PDA

View Full Version : مبتدی: ارتباط گرافیک با برنامه نویسی

shobeyr63
یک شنبه 23 تیر 1392, 18:35 عصر
با سلام خدمت تمامی اساتید و اعضای سایت عزیز برنامه نویس؛
من مبتدی هستم. سوالی داشتم مبنی بر اینکه ارتباط گرافیک با برنامه نویسی چگونه است؟
مثلا این برنامه هایی که در آنها از یک عکس استفاده شده است چگونه ساخته شده اند؟ بازیهای کامپیوتری چگونه ساخته می شوند؟ آیا در تمام آنها برای هر عکس برنامه ای نوشته شده است؟ یا آن عکس در کامپیوتر هست و از آن استفاده می شود؟
ممنون میشم جواب بدین.

danialafshari
یک شنبه 23 تیر 1392, 18:48 عصر
سلام
الان عصر شی گرایی یا همون Object Oriented هست و شما به سادگی می تونید یک عکس رو در برنامه Open کنید و از رویداد های مختلفش استفاده کنید

CsharpNevisi
یک شنبه 23 تیر 1392, 18:48 عصر
با سلام خدمت تمامی اساتید و اعضای سایت عزیز برنامه نویس؛
من مبتدی هستم. سوالی داشتم مبنی بر اینکه ارتباط گرافیک با برنامه نویسی چگونه است؟
مثلا این برنامه هایی که در آنها از یک عکس استفاده شده است چگونه ساخته شده اند؟ بازیهای کامپیوتری چگونه ساخته می شوند؟ آیا در تمام آنها برای هر عکس برنامه ای نوشته شده است؟ یا آن عکس در کامپیوتر هست و از آن استفاده می شود؟
ممنون میشم جواب بدین.

مثلا این برنامه هایی که در آنها از یک عکس استفاده شده است چگونه ساخته شده اند؟
از تول باکس پیکچر باکسو انداخته رو فرم و بهش عکس انتصاب داده ... !!! :لبخند:

بازیهای کامپیوتری چگونه ساخته می شوند؟
بازی هایی مثل GTA به وسیله موتوهای بازی سازی درست میشن ... !!! مثل UDK و RackStar اگه اشتباه نکنم ... !!!

آیا در تمام آنها برای هر عکس برنامه ای نوشته شده است؟
تا اونجا که اطلاعات من قد میده ..... تو بازیها از کتابخانه های گرافیکی استفاده میشه .... !!!

یا آن عکس در کامپیوتر هست و از آن استفاده می شود؟
موقع نصب تمام پیش نیاز های بازی نصب میشه .... !!!!

shobeyr63
یک شنبه 23 تیر 1392, 19:01 عصر
ممنون از جناب danialafshari (http://barnamenevis.org/member.php?68467-danialafshari) و CshrpNevis؛
جناب CsharpNevis:
تا اونجایی که متوجه شدم توضیحاتی که دادین برای برنامه ای هست که از محیط visual studio استفاده می کنه. سوال من اینه که اگه برنامه ای بخواد در محیط غیر ویژوال استفاده کنه و فقط کد باشه، در اون صورت چگونه است؟ مثلا آیا می توان برای تغییر حرکت صورت از کتابخانه های گرافیکی استفاده کرد؟
ممنون میشم جواب بدین.

danialafshari
یک شنبه 23 تیر 1392, 19:10 عصر
ممنون از جناب danialafshari (http://barnamenevis.org/member.php?68467-danialafshari) و CshrpNevis؛
جناب CsharpNevis:
تا اونجایی که متوجه شدم توضیحاتی که دادین برای برنامه ای هست که از محیط visual studio استفاده می کنه. سوال من اینه که اگه برنامه ای بخواد در محیط غیر ویژوال استفاده کنه و فقط کد باشه، در اون صورت چگونه است؟ مثلا آیا می توان برای تغییر حرکت صورت از کتابخانه های گرافیکی استفاده کرد؟
ممنون میشم جواب بدین.

سلام
منظورتون رو درست متوجه نشدم، مگر با برنامه visual studio نیست؟
ببینید شما همه ی کارها رو درون vs انجام میدید، شما هر عکسی درون برنامه میزارید Resource میشه و از درون خود برنامه اجرا میشه، حالا می تونید خروجی این فایل رو که exe هست به کامپیوتر دیگه ای منتقل کنید و اون عکس رو بدون اینکه توی اون کامپیوتر باشه ببینید
- برای کار های گرافیکی هم شرکت هایی کامپوننت های زیبایی ساختند. از جمله Telerik ، dotnet bar ,...
امیدوارم پاسختون رو گرفته باشید

CsharpNevisi
یک شنبه 23 تیر 1392, 19:11 عصر
جناب CsharpNevis:
ممنون میشم جواب بدین.

ببین دوست عزیز بازی ها رو معمولا با C++‎ مینویسن ... !!!!
بازی های سطح بالا و سه بعدی انجین های بازی سازی قدرمتند و گرون قیمت دارند ... مثلا بازی فوتبال علاوه بر انجین با کلی سنسور و دوربین و محیط های سه بعدی حرکت هارو شبیه سازی میکنند ... !!!
ولی بازی های دو بعدی رو میتونید ا انجین های معمولیم بسازید .... !!!
یکی از این انجین های سطح پایین GameMaker است ... !!!
برای حرکت صورت ... اگر میخوایی حرکات به صورت طبیعی جلوه کنه که داستان داره ... !!!
ولی اگه میخوایی دو بعدی و ساده باشه ... میتونه با دو تا پیکچرباکسم حلش کنی ... !!!
شنیدم مدهای 3 بعدی اومدن که میتونی بهشون دستور بدی اسمش یادم رفته .... مثلا یه ادمکه که انگشت شستش یه اسمی داره و میتونی باهاش از طریق اسم کار کنی ... !!!!
حالا اگه میخوایی بری سمت بازی سازی برو کار با انجین ها رو یاد بگیر .... و فکر نکنم C#‎ گزینه مناسبی برای بازی سازی باشه .. .!!!

habibb
یک شنبه 23 تیر 1392, 23:25 عصر
Directx با #C

a1053r
یک شنبه 23 تیر 1392, 23:54 عصر
برو تو سایت مایکروسافت بزن XNA این نرم افزار خودش یه ویژوال هست که اگه میخوای بازی سازی کنی باید Direct X,openGL و هم فوتوشاپ و 3D max بلد باشی.کد نویسی تحت سی شارپ تو XNA میتونی انجام بدی.

habibb
یک شنبه 23 تیر 1392, 23:58 عصر
برو تو سایت مایکروسافت بزن XNA این نرم افزار خودش یه ویژوال هست که اگه میخوای بازی سازی کنی باید Direct X,openGL و هم فوتوشاپ و 3D max بلد باشی.کد نویسی تحت سی شارپ تو XNA میتونی انجام بدی.
سلام راسه که میگن دیگه از Xna مایکروسافت ساپورت نمی کنه ؟ من ی چند جایی این مطلبو دیدم

a1053r
دوشنبه 24 تیر 1392, 00:06 صبح
نه xna محصول خود مایکروسافت هست الان هم sdk هم پک کامل ش رو تو مایکروسافت و توضیحاتش رو تو msdn دیدم

habibb
دوشنبه 24 تیر 1392, 00:11 صبح
نه xna محصول خود مایکروسافت هست الان هم sdk هم پک کامل ش رو تو مایکروسافت و توضیحاتش رو تو msdn دیدم
ویژوال استادیو 2012 چی ساپورتش میکنه؟

a1053r
دوشنبه 24 تیر 1392, 00:14 صبح
اره sdk رو دانلود کن و قتی میخوای پروژه جدید انجام بدی میبینی گرینش به پروژه جدید اضافه شده.

habibb
دوشنبه 24 تیر 1392, 00:19 صبح
اره sdk رو دانلود کن و قتی میخوای پروژه جدید انجام بدی میبینی گرینش به پروژه جدید اضافه شده.
directx هم کار کردی ؟ چند تا منابع خوب می خوام با مثال . ترجیحا فارسی نبود خارجی:لبخند:

a1053r
دوشنبه 24 تیر 1392, 13:40 عصر
خیلی کم کار کردم راستش باید تو ارشیوم بگردم بود به دیده منت میزارم واستون