PDA

View Full Version : مبتدی: اضافه شدن یک واحد به عدد داخل تکس باکس

mtn677
پنج شنبه 27 تیر 1392, 12:24 عصر
سلام
من میخوام یک تکس باکس که توش یک عدد هست و یک دکمه داشته باشم که هر وقت بر روی دکمه کلیک شد به عدد داخل تکس باکس یک واحد اضافه بشه:لبخندساده:

ابوذر محمودی
پنج شنبه 27 تیر 1392, 12:40 عصر
با جاوا اسکریپت این کارو انجام بده

<script>
function add()
{
var _num=document.getElementById("number").value;
if(_num=='') _num=0;
_num++;
document.getElementById("number").value=_num;
}
</script>

<input type"text" id="number" >
<input type="button" onclick="add()" value="add">

mtn677
پنج شنبه 27 تیر 1392, 17:04 عصر
با جاوا اسکریپت این کارو انجام بده

<script>
function add()
{
var _num=document.getElementById("number").value;
if(_num=='') _num=0;
_num++;
document.getElementById("number").value=_num;
}
</script>

<input type"text" id="number" >
<input type="button" onclick="add()" value="add">

سلام
این که نوشتی خیلی خوبه ولی من میخوام وقتی عدد داخل تکس باکس تغیر کرد مثلا اگه عدد 9 شد اگه فردا هم به اون صفحه مراجعه کردم عدد 9 باشه

as13851365
پنج شنبه 27 تیر 1392, 17:15 عصر
سلام
این که نوشتی خیلی خوبه ولی من میخوام وقتی عدد داخل تکس باکس تغیر کرد مثلا اگه عدد 9 شد اگه فردا هم به اون صفحه مراجعه کردم عدد 9 باشه

خوب باید اون عدد رو در جایی (دیتابیس یا فایل ) ذخیره کنی و هر بار که صفحه رو لود میکنی اون مقدار رو هم فایل یا دیتابیس بخونی و داخل textbox قرار بدی

mtn677
پنج شنبه 27 تیر 1392, 17:30 عصر
خوب باید اون عدد رو در جایی (دیتابیس یا فایل ) ذخیره کنی و هر بار که صفحه رو لود میکنی اون مقدار رو هم فایل یا دیتابیس بخونی و داخل textbox قرار بدی
سلام
فرض کن من در هاستم یک صفحه html به اسم add دارم حالا می خوام اون کاری که شما گفتید انجام بگیره یعنی داخل اون html ذخیره بشه بعد وقتی صفحه لود شد اون عدد داخل تکست باکس قرار بگیره چه کار باید انجام بدم.خیلی مبتدی هستم اگه میشه کد بنویس:لبخندساده:

as13851365
پنج شنبه 27 تیر 1392, 18:55 عصر
سلام
فرض کن من در هاستم یک صفحه html به اسم add دارم حالا می خوام اون کاری که شما گفتید انجام بگیره یعنی داخل اون html ذخیره بشه بعد وقتی صفحه لود شد اون عدد داخل تکست باکس قرار بگیره چه کار باید انجام بدم.خیلی مبتدی هستم اگه میشه کد بنویس:لبخندساده:

دوست عزیز برای این مورد حتما باید از زبان های تحت وب استفاده کنید php یا asp.net

توی انجمن هم بگردی نمونه کدهای زیادی برای این موارد میتونی پیدا کنی

فقط قبل از جستجو مشخص کن که می خواهی با فایل کار کنی یا دیتابیس

اگه با فایل خواستی کار کنی یک فایل متنی توی هاستت میسازی q.txt بعد یک فایل php ایجاد میکنی و توش کدهای مربوط به خوندن عدد از فایل q.txt و یا نوشتن توی فایل q.txt رو مینویسی و برای نمایش دادن اون عدد داخل textbox باید از php استفاده کنی

mtn677
پنج شنبه 27 تیر 1392, 19:16 عصر
دوست عزیز برای این مورد حتما باید از زبان های تحت وب استفاده کنید php یا asp.net

توی انجمن هم بگردی نمونه کدهای زیادی برای این موارد میتونی پیدا کنی

فقط قبل از جستجو مشخص کن که می خواهی با فایل کار کنی یا دیتابیس

اگه با فایل خواستی کار کنی یک فایل متنی توی هاستت میسازی q.txt بعد یک فایل php ایجاد میکنی و توش کدهای مربوط به خوندن عدد از فایل q.txt و یا نوشتن توی فایل q.txt رو مینویسی و برای نمایش دادن اون عدد داخل textbox باید از php استفاده کنی

با فایل می خوام کار کنم.من یه کم عجله دارم اگه بخوام بگردم چون خیلی مبتدی هستم با مشکل روبه رو میشم گفتم شاید اینجا یکی باشه کدشو بذاره.

ابوذر محمودی
پنج شنبه 27 تیر 1392, 21:56 عصر
اگه میخوای این عددو جایی ذخیره کنی بهتره با اجکس کاری کنی ، یعنی وقتی کلیک کرد یک واحد بهش اضافه بشه بعد این عدد به یه صفحه دیگه(که با php یا asp هست) پاس داده بشه و اونجا تو فایل یا دیتابیس ذخیره شه.
فقط من الان نمیتونم بهت کد بدم ، امیدوارم اگه کسی وقت بیشتری داشت ، بهت کمک کنه .
یا حق

mtn677
پنج شنبه 27 تیر 1392, 23:49 عصر
من برای این تایپیک عنوان مبتدی رو انتخاب کردم پیش خودم گفتم شاید به این سوال من بخندن ولی انگار زیادم آسون نیست.

ابوذر محمودی
پنج شنبه 27 تیر 1392, 23:51 عصر
من برای این تایپیک عنوان مبتدی رو انتخاب کردم پیش خودم گفتم شاید به این سوال من بخندن ولی انگار زیادم آسون نیست.

نه عزیزم ، کسی نمیخنده ، لااقل من که نمیخندم ، چون هیچکس از روز اول برنامه نویس نبوده ، فردا اگه وقت شد به روی چشم میذارم واستون
برعکس خیلی آسونه .