PDA

View Full Version : سوال: کدام زبان های برنامه نویسی به هم شبیه اند

nourooz
جمعه 21 تیر 1392, 19:11 عصر
سلام 3 تا سوال از محضر دوستان دارم
1-کدام زبان های برنامه نویسی از لحاظ شکل کد نویسی به هم شبیه اند(حد اقل مشهور ها)
2- کدام زبان از لحاظ شکل کد نویسی شباهت بیشتری به سایر زبان برنامه نویسی( چه تحت ویندوز چه سایر چه تحت وب)دارد؟
3-برای یه نفر که میخواهد تو همه زبان های برنامه نویسی ها وارد شه شه از کدوم شروع کنه در ضمن اشنایی به زبان برنامه نویسی دارد؟

r. salehi
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 02:15 صبح
سلام
من یک قسمت از سوال های شما را با توجه به تجربه کوتاه خودم در این ضمینه جواب میدم و امیدوارم مفید باشه:
من به شخصه محصولات مایکروسافت را برای برنامه نویسی انتخاب کردم. چون ساپورت خوبی داره، از نظر محصولات همه زمینه ها را پوشش میده و محصولات مختلفش همگی به راحتی با هم ارتباط برقرار می کنند.
روی برنامه نویسی تحت ویندوز من از VB استفاده می کنم چون سینتکس بسیار خوانایی داره و بسیار ساده است. علاوه بر اون به یمن هسته مرکزی .Net که بین VB, #C مشترکه VB وارث تمام توانمندیهای C# هم شد و مثل سابق که در مقابل C قادر به عرض اندام نبود، دیگه ضعیف نیست. البته این بحث بسیار سلیقه ای هست. اما به نظرم VB مفاهیم و فرم کدنویسی بسیار ساده و راحتی داره و کدنویسی اش بسیار خوانا است
شما همین VB یا #C را که انتخاب کنید می تونید در ASP برای برنامه نویسی وب هم از اونها استفاده کنید.
پس چرا باید خودتون را مجبور کنید که چندتا زبان مختلف یاد بگیرید؟
یکی از همین زبانهای سی شارپ یا وی بی را بنا به سلیقه تون انتخاب کنید و پیش برید. مطمئن باشید به هیچ چیز دیگه ای احتیاج پیدا نمی کنید. فقط بانک اطلاعاتی هست که اون هم SQL هم راحته و هر در دسترس. گرچه توانمندی های اوراکل را نداره اما توانمندی هاش بسیار بسیار فراتر از حد نیاز کاربران خانگی مثل منه.
در ضمن نکته ای که لازمه بهش توجه کنید اینه که بهتره شما در یک زبان تخصص کاملی بدست بیارید نه اینکه از چند زبان یک چیزهایی بدونید.
پیشنهاد من به شما VB, ASP, SQL هست. فکر می کنم این مجموعه تمام نیازهای شما را به راحترین وجه ممکن برطرف می کنند.
موفق باشید

محسن=0
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 02:31 صبح
به نظر من به جای VB از C# استفاده کنی و اونو یاد بگیری خوبه

godofphp
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 03:36 صبح
سلام 3 تا سوال از محضر دوستان دارم
1-کدام زبان های برنامه نویسی از لحاظ شکل کد نویسی به هم شبیه اند(حد اقل مشهور ها)
2- کدام زبان از لحاظ شکل کد نویسی شباهت بیشتری به سایر زبان برنامه نویسی( چه تحت ویندوز چه سایر چه تحت وب)دارد؟
3-برای یه نفر که میخواهد تو همه زبان های برنامه نویسی ها وارد شه شه از کدوم شروع کنه در ضمن اشنایی به زبان برنامه نویسی دارد؟
خانواده زبانهای برنامه نویسی c شبیه هم هستند مثلا سی ، سی پلاس پلاس، سی شارپ
زبان برنامه نویسی سی و سی پلاس پلاس خیلی شبیه هم هستند و خیلی شبیه اکثر زبانها
مثلا php که تحت وب هست خیلی شبیه ایناست یا جاوا اسکریپت
به نظر من سی پلاس پلاس رو یاد بگیری منطق برنامه نویسی رو یاد میگیری و تو همه زبونا به دردت میخوره