PDA

View Full Version : پردازش تصویر با emgu cv

hamidhws
جمعه 21 تیر 1392, 02:26 صبح
سلام دوستان
من تازه وارد مقوله پردازش تصویر شدم و بعد از تحقیقاتی که کردم متوجه شدم بهترین ابزار opencv هست و چون دات نت کار میکنم تصمیم گرفتم از emgu cv استفاده کنم. از سایت خودش دانلود کردم خوب بود هم سورس داشت هم داکیومنت ولی یه چیزو نتونستم بفهمم خواهشا اگه دوستان اطلاعی دارن بگن:
من یه network camera دارم (Axis 210) و بصورت شبکه به سیستم خودم وصلش کردم و حالا میخوام ببینم چطوری میتونم توی emgu بهش وصل بشم؟ (فقط تونستم به وب کم سیستم خودم وصل بشم!)
این سوال اولم بود و یه سوال دیگه هم که داشتم اینه که ایا آموزش فارسی و کامل emgu وجود داره؟و اینکه برای مقوله تشخیص پلاک چطوری باید با emgu کار کرد. اگه یکم توضیح بدید یا رفرنس بدید به یه منبع واقعا ممنون میشم :*

hamidhws
جمعه 21 تیر 1392, 16:02 عصر
کسی از دوستان نمیدونه واقعا؟

مصطفی ساتکی
شنبه 22 تیر 1392, 11:59 صبح
emgu cv سورس نیست wrapper هستش.هفته پیش نسخه 2.4.6 بعد emgu cv هنوز رو نسخه 2.4.2 هست زورشون میگره حتی wrapper رو update کنن.
با خود OpenCV شما آدرس IP را به ورودی تابع cvCaptureFromFile و بعدش با cvQueryFrame هم فریم جاری رو دریافت می کنید.
شما برای پیاده سازی پلاک خوان بایستی با مبانی پردازش تصویر آشنا باشی بعد آن هم machine learning برای استفاده از کلاسترها همین.

hamidhws
شنبه 22 تیر 1392, 18:07 عصر
ممنون از توضیحاتتون دوست عزیز
من یکم جستجو کردم یه چیزایی پیدا کردم :
http://stackoverflow.com/questions/10144527/how-to-get-video-from-ip-camera-using-emgucv

اما هرکای میکنم نمیتونم به دوربینم وصل شم :(
خواهش میکنم اگه کسی کار کرده بگه .

بعد آن هم machine learning برای استفاده از کلاسترها همین.
اگه منبعی توی این زمینه هست (فارسی یا انگلیسی ترجیحا فارسی) ممنون میشم معرفی کنید

hamidhws
یک شنبه 23 تیر 1392, 21:30 عصر
http://opencv.ir/forum/viewtopic.php?f=33&t=128

hamidhws
سه شنبه 25 تیر 1392, 08:58 صبح
کلافه شدم هرکاری میکنم نمیشه :(

با خود OpenCV شما آدرس IP را به ورودی تابع cvCaptureFromFile و بعدش با cvQueryFrame هم فریم جاری رو دریافت می کنید.
با reflector سورس کلاس های emgu رو کشیدم بیرون این قسمت رو ببین:
public Capture(string fileName)
{
base._ptr = CvInvoke.cvCreateFileCapture(fileName);
if (base._ptr == IntPtr.Zero)
{
throw new NullReferenceException(string.Format("Unable to create capture from {0}", fileName));
}
}

اینم از همون توابع opencv استفاده میکنه , خوب من چیکار کنم از ip camera استریم بگیرم؟ هرکاری میکنم نمیشه به خدا کل نت رو زیر رو کردم خسته شدم :(

مصطفی ساتکی
سه شنبه 25 تیر 1392, 12:01 عصر
خوب وقتی می بینی خود سایت رسمیش wrapper .net رو publish نمی کنه پس شما هم سرتونو به درد نیارید با C++ بنویس export کن من هم c# کار نمی کنم که بتونم کمکی کنم.

موفق باشید.

hamidhws
سه شنبه 25 تیر 1392, 20:25 عصر
خوب وقتی می بینی خود سایت رسمیش wrapper .net رو publish نمی کنه پس شما هم سرتونو به درد نیارید با C++ بنویس export کن من هم c# کار نمی کنم که بتونم کمکی کنم.

موفق باشید.

خوب توی همون c++ با opencv چطوری میتونم از ip camera استریم بگیرم؟چنتایی کد توی نت پیدا کردم اما هیچکدوم کار نمیکرد!:(
نمیدونم مشکل از چیه ؟