PDA

View Full Version : سوال: نحوه اعمال کنترل های اعتبارسنجی در windowsFormApplication

cisco ++
یک شنبه 23 تیر 1392, 00:53 صبح
دوستان ،
میدونید چطور میشه کاربر رو در برنامه های ویندوز (windowsFormApplicaion )در سی شارپ کنترل کرد ؟؟؟
مثلا تا تمام فیلدهای فرم پر نشده دکمه ای زده نشه ، یا تعداد کاراکترهای تکست باکس کنترل بشه و....
منتظر راهنمایی هاتون هستم

majid_i68
یک شنبه 23 تیر 1392, 01:18 صبح
سلام
میتونید با دستور if این رو انجام بدی

khokhan
یک شنبه 23 تیر 1392, 01:24 صبح
دوستان ،
میدونید چطور میشه کاربر رو در برنامه های ویندوز (windowsFormApplicaion )در سی شارپ کنترل کرد ؟؟؟
مثلا تا تمام فیلدهای فرم پر نشده دکمه ای زده نشه ، یا تعداد کاراکترهای تکست باکس کنترل بشه و....
منتظر راهنمایی هاتون هستم
من برای اینکه خیالم راحت بشه می آم کاری می کنم تا چیزی رو که می خوام کاربر در تکست باکس اول وارد نکنه تکست باکس دوم غیر فعال باشه و تا تکست دوم رو کامل نکرده تکست سوم فعال نشه والی ما شا ا... تا آخرین تکست باکس و وقتی آخرین تکست باس رو کامل جواب داد دکمه ثبت فعال بشه :لبخند:

البته ErrorProvider هم خوبه واستفاده از اون خیلی آسونه

cisco ++
یک شنبه 23 تیر 1392, 16:44 عصر
من برای اینکه خیالم راحت بشه می آم کاری می کنم تا چیزی رو که می خوام کاربر در تکست باکس اول وارد نکنه تکست باکس دوم غیر فعال باشه و تا تکست دوم رو کامل نکرده تکست سوم فعال نشه والی ما شا ا... تا آخرین تکست باکس و وقتی آخرین تکست باس رو کامل جواب داد دکمه ثبت فعال بشه :لبخند:

البته ErrorProvider هم خوبه واستفاده از اون خیلی آسونه

خیلی ممنون،
ولی اگه نمونه بزارید خیلی خوب میشه ، راحت تر میفهمم

khokhan
یک شنبه 23 تیر 1392, 16:58 عصر
خیلی ممنون،
ولی اگه نمونه بزارید خیلی خوب میشه ، راحت تر میفهمم

دوتا نمونه خیلی کوچیک برای فعال سازی و ErrorProvider