PDA

View Full Version : سوال: آشنایی با برنامه های حسابداری و نحوه کار آنها در برنامه ایجاد شده ؟

Direlap
دوشنبه 17 تیر 1392, 14:41 عصر
سلام به دوستان عزیز

من میخوام یه برنامه برای مدیریت یه آموزشگاه عمومی بنویسم که شامل ثبت نام و کارهای حسابداریش میشه و بشه بیشتر کارای یه آموزشگاه رو باهاش انجام داد و توش ثبت کرد.

1) اسم این برنامه چی میتونه باشه ؟ اتوماسیون - مدیریت آموزشگاه - حسابداری ...

2) برای قسمت حسابداری برنامه آیا من باید به روش اصولی برنامه نویسی مثل بدهکار و بستانکار و حساب های تفصیلی و... کار کنم یا میتونم با الگوریتم های غیر اصولی حسابداری کارمو انجام بدم ؟ (به این شرط که همون کارو انجام بده و نیاز کاربر رو برآورده بکنه)

3)چند تا برنامه حسابداری میتونین بهم معرفی کنین که من بتونم باهاشون کار کنم و اطلاعاتمو کامل کنم البته بشه دانلودشون کرد.

ممنون

mousa1992
دوشنبه 17 تیر 1392, 15:40 عصر
سلام

3)چند تا برنامه حسابداری میتونین بهم معرفی کنین که من بتونم باهاشون کار کنم و اطلاعاتمو کامل کنم البته بشه دانلودشون کرد.
از سرچ گوگل استفاده کن - نسخه های ازمایشی نرم افزارهای حسابداری فراوونه

2) برای قسمت حسابداری برنامه آیا من باید به روش اصولی برنامه نویسی مثل بدهکار و بستانکار و حساب های تفصیلی و... کار کنم یا میتونم با الگوریتم های غیر اصولی حسابداری کارمو انجام بدم ؟ (به این شرط که همون کارو انجام بده و نیاز کاربر رو برآورده بکنه)
به نظرم برای نرم افزار مدیریت اموزشگاهی نیازی به این کارها نیست شما از هر روشی که میتونی استفاده کن مهم اینه که نتیجه درستی داشته باشه

1) اسم این برنامه چی میتونه باشه ؟ اتوماسیون - مدیریت آموزشگاه - حسابداری ...
بعد از تکمیل ایشالا اسم هم براش انتخاب میکنیم :p

در کل کار خوبیه فقط این موضوع رو در نظر داشته باش که قبل از شروع باید از چندتا اموشگاه بپرسی و تحقیق کنی ببینم چه مواردیو نیاز دارن و چیکار کنی که کارشون راحت تر بشه
موفق باشی

Direlap
دوشنبه 17 تیر 1392, 16:26 عصر
ممنون حتما از سرچ هم استفاده می کنم. به نظر شما کدوم نرم افزار رو تست کنم چون اصلا از حسابداری سر رشته ای ندارم.
به سایت هلو هم رفتم اما فقط قسمت خرید داره و قسمت استفاده آزمایشی نداره. تو گوگل هم نسخه کرک شدش هست اما اطمینان نکردم بهش.

منظورم از اسم نوع برنامه بود که کدوم نوعه ؟ اتوماسیونه ؟ مدیریتیه ؟ یا حسابداریه ؟

حتما هم از آموزشگاه های مختلفی میپرسم. شما پیشنهادی ندارین در رابطه با این موضوع که امکاناتی داشته باشه که موجب برطرف کردن نیاز اونا باشه ؟

Direlap
سه شنبه 18 تیر 1392, 15:20 عصر
به نظر شما دوستان عزیز چه ویژگی مهمی هست که الان مدیران آموزشگاه به اون نیاز دارن تا برنامه بتونه اونارو انجام بده ؟

programerinfonet
سه شنبه 18 تیر 1392, 16:15 عصر
دوست عزی تا آموزشگاه شما چی باشه
اما خوب چیزی که تو همه ی آموزشگاه ها و مراکز آموزشی موسومه بحث هنرجویان و دانشجویانه
این سیستم باید این قابلیت رو داشته باشه که به ازای هر هنرجو یک پرونده ایجاد کنه و تمام رویدادهای مرتبط به اون دانشجو را ثبت کنه مثلأ دریافت ها پرداخت ها ورود و خروج ها ثبت نام ها سوابق و ...
و همین طور یک بخش مدیریتی و برنامه ریزی جهت کنترل مربیان و مدرسان و همین طور یک بخش مدیریتی برای تهیه و دریافت انواع گزارشات آماری از داده ها و ...
اسم این طور سیستم رو میشه گذاشت سیستم مدیریتی آموزشگاه ...

pooria_googooli
سه شنبه 18 تیر 1392, 16:22 عصر
به نظر من اگر تحت وب بنویسی خیلی بهتره . زیر برنامه های مختلفی می تونی بذاری . 1- ثبت نام دانشجو 2- اتوماسیون اداری (برای ارتباط کارمندان اون آموزشگاه)3- حسابداری(که این بخش خودش چندین زیر برنامه میشه ) و.....
امکانات مختلفی می تونی تو برنامت بذاری . چیزی که من الان به ذهنم میاد :1-سیستم ارسال Sms هست که توی هر 3 تا بخشی که گفتم کاربرد داره . 2- سیستم پرداخت آنلاین . 3-مدیریت دوربین های آموزشگاه داخل خود برنامه . 4-سیستم حضور غیاب ...

Direlap
سه شنبه 18 تیر 1392, 17:07 عصر
دوست عزیز تا آموزشگاه شما چی باشه

میخوام در مرحله اول با امکانات عمومی برای هر آموزشگاهی کار کنه مثلا آموزشگاهی که کلاس برگزار می کنه و آموزشگاهی که علاوه بر کلاس کالایی هم خرید و فروش می کنه و ....

و در مرحله بعد بیام امکانات هر قسمت رو توسعه بدم تا بطور کامل با هر آموزشگاهی مچ بشه.

به نظر شما آیا میتونم این کار رو برای هر آموزشگاهی توسعه بدم ؟ چون من فقط این آموزشگاه ها تو ذهنم هست و میخوام براش کار کنم(مثل آموزشگاه های هنر کامپیوتر زبان رباتیک) مورد خاصی رو از قلم ننداختم که ؟

Direlap
سه شنبه 18 تیر 1392, 17:15 عصر
به نظر من اگر تحت وب بنویسی خیلی بهتره .

دوست دارم تحت وب هم بعدا کار کنم ولی الان دانش کافی در اون زمینه رو متاسفانه اصلا ندارم.

سیستم ارسال Sms

مثلا تو چه زمینه ای از sms استفاده کنم ؟ میشه یه نمونه بگید ؟

مدیریت دوربین های آموزشگاه داخل خود برنامه

خیلی نظر فوق العاده ای بود و همچنین ایده خوبی که اصلا به ذهنم نرسیده بود. حتما سعی میکنم ازش استفاده کنم.
آیا خود شما با این سیستم ها آشنایی دارین؟ مثلا چطور باید با اونا ارتباط برقرا کنم ؟(برای هر مدل از دوربین ها ارتباط جداگانه ای میخواد؟)
و یه سوال دیگه آیا لازم میبینید که من تو برنامم هم استفاده کنم از این قابلیت ؟ چون به نظرم میاد این دوربین ها خودشون برنامه خاص خودشونو دارن و مدیریت میشن . ولی با این حساب ایده قشنگی بود.