه 09 تیر 1392, 19:02 عصر
خب من بیشتر منظورم این هست که با دیدن کارهای اونا ایده های جدید به ذهن می رسه نه اینکه بخوام کپی کنم قدر مسلم اونا برنامه هایی دارند که در محیط اونا کاربرد داره ولی میشه استفاده هایی کرد

roolinjax
یک شنبه 09 تیر 1392, 19:14 عصر
با سلام
اولا منظورتون از عامه پسند همون کاربر پسنده دیگه ؟ (عنوانتون منو اول به اشتباه انداخت)
دوما من توی پروژه هام از یک گرافیست کمک می گیرم برای رنگ بندی کار و طرح های گرافیکی.
اونا خبره تر هستن توی تشخیص اینکه چه ترکیب رنگی برای زمینه کاری اون نرم افزار و اینکه در طول روز قراره کاربر چند ساعت با نرم افزار درگیر باشه.
به نظر من هم باید بسته به گروه سنی ، گروه اجتماعی (قشر کاری) ، کاربرد نرم افزار ، مدت زمان استفاده از برنامه توسط کاربر در طول روز و .... ظاهر برنامه رو طراحی کرد.

یکی دیگه از مواردی که خیلی توی کنارگذاشته نشدن و خسته کننده نشدن نرم افزارها کمک میکنه کیبوردی بودن تمام قسمت های برنامه است.یعنی کاربر برای کار، زیاد بین موس و کیبورد سیوئیچ نکنه و اذیت نشه.
اینو به زعم یکی از همکاران و دوستانی که توی رشته ی حسابداری فعالیت می کنه عرض می کنم که ایشون می گفتن که مخصوصا در نرم افزار های حسابداری اینکه برای یه ثبت زدن چندین بار باید دست رو از روی کیبورد برداشت و با موس گزینه ای رو انتخاب کرد و دوباره کیبورد و الی آخر تاثیر عمده ای در از دست دادن بازار نرم افزار داره.

sara_aryanfar
یک شنبه 09 تیر 1392, 19:57 عصر
با سلام
اولا منظورتون از عامه پسند همون کاربر پسنده دیگه ؟ (عنوانتون منو اول به اشتباه انداخت)
دوما من توی پروژه هام از یک گرافیست کمک می گیرم برای رنگ بندی کار و طرح های گرافیکی.
اونا خبره تر هستن توی تشخیص اینکه چه ترکیب رنگی برای زمینه کاری اون نرم افزار و اینکه در طول روز قراره کاربر چند ساعت با نرم افزار درگیر باشه.
به نظر من هم باید بسته به گروه سنی ، گروه اجتماعی (قشر کاری) ، کاربرد نرم افزار ، مدت زمان استفاده از برنامه توسط کاربر در طول روز و .... ظاهر برنامه رو طراحی کرد.

یکی دیگه از مواردی که خیلی توی کنارگذاشته نشدن و خسته کننده نشدن نرم افزارها کمک میکنه کیبوردی بودن تمام قسمت های برنامه است.یعنی کاربر برای کار، زیاد بین موس و کیبورد سیوئیچ نکنه و اذیت نشه.
اینو به زعم یکی از همکاران و دوستانی که توی رشته ی حسابداری فعالیت می کنه عرض می کنم که ایشون می گفتن که مخصوصا در نرم افزار های حسابداری اینکه برای یه ثبت زدن چندین بار باید دست رو از روی کیبورد برداشت و با موس گزینه ای رو انتخاب کرد و دوباره کیبورد و الی آخر تاثیر عمده ای در از دست دادن بازار نرم افزار داره.

خیر منظورم همون عامه پسند هست کاربر پسند زمانی استعمال میشه که ما داریم در مورد کاربران یک نرم افزار صحبت می کنیم و تلاش میشه نرم افزار برای اونا راحت تر و زیباتر باشه و غیره اما عامه پسند یعنی مورد اقبال عمومی باشه و بحث سر اینه که برنامه ای تولید بشه که خواهان زیاد داشته باشه مسائل کاربرپسند بودن برا مراحل بعده

hessam2003
یک شنبه 09 تیر 1392, 20:14 عصر
سلام.
اگر قصد فقط تکمیل ان ایده و یا راحتتر کردن ان باشد هیچگونه مشکلی نداره اما اگر بخواهیم ان ایده را پیاده سازی کنیم بحث دزدیدن ایده یا همان کپی رایت معروف خودمون میشه میشه.
به نظر من ایده به ذهن همه جور ادمی میرسه اما اون ادمی موفق میشه که اونو در همان زمان بر روی کاغذی بنویسه و بعد پیاده سازی کنه.
به گفته ای دانشمند و فیلسوف بزرگ لی یاکوکا: ممکن است ایده های نابی داشته باشی، اما مادامی که آنها را به میدان نیاوری، آنها تو را به جایی نمیبرند.

Mahmoud Zaad
یک شنبه 09 تیر 1392, 20:53 عصر
سلام
ببینید ایده از دل کار بیرون میاد یعنی شما باید یک کاری رو انجام بدید به همه زوایای کار مسلط باشید بعد به کمبودهای کار پی ببرید و ببینید چه چیزی می تونه به راحت تر شدن کار یا پیشرفتش کمک کنه، حالا می تونید یک راه حل برای این کمبود ارائه بدید که اگه واقعاً کمکی به حل یک معضل بکنه اونوقت همه گیر می شه. متاسفانه ما با توجه به این به قول معروف "چرندیات فیس بوکی" فکر می کنیم مثلاً فلانی یه روز که نشسته بود یه چیزی به ذهنش رسید و رفت مثلاً KFC رو راه اندازی کرد در صورتیکه اگه توی زندگی طرف دقیق بشیم، می بینیم که اون شخص سالها از پایین ترین سطوح این رشته شروع به کار کرده و به عادات غذایی مردم و ... توجه کرده تا اون ایده به ذهنش رسیده و تونسته اون کار رو بکنه. پس من هیچ وقت از خودم یا کسی که مثلاً رشته عمران نخونده، انتظار نداشتم که ایده استفاده از یونولیت به جای آجر، در سقف ساختمان رو ارائه بدم(ه). در کار نرم افزار هم همین هست، ما خیلی در اطرافمون باید دقیق بشیم و کمبودها رو پیدا کنم و برای رفعش تلاش کنیم، خیلی از نرم افزارهای بزرگ اول برای رفع کردن یک مشکل یا یک کار سخت در یک موسسه یا شرکت کوچک نوشته شدند.
در ضمن ایده رو جایی نمیشه پیدا کرد چون اگه میشد پیدا کرد از حالت ایده بودن در اومده اون ایده!، شاید قبلاً ایده بوده ولی الان ایده نیست!

roolinjax
سه شنبه 11 تیر 1392, 17:15 عصر
خیر منظورم همون عامه پسند هست کاربر پسند زمانی استعمال میشه که ما داریم در مورد کاربران یک نرم افزار صحبت می کنیم و تلاش میشه نرم افزار برای اونا راحت تر و زیباتر باشه و غیره اما عامه پسند یعنی مورد اقبال عمومی باشه و بحث سر اینه که برنامه ای تولید بشه که خواهان زیاد داشته باشه مسائل کاربرپسند بودن برا مراحل بعده

پس اگر منظورتون از این تاپیک همون چیزاییه که آقای محمد زاد فرمودن پس به عنوان تاپیکتون هم خوبه دقت کنید که غلطه !!!!!
عنوان تاپیک شما یعنی من برنامه ی عامه پسندی دارم و حالا می خوام ایده های خلاقانه وارد کار بکنم در حالی که گویا شما برنامه ی عامه پسندی هم ندارین !!!!!

به نظر من عنوان بهتر واسه این تاپیک این می تونه باشه :
ایده های خلاقانه برای ایجاد برنامه های عامه پسند از کجا می توان یافت

لطفا در نوشتن عنوان تاپیک دقت بفرمایید که دوستان رو به خطا نندازید
با تشکر

it.developer
سه شنبه 11 تیر 1392, 18:32 عصر
بیل گیتس حرف قشنگی میزنه که فکر میکنم به درد شما میخوره!

بیل گیتس میگه من همیشه به این نگاه کردم که ادم های تنبل به چه چیزهایی نیاز دارند ، چرا که اکثریت انها دنبال راحت طلبی هستند و باید دید که چه چیزهایی برای تنبل ها سخت تلقی میشه و بعد دنیایی از ایده های قابل پیاده سازی جلوت به صف میشند.

دور نریم همین امارات را و دیگر کشور های عربی را نگاه کنید که الان شما هر چقدر کار جالب راحت طلبانه بکنی باز هم طرفدارش هستند.

اگه ایده خوب داشتی من میتونم کمکت کنم.

من خودم چند ایده در زمینه هوش مصنوعی دارم که پروژه هایی چند ساله هستند ولی صرفا با توجه به شرایطی که شما گفتی باید یک ایده کوتاه مدت را دنبال کرد.

khokhan
سه شنبه 11 تیر 1392, 21:47 عصر
اگه قرار باشه ایده رو برامون نشون بدن که ایده نمی شه اون موقع می شه دسته بیل :لبخند:
ایده زمانی ایده است که تا بحال به فکر احد الناسی غیر از من یاتو نرسیده باشد

راستی صحبت از ایده شد یادم افتاد که http://ideaandcreativity.com/

http://www.ideyab.com/

davidrobert
سه شنبه 11 تیر 1392, 22:25 عصر
شاید این بحث مرتبط با سایر بخش ها باشه ولی از مدیران تقاضا میشه بزارن همین تالار بمونه
دوستان گرامی حتما برای بیشتر شما هم پیش اومده به مرحله ای برسین که بگین خب حالا چه برنامه ای بنویسم که هم جدید باشه و هم فواید مالی خوبی برام داشته باشه شاید تعدادی از دوستان بگن برنامه سازمانی و غیره باید عرض کنم برای برنامه نویسان تنها و بدون داشتن آشنا نوشتن چنین برنامه هایی مشکله پس می رسیم به بحث افراد عادی برنامه ای که بتونه سطح وسیعی از افراد رو پوشش بده و از طرفی فرد رافب به خرید اون باشه دوستان منبع خارجی برای معرفی چنین ایده ای دارن که در اون این ایده ها گفته شده باشه ممنون
با سلام و خسته نباشید من حرف it.developer (http://barnamenevis.org/member.php?296901-it.developer) که زد رو میخواستم بزن که ایشون زود طرف گفتن اگه آدم میخواد ایده بگیره نباید بیاد ببینی که کسی چی رو ساخته تا ایده بگیره چون اون دیگه ایده نیست کپی پست هستش کسی سعی مکنیم نمونه اون رو کپی و برای خود پست کنیم یعنی ببنیم چطور ساخته شده و برای خودمون بسازیم و برای اینکه ادم ایده بگریه . ولی میدونستید که اونها ایده هاشون رو از کجا میگرین از کتاب ما قران و حرف های که امام ها و پیامبرانمان گفتن در کتاب هایشان ایده میگرین. من خودم ایده گرفتم که تا اعلان احدی نساخته و کسی هم سمت ساختنش به صورت پیشرفته نرفته نمونش هستش ولی اون طوری که باید باشه نیست ولی طوری که هیچ کس نمی تونه از دستش فرار کنه اگه خلاف کار باشه همه جر گیر میفته . ولی اگه نظر من رو میخواهی موقع نماز قران بخوان مطمئن باش خدا بهترین ایده ها رو تو خواب یا بیداری میده حتا طریقه ساختش هم بهت میده کم کم تو اصلاً فکریش هم نمی تونی کنی خیلی سری پیش میری ولی باوردت نمیشه. پس برای ایده اول به دنبال این باش مردم برای راحتی چی میخوان و بعد زیاد یاد بگیر برای کارت و قران بخوان و کسی که با تجربه بابت کارت کمک بخواهی میتونی هم بهترین ایده ها رو داشته باشی و هم بهترین موفقیعت بریسی.
موفق باش
این ها رو گفتم چون خیلی به من کمک کرده.