PDA

View Full Version : اتصال ادو به دو جدول

sunboy
یک شنبه 07 اردیبهشت 1382, 11:16 صبح
با سلام خدمت مخ های گرامی
من می خواستم بدونم که با ادو می شه به دو تا جدول کانکت شد و به وسیله اون کوری ها رو نوشت

jannati
یک شنبه 07 اردیبهشت 1382, 13:33 عصر
دوست عزیز سلام

به نظر من که نمیشود.اگر شما نیاز دارید با یک ADOبه دو جدول وصل شده و Queryبگیرید بهتر است یک Viewبسازید که دوتا جدول را شامل شود.بعد ADO را به این View متصل کنید.

امیدوارم جوابتان را گرفته باشید.

جنتی :wink:

S.Azish
یک شنبه 07 اردیبهشت 1382, 16:02 عصر
بله امکان داره و شما با متد NextRecordset میتونید بین Recordset ها حرکت کنید. معمولا برای باز کردن این نوع ADO از Shape استفاده میشه. توضیحات کاملتر رو در MSDN میتونید پیدا کنید

sunboy
دوشنبه 08 اردیبهشت 1382, 10:33 صبح
خیلی ممنون
می دونید من می خوامم دو بانک که به هم متصل هستند سرچ انجام بدم که هم جدول اولو و هم جدول دومو جستجو کنه فرضا توی جدول اول مشخصات رو می گیره که شماره تلفن رکود کلیدی و توی جدول دوم محل زندگی و ... رو می گیره که شماره پلاک رکورد کلیدی
و من می جوام ببین این دوتا Qoury بنویسم
:P

tejarat-ir
شنبه 18 شهریور 1385, 02:54 صبح
می تونی هم زمان از دو ado استفاده کنی که یک به یک دستوارت رو انجام وبه خروجی تحویل بده

m.4.r.m
یک شنبه 12 خرداد 1392, 12:17 عصر
بلی می تونید به 3 تا جدول و بیشتر هم وصل بشید اما یه شرط داره ، به شرطی که تمام کلید های اصلی و خارجی رو رعایت کنید و ارتباط جداول رو درست انجام داده باشی من با یک ادو به 3 تا جدول با یک کوئری هم وصل شدم مشکلی نداره مثل این دستور :

Adodc1.RecordSource = " Select Id.Table1 , Id.Table2 , Id.Table3 From Table1,Table2,Table3 Where Id.Table1 = Id.Table2 And Id.Table2 = ID.Table3 And Id.Table1=" & Text1.Text
Adodc1.Refresh

Adodc1.RecordSource = " Select Id.Table1 , Id.Table2 , Id.Table3 From Table1,Table2,Table3 Where Id.Table1 = Id.Table2 And Id.Table2 = ID.Table3"
Adodc1.Refresh

کوئری خط اول به صورت داینامیک و خط دوم به صورت ایستاتیک تولید میشه .