PDA

View Full Version : سوال: قیمت گذاری پروژه

mortezasar
چهارشنبه 12 تیر 1392, 16:11 عصر
سلام دوستان خواستم ببینم این برنامه چند میرزه ؟
لطفا قیمت رو منصفانه اعلام کنید
ادامه عکس ها رو توی پست بعدی میزارم
با تشکر
106532
106530
106529
106531

106533

mortezasar
چهارشنبه 12 تیر 1392, 16:15 عصر
سلام اینم ادامه عکس ها

106538

106537

106534

106535

106536

mortezasar
چهارشنبه 12 تیر 1392, 16:23 عصر
106542

106541

106540

و اینم سری اخر عکس های برنامه
پایگاه داده اس کیو ال سرور
گزارش گیری توسط استیمول
گزارش گیری بر اساس تمامی آیتم های موجود در نرم افزار
ایجاد سطح دستری برای کاربران
امکان ویرایش و حذف کلیه اطلاعات
و . . .

sohil_ww
چهارشنبه 12 تیر 1392, 16:25 عصر
کارایاش اگه توضیح بدی بهتر
من فقط چند تا عکس دیدم که نمایش دهنده ظاهر بود حالا 1 کم دقت کنم شاید بفهمم که کاربر تعریف می کنه تاریخ شمسی میده اطلاعاتیم می ریزه تو دیتابیس
ظاهرش قشنگه ولی در مورد کارای که می کنه توضیح بدی عالی تر میشه قیمت گذاشت

mortezasar
چهارشنبه 12 تیر 1392, 16:34 عصر
کارایاش اگه توضیح بدی بهتر
من فقط چند تا عکس دیدم که نمایش دهنده ظاهر بود حالا 1 کم دقت کنم شاید بفهمم که کاربر تعریف می کنه تاریخ شمسی میده اطلاعاتیم می ریزه تو دیتابیس
ظاهرش قشنگه ولی در مورد کارای که می کنه توضیح بدی عالی تر میشه قیمت گذاشت

کارایی نرم افزار اینه که میاد کل اطلاعات یک منطقه از مسجد و کانون قرآن و . . . رو ثبت میکنه و امکان جست و جو در اطلاعات و مشاهده اطلاعات و پرینت از اطلاعات رو هم داره و مدیران شهری میتونن براساس اون برنامه ریزی فرهنگی انجام بدن

mortezasar
چهارشنبه 12 تیر 1392, 16:35 عصر
امیدوارم منظور رو رسونده باشم

sohil_ww
چهارشنبه 12 تیر 1392, 16:37 عصر
چقدر وقت گذاشتید واسه کد نویسی این برنامه ،فروش به اورگان دولتی،کلیه حق نرم افزارو واگذار می کنید؟

mortezasar
چهارشنبه 12 تیر 1392, 16:53 عصر
حدود 8 ماه وقت گذاشتم اما به صورت کامل رو کار نمی کردم بعضی روزها هشت ساعت بعضی روز ها هیچی و موقع امتحاناتم اصلا کار نمی کردم روش ٰ
سورس رو نمیخوان وپشتیبانی رو میخوان و ارگان دولتی هستش
sohil_ww
چهارشنبه 12 تیر 1392, 17:12 عصر
مدت زمانی که قرار پشتیبانی برنامه رو قبول کنی مهمه منظورم طول مدت قرار داد پشتیبانیه 1 سال 2 تا 4 هر چی زورت رسید :D البته سعی کن بندی که مربوط به درخواست پشتیبان از طرف شرکت ساعتش افزایش بدی !
قیمت نرم افزارم می زارم به عهده اساتید دیگه (!)

Sal_64
چهارشنبه 12 تیر 1392, 17:32 عصر
آیا برنامه باگ گیری شده ؟ نسحه آزمایشیش تحویل سفارش دهنده دادی؟ ازش راضی بودن؟

اگه سفارش دهنده ارگان دولتی و حداکثر یک ماه دیگه حضور داره بر طبق نرخ مصوب بهشون قیمت بده و حتما قرارداد پشتیبانی ببند

اگر سفارش دهنده ارگان غیر دولتی با نفوذ بالاست ، اونها هم داخل سودت شریک کن ، به نحوی که از طریق اونها بتونی برنامت به باقی شهرستانها و یا حتی استانهای مجاور بفروشی و به ازای فروش هر نسخه سود منصفانه ای بهشون بدی ، بصورتیکه پس از فروش تعداد معینی نسخه از نرم افزارت ، عملا نرم افزار شما براشون مجانی دربیاد
و حتی به مرور بتونی برنامت کاملتر کنی و از حالت ویندوز ببری روی وب

intel_amd
چهارشنبه 12 تیر 1392, 20:53 عصر
حداقل 10-15 تومن میارزه

parvizwpf
چهارشنبه 12 تیر 1392, 21:19 عصر
حداقل 10-15 تومن میارزه

بابا دست بردار.
بی خیال.
پس اگه اینجوریه برنامه حسابداری ما که باید بره رو 30 تومن.

hosseinrasouli
چهارشنبه 12 تیر 1392, 22:03 عصر
برنامه با دات نت بار دیزاین شده که عالیه . این نوع برنامه ها که دارای کلاس ها با فیلدهای زیادی است بسیار خسته کننده و وقت گیر میشن (که خودم سابقه کار با این نوع برنامه ها رو دارم)و با توجه به وقتی که گذاشتین کمتر از 8 میلیون ندین (با توجه به پایین بودن ارزش ریال خیلی کمه ولی بیشتر ازتون نمیخرند ) اگه میتونید یه شرکت راه اندازی کنید و بنام شرکت نرم افزاراتون رو طراحی کنید اینطور بیشتر پول می دهند و کارفرما نیز اعتماد بیشتری به برنامه شما دارد .

نصیحتی به دوستان مهندس
متاسفانه بعضی دوستان ارزش کار خود رو نمی دونند . مگه توی کشور چند برنامه نویس خوب (نه عالی) هست حداکثر 30 هزارنفر . چرا باید از تخصصی که بلد هستین نباید پول در بیارین . چرا حقوق یه گچکار (که کار بسیار محترمی است) باید از یک برنامه نویس و مهندس نرم افزار بالاتر باشد . مگر در تموم دنیا مهندسی نرم افزار (از برنامه نویس ، طراح سیستم و ...) از پردرآمدترین شغلهای دنیا نیست . گلایه من نسبت قانونمند نبودن قیمت نرم افزار در کشور نیست بلکه بی اهمیتی بعضی از دوستان مهندس است که بدون توجه به حقوق دیگر هم صنفان خود و همچنین لطمه زدن به کار خودشون نرم افزار خود را به زیرقیمت میفروشند .

خودمون که میتونیم از حقوقمون دفاع کنیم . کسانی که برنامه دوستان رو 300 یا 400 یا 500 هزار تومان ارزیابی می کنن یا اینکه برنامه نویس نیستند یا اینکه نمی دونند در چه دهی زندگی می کنند . برنامه ای که با پولش نتونم برم بازار و چند کیلو میوه تابستانه بخرم همین بهتر که بزارم کنار بهتره.

mortezasar
چهارشنبه 12 تیر 1392, 22:59 عصر
حداقل 10-15 تومن میارزه
دوست عزیز اگه شما با این قیمت می نویسی به گم با شما قرار داد ببندن ؟
میخوای معرفی ت کنم

mortezasar
چهارشنبه 12 تیر 1392, 23:00 عصر
دوستان اگه قیمت بدین ممنون میشم این همه پست و بازدید و اما قیمت ها خیلی کمه اگه میشه بیشتر قیمت بدید ممنون

sohil_ww
چهارشنبه 12 تیر 1392, 23:04 عصر
میخوای معرفی ت کنم

دوستمون صد در صد منظورش میلیون بوده ها که از نظر من زیاده
فکر کنم 6 تا 8 با پشتیبانی 1 ساله قیمت خوبی باشه

intel_amd
پنج شنبه 13 تیر 1392, 20:21 عصر
میخوای معرفی ت کنم

10 میلیون تومن قیمت نسبتا مناسبیه دوست عزیز
-------
من خودم همیشه سعی میکنم قیمت زیر ارزش کار ندم و حتی اگر کارو ندن و کارو زندگیم میبینم نمیچرخه و فعالیت های دیگه در کنار کارم مثل آموزش خصوصی و ... داشته باشم تا بچرخه اما قیمت شکنی نکنم

arash691
پنج شنبه 13 تیر 1392, 20:44 عصر
اگر تحت حمایت یک شرکت برنامه رو عرضه میکردین خیلی رقم دریافتی رو میتونستین بالاتر پیشنهاد بدین ... بنظرم چون ارگان دولتی هستش کمتر از 10 میلیون تومان ندین ! البته میدونم رقمه کمی هستش برای همچین پروزه ای... اما این رو هم در نظر بگیرید که تحت پشتیبان یک شرکت ، نرم افزار رو ارائه ندادین !

ya30ien2
پنج شنبه 13 تیر 1392, 21:36 عصر
نمیدونم این قیمت رو بر چه اساسی میدین واقعا فکر میکنید که کسی حاضر میشه 10 میلیون پول بابت این نرم افزار بده
اگه واقعا میدن من هم شروع کنم
چون من قبلا داخل یک شرکت کار میکردم که یه نرم افزار حسابداری رو برای سیستم گرفتیم اسم نمیارم اما خیلی کامل بود
میتونم بگم حداقل یک سال روش کار شده بود چون خیلی خیلی کامل بود و حتی کلیه اطلاعات (حروف -اعداد- عکس) همچی بصورت رمزنگاری پنج لایه ذخیره سازی میشد و ...
چون خود بنده با این نرم افزار کار کردم واقعا میگم عالی بود و حتی از گرافیک عالیی برخوردار بود خیلی شیک و جذاب
که ما گرفتیم 2 میلیون البته بگم فقط نرم افزار کد نه
و با پشتیبانی یک ساله و سالهای بعد سالی 2 میلیون
حالا من هرچی فکر میکنم میبینم حدود 2 تا 3 میلیون فکر نکنم بیشتر پول بدن اگه اشتباه میکنم بگید من هم بدونم

CsharpNevisi
پنج شنبه 13 تیر 1392, 22:39 عصر
واقعا بابت برنامه 10 میلیون پول میدن ؟؟

intel_amd
پنج شنبه 13 تیر 1392, 22:57 عصر
نمیدونم این قیمت رو بر چه اساسی میدین واقعا فکر میکنید که کسی حاضر میشه 10 میلیون پول بابت این نرم افزار بده
چون من قبلا داخل یک شرکت کار میکردم که یه نرم افزار حسابداری رو برای سیستم گرفتیم اسم نمیارم اما خیلی کامل بود
میتونم بگم حداقل یک سال روش کار شده بود چون خیلی خیلی کامل بود و حتی کلیه اطلاعات (حروف -اعداد- عکس) همچی بصورت رمزنگاری پنج لایه ذخیره سازی میشد و ...
چون خود بنده با این نرم افزار کار کردم واقعا میگم عالی بود و حتی از گرافیک عالیی برخوردار بود خیلی شیک و جذاب
حالا من هرچی فکر میکنم میبینم حدود 2 تا 3 میلیون فکر نکنم بیشتر پول بدن اگه اشتباه میکنم بگید من هم بدونم
معلومه که اشتباه میکنی برادر . شما با این روش به جامعه برنامه نویس که کلی آدم توشه خیانت میکنین
اگر با برنامه نویسی نمیتونین زندگیتونو بچرخونین کار دیگه ای انجام بدین ! آخه آهنگر یا بنا یا اصلا کارگر هم یک سال کار نمیکنه بعد 2 میلیون پول بگیره بعد هم ندونه اشتباه میکنه و بگه بهم بگین !
مشکل اینجاست که تو جامعه برنامه نویسی افراد با سن کم وارد شدن که تفریحی پول میگیرن و فکر نمیکنن یه عده دارن زندگیشونو با این درآمد میچرخونن!

sohil_ww
پنج شنبه 13 تیر 1392, 22:57 عصر

اون برنامه که شما گرفتید فقط مخصوص شرکت شما نبوده یعنی منظورم اینه مشتریش 1 شرکت نبوده 2 میلیون مبلغ کمی نیست وقتی حساب کنیم که این برنامه به حداقل 10 شرکت دیگه فروش می رسه ولی این کد دوستمون فقط 1 خریدار داره 1 جورایی برنامه شخصی ساخته شده (برای نهاد و یا شرکت خاصی)پس 10 تومان قیمت خوبی منم با بچه ها موافقم

vistacali
پنج شنبه 13 تیر 1392, 23:03 عصر
تو جامعه برنامه نویسی افراد با سن کم وارد شدن که تفریحی پول میگیرن و فکر نمیکنن یه عده دارن زندگیشونو با این درآمد میچرخونن!

اینو موافقم

mortezasar
جمعه 14 تیر 1392, 02:43 صبح
مرسی از همه دوستان که اهمیت میدن

nima.sh
جمعه 14 تیر 1392, 09:52 صبح
سلام دوست عزیز...
اولا تبریک میگم،بابت طراحی چنین نرم افزار جامع و کاملی....
قیمتی که دوستان فرمودند درسته....
5 تا 10 خوبه...
اگه خدای نکرده بر سر قیمت به مشکل برخوردی،براشون شرح بده که:
اول:برنامه private هست،مخصوص مسجد شما
دوم:برنامه به صورت چند کاربر ه مدیریت میشه
و اگه دیدی بازهم مخالفت میکنن،دیاگرام های برنامه رو براشون طراحی کن،بگو برن قیمت بگیرن(دقت کن بگو برین بر اساس دیاگرام ها و سناریو پروژه قیمت بگیرین)
این نکته رو هم بگم که،حتما ازشون بخواه برای گرفتن قیمت برن سازمان انفورماتیک یا دانشگاه های معتبر(نه موسسات آموزش عالی)،قصد توهین به موسسه ها رو ندارم،اگه محل زندیگی ت سیستان هست،دانشگاه آزاد سیستان برو قیمت گذاری کن،هرچی اونا گفتند،همون قیمت...
بازهم تاکید میکنم،به هر استاد یا شخصی که در این زمینه کار میکنه میخوای نشون بدی،حتما سناریو پروژه رو ارائه بده،بخدا کسر شان داره واسه برنامه نویسان این جامعه،شما بایستی اول سناریو رو تکمیل میکردی،برای مشتری خودت توضیح میدادی،سر یه قیمت توافق میکردی و بعد شروع به طراحی و ساخت نرم افزار میکردی...
به هر حال باز هم بهت تبریک میگم،برنامه زیبا،جامع و کامل بود...
موفق باشی...

matrix-program
جمعه 14 تیر 1392, 10:59 صبح
معلومه که اشتباه میکنی برادر . شما با این روش به جامعه برنامه نویس که کلی آدم توشه خیانت میکنین
اگر با برنامه نویسی نمیتونین زندگیتونو بچرخونین کار دیگه ای انجام بدین ! آخه آهنگر یا بنا یا اصلا کارگر هم یک سال کار نمیکنه بعد 2 میلیون پول بگیره بعد هم ندونه اشتباه میکنه و بگه بهم بگین !
مشکل اینجاست که تو جامعه برنامه نویسی افراد با سن کم وارد شدن که تفریحی پول میگیرن و فکر نمیکنن یه عده دارن زندگیشونو با این درآمد میچرخونن!
مگه ما چه گناهی کردیم:گریه::گریه::گریه::گریه:
خوب آدم کم سن و سال بیاد چه مشکلی داره مشکل از اون کسیه که بهش یاد داده باید بگه که هیچوقت قیمت کم نده
یکی هست 13 سالشه کد ها رو از این سایت کپی میکنه بعد قیمت میده 100 تومن
یکی 13 سالشه میشینه همرو خودش مینویسه قیمت میده 10 م ت
خوب اون اولیه رو فقط استادش بهش یاد داده کجا باید کد بنویسه:قهقهه:
دومیه همرو خودش مینویسه
من الان 100 نفر رو تو این سایت میشناسم هم سن و سال خودم ولی هیچی حالیشون نیست(خودمم هنوز جا داره ولی وارد بازار کار نمیشم)

در مورد پروژه بین 10 تا 12 خودتون نسبت به امکانات تصمیم بگیرید

ya30ien2
جمعه 14 تیر 1392, 13:25 عصر
انشالله که حدود 10 ت فروش بره ما که بخیل نیستیم

shahramap
یک شنبه 30 تیر 1392, 10:42 صبح
یه برنامه ثبت مشخصات پرسنلی با فرم لاگین و امکانات جستجو وگزارش گیری که client -server نیست و امکان استفاده در شبکه رو نداره ..چقد می ارزه؟؟

khista
یک شنبه 30 تیر 1392, 10:47 صبح
به نظر من ک هاین برنامه 5 میلیون تومانی می ارزه
چون همه موارد فرهنگی داخلش هست مثال کانون های فرهنگی مساجد ،خود مسجد و تاسیسات و بسیج

sohil_ww
یک شنبه 30 تیر 1392, 10:56 صبح
دوست عزیز mortezasar (http://barnamenevis.org/member.php?262087-mortezasar) فکر کنم دیگه قرار داد برنامه بسته باشی ممنون میشم اگه از قیمت نهایی قراردادت ما رو هم مطلع کنی

reza69
یک شنبه 30 تیر 1392, 12:46 عصر
شما در حقیقت دارید به یه برنامه نویس توهین میکنید
لطفا دقت کنید ...
این پروژه ی شما اگه روند کار رو درست طی کنه و وظایفش رو خوب انجام بده بالای 600 700 هزار تومن می ارزه
گرفتی مارو رفیق:عصبانی:
یعنی چی 600 700 هزار تومن اصلا فکر میکنی داری چی میگی؟
کمه کم 10 میلیون ارزش داره.
انقدر ارزش کار خودتون رو پایین نیارید.

فرزند كعبه
یک شنبه 30 تیر 1392, 13:03 عصر
من كسي رو ميشناسم كه برنامه مولتي مديا مينويسه و اكثرا يك ماه يا يكماه و نيم اون هم تفنني روش كار ميكنه و ضعيفترين كاراش كمتر از 3 تومن نميره و بطور متوسط نرم افزاراشو 5ميليون ميفروشه به همين شركتاي مذهبي كه تازه اصلا كد نويسي نداره فقط چندتا اكشن ساده و كل كار چندتا اينترفيس طراحي شده تو فتوشاپ هست
حالا يه برنامه دات نت و اين همه كد نويسي و دردسرشو 8 ماه زمان گذاشتن بماند...
شما قيمت پفك رو داريد؟ الان با اين قيمتايي كه بعضي از دوستان ميدن شايد نشه يه پفك هم خريد
واقعا جاي تاسف داره كه خودمون ارزش كار خودمونو انقد مياريم پايين

jafarpalideh
یک شنبه 30 تیر 1392, 14:40 عصر
آقا یکی به من بگه قیمت فتوشاپ ارجینال از خود شرکت ادوبی چنده ؟ خیلی مشتاق شدم بدونم .

systam
یک شنبه 30 تیر 1392, 16:44 عصر
سلام
منم با جناب hosseinrasouli موافقم اگه این نرم افزار تحت یک شرکت نرم افزاری ارائه بشه اعتماد مشتری ها رو بیشتر جلب میکنه
5 تا 10 تومن

یا علی

kazem235
یک شنبه 30 تیر 1392, 17:31 عصر
عزیزم نترس قیمتو ببر بالا ،هرچی بالا تر بهتر.بابا میخوای بفروشی به سپاه،ارگانی که پشتش مثل کوه قرصه.میترسی ور شکست بشه.من خودم تو بسیج (چه دانشجویی چه مسجد)فعالیت داشتم و دارم.برای یه برنامه مزخرف کلی پول بابت بنر و پارچه و ابمیوه کیک و... میگرفتیم.برنامه ات خیلی میرزه کم نفروشی.اگه به جای مسجد نبی،آرم سپاه قدس بزاری خود به خود 5 تومن میاد رو برنامه ات.پشتیبانی رو شش ماهه کن و بعد هر شش ماه 1 تومن بگیر.بعد از یک سال یه خورده چهره بر نامه رو عوض کن و بگو ورژن جدیده با کلی امکانات و دوباره بفروش بهشون(بازم بکن تو پاچشون).اگه باهاشون راه بیای تا 10 ورژن یا بیشتر راه داری.به همین منوار پیش برو تا نسخه کامل دیگه ای که از طریق وب هم کار کنه بهشون بفروشی.اون وقت نونت تو روغنه.هی ورژن جدید،هاست،دامنه،پشتیبانی (ده برابر قیمت قبل)و... بعد اشنا میشی باهاشون و سفارشات جدید، پروژه های دیگه و... ،خودت دیگه تا ته خط برو.
(اینهای که گفتم شوخی بود یه موقع همچین کاری نکنی:متعجب:،اون وقت همین برنامه رو هم ازت نمیخرن.)

reza69
یک شنبه 30 تیر 1392, 17:54 عصر
البته همه بچه ها بدونن مال حرام خرج بواسیل میشه:لبخند:
یعنی میگید ارزش داره برای یه پروژه یه شرکت برنامه نویسی ثبت کرد ؟ چقدر هزینه داره؟

kazem235
یک شنبه 30 تیر 1392, 18:49 عصر
البته همه بچه ها بدونن مال حرام خرج بواسیل میشه:لبخند:
یعنی میگید ارزش داره برای یه پروژه یه شرکت برنامه نویسی ثبت کرد ؟ چقدر هزینه داره؟

نه دیگه اینقدر دست بالا نگیر.طرف کلی برنامه درست کرده هنوز شرکت ثبت نکرده.به نظر من الان هزینه ای بیخوده.

mojzkh
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 10:46 صبح
متاسفم بعضی از نظرت رو برای قیمت گذاری می بینم 15 سالیه که در علوم کامپیوتر زندگی میکنم و خواهم کرد و همیشه از نداشتن یک نظام واحد افسوس می خورم و همردردی خودم رو به مهندسین نرم افزار کشور ابراز می کنم . در جریان مساله یاد شده تا زمانی که ما یک فهرست بهای جامع و سالانه یا دو سالانه نداشته باشیم هر قیمتی چه بجا چه نا بجا یک قیمت کیلوییه . بنابراین دوستان مجبورن با توجه به آشفتگی و بی درایتی مسئولین نسبت به قدرت پرداخت کارفرمایان قیمتی کیلویی رو ارائه بدن که بعضی ها رو به تعجب از بالا بودن و بعضی هارو به فکر درباره خیانت در ناچیز بودن وا میداره .
ما در کشور کارمون فقط انجام پروژه های دانشجویی شده و این افتضاحه ... بیشترین منبع درامد برای ما این باشه . از طرفی به سواد جامعه صدمه می زنیم و نیز ارزش کار خودمونو پایین میاریم . بنابراین نمی شه از برخورد های غیر عقلانی برنامه نویسان در سطوح مختلف خورده گرفت . افساری وجود نداره . متاسفم

aliramazani
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 11:23 صبح
آیا قانونی برای قیمت گذاری روی پروژه ها وجود داره و نظارتی صورت میگیره برای تنظیم بازار؟

sohil_ww
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 11:24 صبح
آیا قانونی برای قیمت گذاری روی پروژه ها وجود داره و نظارتی صورت میگیره برای تنظیم بازار؟

اگه این کار انجام می شد که اینهمه دوگانگی در بازار وجود نداشت !

pesare
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 12:55 عصر
بالاخره چند فروختی؟

h_assefi
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 13:17 عصر
سلام
من پیشنهاد میکنم که حداقل 8 میلیون بفروشی
اما یک نکته ای را دوستانه بهت میگم که امکانات جانبی برنامت کمه و وقتی میری سر میزه معامله شاید نتونی اون طوری که باید قانعشون کنی. پس سعی کن امکانات جانبی در قالب پکیج جداگانه آماده کن که حتی اگه کمتر از این چیزی که گفتم فروختیش بتونی از کنار این پیج ها به درآمدی که میخوای برسی
مثلا این امکان رو داشته باشه که اگه خواستی بتونی با یک وب سایت که خودت طراحیش کردی Synch بشه و این خودش یک پکیج جداگانه است

امیدوارم که اون چیزی که مد نظرته بشه
موفق باشی

hsdnhd
چهارشنبه 11 تیر 1393, 14:27 عصر
یکم گرافیکی چیزی بهش اضافه میکردی بهتربود به وقول معروف مردم عقلشون به چشمشونه تا خوشگله نشه میگن خوب نیست

hsdnhd
پنج شنبه 12 تیر 1393, 00:42 صبح
اینو موافقم

این رو باید با تجربه ها تصحیح کنند وحرفه ای تربشن تاکارهای حرفه ای رو تازه کارها نگیرن که بازاراینطوری به گندکشیده نشه