PDA

View Full Version : مبتدی: میدونم تکراریه ولی واسه بنامه نوشتن تو جاوا چی لازم دارم؟

ArtMiz
دوشنبه 17 تیر 1392, 16:08 عصر
تکراریه ولی مجبورم بپرسم:

من با php برنامه می نوشتم تا حالا، ولی الان به خاطر یه پروژه مجبورم با جاوا کار کنم. هر جا میگردم یه سری مطالب جزیی از هر چی نوشته شده. ولی میشه راهنماییم کنید که چطوری یه برنامه دسکتاپ بنویسم. کتاب لازم ندارم بخوام جاوا رو از اول یاد بگیرم. netbeans رو باهاش کد می نوشتم ولی نمی دونم واسه جاوا چطوریه، قبلا با #C تجربه دارم. در کل با چی GUI درست کنم، DB، نمی دونم چیزای دیگه ...

یه خورده نامفهوم نوشتم ولی کامل گیجم که چیکار باید بکنم؟!

ممنونم

maktoom
دوشنبه 17 تیر 1392, 23:29 عصر
سلام
اولا عکس پروفایلت قشنگه.
اما درمورد سوالت. اول یه دلیل خوب برای اینکه جاوا یادبگیری. مثل انگیزه. کار، درس، پروژه و ...
اما برای خود جاوا اول باید jdk رو دانلود و نصب کنی. پیشنهادم اینه که از سایتی مثل سافتگذر که ورژن jdk و نتبینزش باهم میخوره دانلود کنی.
بعدشم کافیه رجوع کنی به تاپیکه "کار با netbeans" که دو سه روز پیش یه نفر گذاشته بود. اونجا لینک دادم به یه تاپیک دیگه(!) که در اون تاپیک به اندازه ای که بخوای و نیازت رو رفع کنه و حتی بیشتر توش توضیح دادم چطور برای جاوا باید از نتبینز استفاده کنی.
اگر gui با سی شارپ کار کردی باید بهت بگم رفیق اینجا اوضاع کمی فرق داره. با یک کشور متحد مثل دات نت روبرو نیستی. با یک سلسله جزایر بسیار بسیار پهن آور روبرویی. که باید بگردی کشفشون کنی.
Swing دیگه قدیمیه. باید بگردی دنبال چیزای جدیدتر.

ArtMiz
سه شنبه 18 تیر 1392, 07:15 صبح
ممنونم از جوابت. انگیزش هست. jdk نصب کردم. داشتم یواش یواش واسه آشنایی باجاوا کد می نوشتم تو netbeans.
چیزی که هست میخوام یه سرفصل بهم بدید که مثلا الان این چیزا تو جاوا مرسومه، تو شرکت های حرفه ای چی استفاده میکنن، اینو باید یاد بگیری، این بهتره و ...

ممنون میشم راهنماییم کنید

maktoom
سه شنبه 18 تیر 1392, 19:45 عصر
سلام
core جاوا رو درست یاد بگیرید. ارزشمنده.
ممکنه چند ماهی وقت شما رو بگیره اما کیفیت کار شما رو در هنگام استخدام از فرش به عرش میرسونه.
روند کلی برای وب به این شکله:
java, jsp, struts, tom cat, jboss, ant, hibernate, ...
باقیش برمیگرده به اینکه از کدوم سمت حرکت کنید. تام کت و جی باس و انت فقط یک برنامه هستن. اما کار کردن با اینا و نحوه دقیق کارکردشون خیلی مهمه.
راستی هرچه سریعتر یه سیستم لینوکسی هم واسه خودتون دست و پا کنید. باید به لینوکس هم خو بگیرید.
موفق باشید./

ArtMiz
پنج شنبه 20 تیر 1392, 08:06 صبح
ممنون از جوابتون. میخوام تو SE اپلیکیشن بنویسم. توی اون جریان چجوریه؟

روند کلی برای وب به این شکله:
java, jsp, struts, tom cat, jboss, ant, hibernate, .../

بعد جاوا بقیه رو باید به ترتیب یاد گرفت یا یه سری رو باید همزمان کار کرد؟ spring اینجا با کدوم جایگزین میشه؟