PDA

View Full Version : سوال: یادگیری کدام قسمت جاوا برای برنامه نویسی دسک تاپ

lmaghsoodi
پنج شنبه 13 تیر 1392, 15:22 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز، من می خواهم یک برنامه با جاوا بنویسم که در دستک تاپ ویندوز و لینوکس و تمامی
سیتم عامل ها قابل اجرا باشد . این برنامه تحت وب نیست . ولی تحت شبکه است .

من برنامه نویسی با جاوا نکرده ام ،

از چه ابزاری برای کار با جاوا بایستی استفاده کنم ؟ آیا netBeanz گزینه مناسبی می باشد؟

چه کتاب یا pdf ای را برای شروع بایستی مطالعه نمایم ؟ اگر pdf یا ebook ای را در اختیار دارید ، یا اگر source خوبی را در این رابطه می شناسید، به من معرفی نمایید از شما ممنون می شو.

لطفاً در این رابطه مرا راهنمایی نمایید. پیشاپیش از شما ممنون هستم

spiderman200700
جمعه 14 تیر 1392, 11:08 صبح
البته Netbeans و eClipse کامپایلر نیستند. فقط IDE هستند.

maktoom
شنبه 15 تیر 1392, 09:33 صبح
سلام

من می خواهم یک برنامه با جاوا بنویسم که در دستک تاپ ویندوز و لینوکس و تمامی
سیتم عامل ها قابل اجرا باشد . این برنامه تحت وب نیست . ولی تحت شبکه است .
درست از زمانی که تصمیم گرفتید با جاوا برنامتون رو بنویسید به این بخش از مقصدتون رسیدید.

lmaghsoodi
شنبه 15 تیر 1392, 12:31 عصر
آیا می توان در linux برنامه نویسی java انجام داد؟

اگر بخواهم این کار را انجام دهم، بایستی چه کاری انجام دهم ؟

آیا برای برنامه نویسی تحت دسک تاپ نه وب بایستی J2SE را مطالعه کنم ؟

a.seieddokht
شنبه 15 تیر 1392, 13:48 عصر
آیا می توان در linux برنامه نویسی java انجام داد؟

اگر بخواهم این کار را انجام دهم، بایستی چه کاری انجام دهم ؟

آیا برای برنامه نویسی تحت دسک تاپ نه وب بایستی J2SE را مطالعه کنم ؟

سلام دوست خوب بهترین کارو کردید اومدید سمت جاوا یکی از ویژگی های جاوا مستقل بودن اون هستش که باعث میشه شما بتونید برنامه رو در تمام محیط ها run کنید در واقع شما وقتی برنامه جاوا رو کامپایل میکنید یک فایلی توسط کامپایلر جاوا تولید میشه هم نام با برنامه ولی با پسوند class هستش که بهش میگن بایت کد جاوا و این بایت کد جاوا هستش که portable هست و در تمام محیط میتوان اون رو اجرا کرد ولی نیازمند jvm متناسب با اون محیط (سیستم عامل) هستش مثلا اگه شما بخوای که بایت کد رو در ویندوز اجرا کنید باید jvm مخصوص ویندوز رو سیستم نصب باشه و اگه بخوای در لینوکس برنامه رو اجرا کنید باید jvm مخصوص لینوکس رو سیستم نصب باشه و شعار sun هم همین بود write once run anywhere.

زبان جاوا چند تا ویرایش داره برای کارهای مختلف :
JSE : ویرایش استاندارد جاوا که برای نوشتن desktop application
JEE : ویرایش تجاری جاوا برای نوشتن web application , wap application
wap application یعنی برنامه نویسی برای دستگاه هایی که قابلیت اتصال به اینترنت رو ندارند مثل بیسیم
JME : ویرایش micro جاوا که برای نوشتن برنامه بر روی دستگاه هایی که پردازنده و حافظه ضعیف دارند مثل بعضی از گوشی ها مثل 1100 و و و
JCARD : ویرایش کارتی جاوا برای برنامه نویسی در کارت ها در واقع smart card ها مثل کارت سوخت و کارت ملی و نه magnet card مثل کارت بانک
َAE : ویرایش اندرویدی جاوا برای نوشتن برنامه در سطح گوشی هایی که سیستم عامل اندروید دارند

من خودم خیلی خیلی مبتدی هستم ولی خواستم راهنمایی کنم اگه مطلبی رو اشتباه نوشتم ببخشید به نظر من کتاب اصلی رفرنس چندتا دانلود کن + فیلم های لیندا + 1 کتاب خوب فارسی و تمرین تمرین تمرین موفق باشی و ضمنا eclipse , netbeans این ها IDE هستند و نه کامپایلر و این که مفسر جاوا (interpreter ) و کامپایلر جاوا در داخل JDK هستند (نصب میشوند) و نه در داخل IDE و به نظر من از intellij idea استفاده کن حرف نداره من که واقعا دوسش دارم
پیروز باشی