PDA

View Full Version : netbeans+jena

atefeh412
شنبه 22 تیر 1392, 23:12 عصر
سلام دوستان. من برای پروژه ای باید با محیط netbeans کار کنم البته کار من آنتلوژی است و چون یکسری فرمول میخوام روی کلاسها برقرار کنم با netbeans و کتابخانه jena اینکارو باید انجام بدم اما همین اول کاری یکم گیج شدم. در مورد نصب netbeans گفته شده که اول باید JDK را نصب کنم. آیا برای کار منم باید اول اینکارو انجام بدم؟ و اینکه میشه لینک دانلودی و راهنمایی در مورد نصب netbeans بهم بدید؟ و همینطور درمورد Apach jena ؟ نمیدونم source یا binaries ها رو باید دانلود کنم که بتونم از فایلهای jar استفاده کنم.
ممنون میشم.

cups_of_java
یک شنبه 23 تیر 1392, 14:38 عصر
JDK رو باید نصب کنید، پکیچ نصب netbeans شما ممکنه خودش داشته باشتش!
binaries رو دانلود کنید، جار فایل های jena و وابستگی های مورد نیازش اون تو هستن.

atefeh412
یک شنبه 23 تیر 1392, 23:53 عصر
JDK رو باید نصب کنید، پکیچ نصب netbeans شما ممکنه خودش داشته باشتش!
binaries رو دانلود کنید، جار فایل های jena و وابستگی های مورد نیازش اون تو هستن.

ممنون دوست عزیز. فقط یه سوال دیگه اگه در netbeans فقط بیام آنتولوژی مورد نظرمو لود کنم ، دیگه نیازی ندارم در خود netbeans دوباره کد بزنم که کلاسها و زیر کلاسها و نمونه هارو بشناسونم؟

atefeh412
دوشنبه 24 تیر 1392, 11:00 صبح
دوستان من وقتی binaries ، را دانلود میکنم این خطا رو میده . بنظرتون چرا این خطا داده میشه؟
could not be saved , because the source file could not be read.

cups_of_java
دوشنبه 24 تیر 1392, 14:34 عصر
ممنون دوست عزیز. فقط یه سوال دیگه اگه در netbeans فقط بیام آنتولوژی مورد نظرمو لود کنم ، دیگه نیازی ندارم در خود netbeans دوباره کد بزنم که کلاسها و زیر کلاسها و نمونه هارو بشناسونم؟

من هفت هشت سال پیش با Jena کار کردم االان جزییات یادم نمیاد! برای استفاده درست ازش به مثال های خودش نگاه کنید!
تا جایی که من یادمه وقتی فایل OWL یا آنتولوژیتون رو لد کنید می تونید از API خود Gena استفاده کنید برای کار با اون آنتولوژی!

دوستان من وقتی binaries ، را دانلود میکنم این خطا رو میده . بنظرتون چرا این خطا داده میشه؟
could not be saved , because the source file could not be read

این که یه پیغام خطای اینترنتی در حین دانلود به نظر میاد! یه لینک دیگه یا سرور دیگه ای رو انتخاب کنید!