PDA

View Full Version : سوال: درباره میزان کدنویسی در حالت لایه ای و Entity

fa_karoon
دوشنبه 17 تیر 1392, 17:30 عصر
وقتی لایه ای کد نویسی می کنیم باید مثلا به ازای یک تابع Insert که در لایه ی Dal می نویسیم تابعی در Bll داشته باشیم که آن را صدا بزند و همچنین تابعی در UI که تابع ما را از لایه ی Bll فراخوانی کند، یعنی به ازای هر تابع یا روال دو تابع دردو لایه و یک جاهم که فراخوانی نهایی در UI است باید داشته باشیم
خوب حال در کنار سه لایه از Entity استفاده می کنیم، در این حالت نیز باید در سطح DAL به ازای چهار عمل درج، حذف، انتخاب و به روز رسانی توابع جداگانه ای برای هر جدول داشته باشیم یعنی اگر بانک اطلاعاتی من 30 جدول دارد، 120 تابع یا روال جداگانه باید داشته باشم و حال به ازای هر کدام از اینها باید تابعی در سطح Bll باشد تا اینها را فراخوانی کند و بعد به لایه ی UI بدهد.
حال دوستان مرا راهنمایی کنید که برداشت من از قضیه درست است؟ آیا این همه کد نویسی لزومی دارد(چون ما در حالت عادی یه تابع Insert در یک کلاس تعریف می کردیم و تمام Insert ها را با آن انجام می دادیم)/ و آیا این همه کد نویسی زمان برنامه نویس را نمی گیرد و هم اینکه باعث کند شدن پروژه نمی شود؟

parvizwpf
دوشنبه 17 تیر 1392, 22:09 عصر
کی میگه . شما فقط میری با لایه بیزینس فقط اون متد رو از کلاس مربوط به لایه dal صدا میزنی تمام.

fa_karoon
چهارشنبه 19 تیر 1392, 09:41 صبح
برای چهار عمل اصلی خیلی وقت ها اینجوریه اما می دونم که کارهای پردازشی رو در لایه BLL انجام می دن، خوب بدیش اینکه که تو لایه وسط NameSpace مربوط به Windows.form رو هم نمی شناسه این جلوی خیلی از کارها رو می گیره
بعد هم ممنون می شم اگر لطف کنید و به کل سوالم جواب بدین.

parvizwpf
پنج شنبه 20 تیر 1392, 16:50 عصر
ببینید کدتون رو بیارید ببینیم چی شده اگه زیاده مختصرش کنید بعد بیارید من احساس میکنم شما مفهوم چند لایه ای رو صحیح نفهمیده اید. با رفرنشی از هر کدام از پروژه به پروژه لایه دیگر میتونید دسترسی داشته باشید الان مشکل شما کجاست دقیقا؟