PDA

View Full Version : کمک در ارتباط جداول در mysql

iranweb91
پنج شنبه 13 تیر 1392, 18:46 عصر
سلام
دوستان من میخواهم واسه یک سیستم مدیریت محتوا ساده پایگاه داده طراحی کنم.
جدول پستها
جدول نظرات
جدول کاربران
جدول تیکتها
جدول لینکها
جدول دسته بندی موضوعات

خب حالا میمونه ارنباط جدول پستها با نظرات که یک ارتباط چند به چند است که با یک جدول رابط به ارتباط یک به چند تبدیل میشه و این جدول رابط با دو فیلد کلید خارجی به کلیدهای اصلی جداول گفته شده ارتباط میده

خب حالا ارتباط جدول پستها با جدول دسته بندی میمونه که یک ارتباط چند به چند است که با یک جدول رابط به ارتباط یک به چند تبدیل میشه و این جدول رابط با دو فیلد کلید خارجی به کلیدهای اصلی جداول گفته شده ارتباط میده.خب حالا مشکل ما اینه که چه طوری در جدول پست کلید و با کلید خارجی تعریف کنیم که با دو جدول رابط در ارتباط باشه؟ یهنی منظورمون اینه که در جدول پست یک کلید اصلی داریم که با دو فیلد در دو جدول رابط در ارتباط است و این مشکل ساز نیست؟(نیاز به تعریف کلید خارجی در جدول پستها است؟) اگر راه حل دیگه داره توضیح دهید؟

navid3d_69
پنج شنبه 13 تیر 1392, 20:11 عصر
من منظور شما رو از جدول رابط نفهمیدم خب شما id جدول پست رو به یک فیلد در جدول نظرات وصل کنید و به یک فیلد در جدول دسته بندی ها

البته این چیزی هست که از متن شما برداشت کردم با اینکه درست نفهمیدم مشکل کجا هست

iranweb91
پنج شنبه 13 تیر 1392, 22:10 عصر
خیلی تشکر از جواب شما.منظور من از جدول رابط این است که رابطه جداول پست با نظرات چند به چند است و نمیتونیم ارتباط داشته باشیم و باید با یک جدول رابط به دو ارتباط یک به چند تبدیل کنیم درسته؟
برای جدول پست و دسته بندیها هم همین سناریو درسته؟

خب حالا کلید اصلی id در جدول پست به دو کلید خارجی در جداول رابط متصله(یکی در جدول رابط اولی و یکی در دومی) به گفته شما پس مشکلی نیست درسته؟

خب حالا لطفا نحوه طراحی من را بررسی کنید و اگر راه حل بهینه تر میدونید توضیح دهید؟

javadt
جمعه 14 تیر 1392, 14:03 عصر
شما هم مي تونيد يك جدول داشته باشيد باشيد كه شامل شماره پست و شماره مجموعش باشه
هم مي تونيد توي جدوي پستتون يك فيلد داشته باشيد براي مجموعه
براي نظرات هم مي تونيد
يك جدول داشته باشيد شامل نظر شماره پست و ...
بعد هنگام نمايش نظرات مي تونيد بايك كوئري ساده تمام نظرات يك پست رو نمايش بديد

iranweb91
شنبه 15 تیر 1392, 19:10 عصر
ممنون از پیگیری شما
با این روشی که شما گفتید دیگه ارتباط بین جداول لازم نیست درسته؟
میشه بیشتر توضیح دهید

javadt
شنبه 15 تیر 1392, 20:11 عصر
كدوم قسمت رو سوال داريد تا بيشتر توضيح بدم؟

iranweb91
یک شنبه 16 تیر 1392, 09:46 صبح
لطفا این پایگاه داده را شما برابر میل خودتون طراحی کنید تا ببینیم کار ما بهینه هست یا نه؟
توضیحاتی هم در رابطه با ایندکس و رابطه ها و کلیدها هم توضیح دهید