PDA

View Full Version : گفتگو: هزینه تدریس خصوصی و آموزشگاهی

Y_Safaiee
پنج شنبه 27 تیر 1392, 13:29 عصر
با سلام خدمت شما همه دوستان عزیزم

خوبین؟خوش هستین؟طاعات و عباداتتون قبول باشه انشاالله

خواستم اول تو تاپیکی که ایجاد شده بود جواب بدم اما دیدم این سوال خیلی هاست برای همین این تاپیک رو ایجاد کردم تا درمورد هزینه ی تدریس خصوصی با هم گفتمان کنیم و به مدرسین عزیز کمک کنیم.انشاالله تک تک شما بازدید کننده عزیز هم نظر خودشو بگه.

خوب شروع میکنم

به نظر من هزینه آموزش خصوصی توسط ایتم های زیر مشخص میشه:

1.مهارت مدرس : فن بیان,شیوایی سخن و سادگی و درک سریع و همچنین مهارت بالا تو آموزش
2.وضعیت مالی هنرجو:از کسی که نداره و خانواده رو به پائینی داره درخواست دستمزدی که قادر نیست پرداخت کنه به نظر من نامردیه.
3.سرفصل هایی که قراره آموزش داده بشه:سرفصل های استانداردی که میخواین تدریس کنین.
4.ساعت آموزش(2ساعته,4ساعته و ...) : هرچقدر کمتر باشه مدرس هزینه بیشتری برای ایاب و ذهاب متحمل میشه که باعث خرج کردن پول دستمزد و کم شدن سودش میشه.
5.میزان یادگیری هنرجو:منظورم اینه که ممکنه طرف تو 10 جلسه یاد بگیره و حتی کسایی هستن که بعد از 500 جلسم بازم یاد نمیگیرن که در مورد دوم معرفت و وجدان میگه که بعد از ساعات استاندارد تدریس برای ادامه یا تکرار هزینه کمتری دریافت کنیم.
6.فصل آموزش : حتی این هم مهمه,شما تو زمستون و تابستون بیشتر اذیت میشین که برین و بیاین.
7.تجهیزات و ادوات : یعنی قراره مدرس تجهیزات مورد نظر رو ببره یا هنرجو تهیه میکنه,مثلا من خودم آموزش AVR میکردم خودم مجبور بودم چیپ و پروگرمر رو ببرم و کاربر باهاش کار کنه که این خودش هزینه ی اضافه داشت.
8.محیط آموزش : من خودم تو یک دوره آموزش خصوصی روی زمین میشستم و لپتاپ رو پام میذاشتم و تدریس میکردم حالا فکر کنین 3 ساعت تدریس دیگه چی میشدم بعدش!!پس محیط و رفاه داشتن اون هم مهمه.

و ... که فعلا حضور ذهن ندارم و کم کم این تاپیک رو کامل تر میکنم.

حالا نکته ها :
* ساعات استاندارد یک تدریس معمولی که از هر فصل یک نکته و مثال رو بزنین و شاگرد یاد بگیره و زمینه یادگیری رو توش بوجود بیارین بین 60 تا 90 ساعته.
* به نظر خودم که تجربه تدریس دارم هر روز 3 ساعت کافیه و ساعات بیشتر باعث گیج شدن و راندمان کم میشه,در صورتی که هم صبح و هم عصر قراره آموزش بدین این ساعتو کنید 6 ساعت(3ساعت صبح,3ساعت عصر)
* بستن قرارداد یادتون نره
* بهتره هر جلسه تمرین به هنرجو بدین که تا فرداش انجام بده تا ذهنش خلاق و آماده پذیرش بشه.همچنین با نگاه کردن به تمرین حل شدش میتونین بفهمین که چقدر مطالبو درک کرده.
* هر هفته / ماه از هنرجو آزمون بگیرین.
* به هنرجوی خود بگین که مکان مناسبی رو برای آموزش تهیه کنه(ساکت باشه,راحت باشه و اگر دارای دو سیستم باشین عالیه).
* اگر قرارداد ساعتی دارین بهتره به محض تموم شدن ساعت پولو بگیرین و اگه نمیتونستن اینجوری بدن طبق جمع چند ساعت بگیرین مثلا هر 30 ساعت 30 ساعت.
* در صورتی که ساعت استاندارد تدریستون تموم شد و هنرجو خواهان آموزش دوباره شد کمی بهش تخفیف بدین.
* سرفصل اموزش رو به هنرجو نشون بدین تا بدونه چی چیزی میخواین بهش یاد بدین و در صورتی که موافقت کرد بعدا خارج از چهارچوب سرفصل از شما آموزش نخواد.
* هزینه های آموزش های بیرون از سرفصل یا رجوع در روزهای غیر از تدریس جدا حساب میشن.
* و باز هم مغز یونس هنگ کرد

هزینه تدریس :
هزینه تدریس به پارامترهای بالا رابطه مستقیم داره اما نرخ بنده بین ساعتی 10 هزار تومن تا ساعتی 500 هزارتومنه اما نرخ معمول(حداقل طبق مرام و منطقه سکونت خودم) ساعتی 15 هزارتومنه(روزانه 45 هزارتومن) که 90 ساعت تدریس میشه 1میلیون و 300

نظر شما چیه؟لطفا شما هم تو کامل شدن این تایپیک همراهی کنید.

هر عزیزی هم که تا الان تدریس داشته بگه چند میگرفته؟

منتظرم
یا علی
موفق باشین
بایت بایت

Y_Safaiee
پنج شنبه 27 تیر 1392, 16:23 عصر
40 بازدید و هیچ پیشنهاد و اظهار نظری!!عجیبه
یعنی اینقد حرفهام جامع بود؟!!:لبخند:

Hkarimi
پنج شنبه 27 تیر 1392, 16:26 عصر
راستش (برای من) مطلب خیلی طولانیه. آخه ماه رمضانه و این موقع قند خون اومده پایین و حوصله کم شده... راستش من خودم یخوردشو خوندم ولی حوصلم کفاف نداد که ادامه بدم...
دیگه صادقانه نوشتم و قصدم انتقاد سازنده بود.

Y_Safaiee
پنج شنبه 27 تیر 1392, 16:33 عصر
راستش (برای من) مطلب خیلی طولانیه. آخه ماه رمضانه و این موقع قند خون اومده پایین و حوصله کم شده... راستش من خودم یخوردشو خوندم ولی حوصلم کفاف نداد که ادامه بدم...
دیگه صادقانه نوشتم و قصدم انتقاد سازنده بود.
عیب نداره بعد افطار و ریشارژ شدن نظرتو بگو:چشمک:

veniz2008
پنج شنبه 27 تیر 1392, 18:09 عصر
با سلام خدمت شما همه دوستان عزیزم
سلام به دوست خوبم، ما خوبیم یونس جان. تو چطوری؟

به نظر من هزینه آموزش خصوصی توسط ایتم های زیر مشخص میشه:

1.مهارت مدرس : فن بیان,شیوایی سخن و سادگی و درک سریع و همچنین مهارت بالا تو آموزشقطعا تاثیر گذاره. وقتی مطلب رو خوب و کامل جا میندازیم، بدون هیچگونه عذاب وجدانی، میشه پول رو گرفت. چون اطمینان داریم که این پول بابت کار مفیدی دریافت شده.

2.وضعیت مالی هنرجو:از کسی که نداره و خانواده رو به پائینی داره درخواست دستمزدی که قادر نیست پرداخت کنه به نظر من نامردیه.خیلی خوبه ولی تشخیص این موارد از روی حرف مشتری کار مشکلیه. من شاگرد داشتم که باباش مدیر کل فلان نهاد تو استان بوده ولی خیلی تاکید میکرده که تخفیف بدیم و هزینه اش زیاده (هزینه طبق هزینه های نرمال بود).

3.سرفصل هایی که قراره آموزش داده بشه:سرفصل های استانداردی که میخواین تدریس کنین.به نظر من اگر قراره مطلبی برای شخص توضیح داده بشه که اون مطلب، مطلب خاصی هست، باید هزینه بیشتری دریافت بشه. این یه قانون کلی در دنیا هست و هیچ ایرادی هم بهش نیست. از هر چیزی که دربارش کم باشه، قیمت اون چیز میره بالا. (الماس، طلا و ...). حالا مطلبی که قراره توضیح داده بشه و دربارش منبع کمی وجود داره، قطعا باید هزینه بیشتری در قبالش دریافت بشه (این حرف شاید همون نرخ بین 10 تا 500 تومن شما باشه).

4.ساعت آموزش(2ساعته,4ساعته و ...) : هرچقدر کمتر باشه مدرس هزینه بیشتری برای ایاب و ذهاب متحمل میشه که باعث خرج کردن پول دستمزد و کم شدن سودش میشه.دقیقا درسته. ولی معمولا استاندارد کلاس ها همونطور که خودتون هم ذکر کردید بین 80 تا 100 دقیقه هست. تجربه به من نشون داده که معمولا اکثر اشخاص با هوش متوسط بیشتر از 120 دقیقه رو نمیکشن و افراد با هوش نسبتا بالا هر جلسه بیشتر از 3 ساعت گیرایی ندارن. بنابراین توصیه نمیکنم 4 ساعت پشت سر هم تدریس بشه. (مثلا 4 ساعت صبح یا 4 ساعت عصر). مغز انسان نیازمند ریکاوری و دسته بندی مطالب یاد گرفته شده هست. نظر من اینه که روزانه 2 تا 3 ساعت باشه مگر در حالات اورزانسی.

5.میزان یادگیری هنرجو:منظورم اینه که ممکنه طرف تو 10 جلسه یاد بگیره و حتی کسایی هستن که بعد از 500 جلسم بازم یاد نمیگیرن که در مورد دوم معرفت و وجدان میگه که بعد از ساعات استاندارد تدریس برای ادامه یا تکرار هزینه کمتری دریافت کنیم.اینم درسته. وقتی تعداد ساعات آموزش میره بالا، باید هزینه رو کمتر کنیم تا فشار مالی کمتری به شخص بیاد. اینم یه قانون کلی هست و فقط مختص ما برنامه نویس ها نیست. شما وقتی یه خرید انبوه انجام میدید، معمولا طرف مقابل درصد تخفیف بیشتری برای شما در نظر میگیره تا زمانیکه یک خرید جزیی میکنید.

6.فصل آموزش : حتی این هم مهمه,شما تو زمستون و تابستون بیشتر اذیت میشین که برین و بیاین.
من این آیتم رو در نظر نمیگیرم. چرا که بعضی از موارد به شخص مقابل ارتباطی نداره و جز سختی هایی هست که مربوط به خود برنامه نویس هست.

7.تجهیزات و ادوات : یعنی قراره مدرس تجهیزات مورد نظر رو ببره یا هنرجو تهیه میکنه,مثلا من خودم آموزش AVR میکردم خودم مجبور بودم چیپ و پروگرمر رو ببرم و کاربر باهاش کار کنه که این خودش هزینه ی اضافه داشت.کاملا درسته. قطعه الکتریکی و کلا اجسام، در اثر استفاده فرسوده و از عمر مفیدشون کم میشه. بنابراین طبیعی هست اگر شما قطعات رو خود برنامه نویس تهیه میکنه باید هزینه اضافی رو دریافت کنه.

8.محیط آموزش : من خودم تو یک دوره آموزش خصوصی روی زمین میشستم و لپتاپ رو پام میذاشتم و تدریس میکردم حالا فکر کنین 3 ساعت تدریس دیگه چی میشدم بعدش!!پس محیط و رفاه داشتن اون هم مهمه.اوووه اوه. چکار کردی با خودت پسر؟
معمولا محیط آموزش یا آموزشگاه هست یا در منزل.
من شخصا اگر کلاس رو در منزل شخص برگزار کنم پول بیشتری رو میگیرم. طبیعی هم هست. شخص بدون اینکه زحمتی به خودش داده باشه و پا بشه بیا آموزشگاه، در واقع این برنامه نویس هست که داره میره خدمت اون شخص (شاید خدمت کلمه صحیحی نباشه ولی بهرحال نرمال اینه که شخص دنبال برنامه نویس بیاد). بنابراین چنین شخصی باید هزینه مالی بیشتری رو متحمل بشه.
یونس جان من یک مورد هم به مورد های شما اضافه میکنم :
9. نوع کلاس از نظر تعداد شرکت کنندگان (عمومی یا خصوصی) :
در این مورد هرچقدر تعداد شرکت کنندگان بیشتر باشه، هزینه هر شخص نسبت به حالت تک نفره بودن میاد پایین تر. مثلا توی سیستم دانشگاهی هم ما برای هر درس مثلا 50 تومن میدیم برای 13 جلسه. یعنی جلسه ای تقریبا 3845 تومن. دلیلش اینه که یک کلاس حداقل تعداد نفری داره که اگر کلاس به اون حد نرسه، اون کلاس رو کنسل میکنن چون صرفه اقتصادی براشون نداره. اموزشگاه هم به همین شکل هست. اگر کلاس عمومی باشه، با توجه به تعداد افراد، هزینه شخص، کمتر میشه.

حالا نکته ها :
* ساعات استاندارد یک تدریس معمولی که از هر فصل یک نکته و مثال رو بزنین و شاگرد یاد بگیره و زمینه یادگیری رو توش بوجود بیارین بین 60 تا 90 ساعته.
* به نظر خودم که تجربه تدریس دارم هر روز 3 ساعت کافیه و ساعات بیشتر باعث گیج شدن و راندمان کم میشه,در صورتی که هم صبح و هم عصر قراره آموزش بدین این ساعتو کنید 6 ساعت(3ساعت صبح,3ساعت عصر)نظرم رو در بالا درباره تعداد ساعات عرض کردم.

* بستن قرارداد یادتون نرهمعمولا این کار توسط آموزشگاه انجام میشه. راستی وقتی خصوصی و در منزل برگزار میشه چطور قرارذاد می بندی؟
من معمولا قرارداد نمی بندم و پایان هر جلسه یا 2 جلسه یکبار بصورت توافقی هزینه دریافت میکنم. ممنوم میشم یه متن قرارداد برای چنین حالتی رو بذاری.

* بهتره هر جلسه تمرین به هنرجو بدین که تا فرداش انجام بده تا ذهنش خلاق و آماده پذیرش بشه.همچنین با نگاه کردن به تمرین حل شدش میتونین بفهمین که چقدر مطالبو درک کرده.اینم خیلی خوبه و باعث میشه شخص جزوه رو تا جلسه بعدی پرتش نکنه یه گوشه و ذهنش بعد از کلاس با مطلب درگیر بشه.

* هر هفته / ماه از هنرجو آزمون بگیرین.حتی میشه جنبه تشویقی هم داشته باشه و اگر ازمون رو خوب نتیجه گرفت، مثلا هزینه یک جلسه رو مثلا ازش نصف گرفت یا درصدی رو تخفیف داد. اگر کارآموزی داشته باشید که مطلب رو خوب یاد گرفته باشه، اون موقع است که بهترین احساس رو تجربه میکنید.

* به هنرجوی خود بگین که مکان مناسبی رو برای آموزش تهیه کنه(ساکت باشه,راحت باشه و اگر دارای دو سیستم باشین عالیه).بستگی به نوع پروژه و هدف داره. بعضی مواقع این حرف کاملا صحیحه و خیلی کمک میکنه.

* اگر قرارداد ساعتی دارین بهتره به محض تموم شدن ساعت پولو بگیرین و اگه نمیتونستن اینجوری بدن طبق جمع چند ساعت بگیرین مثلا هر 30 ساعت 30 ساعت.حتما قسمتی از پول رو همون ابتدای کار بگیرید. آدم ها خوبن ولی بعضی هاشون خیلی پست هستن. حداقلش این باشه که در آغاز هر جلسه پوا همون جلسه دریافت بشه مگر اینکه شخص مورد اعتماد شما باشه.

* در صورتی که ساعت استاندارد تدریستون تموم شد و هنرجو خواهان آموزش دوباره شد کمی بهش تخفیف بدین.هنرجو رو نباید پروند. اگر اصلا تخفیف ندیم صحیح نیست. طوری برخورد کنید که هنرجو کاملا ارزش کار شما رو درک کنه و بعدش بهش تخفیف بدید. این کار به حفظ شخصیت و ارزش کار برنامه نویس کمک میکنه و از طرفی به هنرجو هم تخفیف داده میشه.

* سرفصل اموزش رو به هنرجو نشون بدین تا بدونه چی چیزی میخواین بهش یاد بدین و در صورتی که موافقت کرد بعدا خارج از چهارچوب سرفصل از شما آموزش نخواد.
کاملا موافقم. همون ابتدای کار باید یک دورنما به کارآموز نشون داده بشه تا بدونه مثلا 2 ماه دیگه قراره در چه نقطه ای قرار گرفته باشه.

* هزینه های آموزش های بیرون از سرفصل یا رجوع در روزهای غیر از تدریس جدا حساب میشن.دقیقا. اینو در لابه لای جملات بالام عرض کردم.

هزینه تدریس :
هزینه تدریس به پارامترهای بالا رابطه مستقیم داره اما نرخ بنده بین ساعتی 10 هزار تومن تا ساعتی 500 هزارتومنه اما نرخ معمول(حداقل طبق مرام و منطقه سکونت خودم) ساعتی 15 هزارتومنه(روزانه 45 هزارتومن) که 90 ساعت تدریس میشه 1میلیون و 300

نظر شما چیه؟لطفا شما هم تو کامل شدن این تایپیک همراهی کنید.

هر عزیزی هم که تا الان تدریس داشته بگه چند میگرفته؟ هزینه های دریافتی همونطور که خودتون اشاره کردید کاملا متغیر هست.
چند وقت پیش یکی از دوستام توی تهران میخواست پردازش تصویر رو یاد بگیره. شخص (از همین بچه های برنامه نویس هست) بار اول بهش گفت حدود 12 میلیون میگیره تا کامل بهش نشون بده. ولی از اونجایی که دوستم چنین هزینه ای رو نداشت بعد از چند بار گفتمان (چک و چونه زدن) به رقم حدود 2 و نیم میلیون رسیدن ولی با این توضیحات که فقط بخش های مهمش رو میگه و از کلیات و ریز مطالب خودداری میکنه. حالا فرض بگیرید شخص مقابل میخواد دوره مقدماتی سی شارپ رو یاد بگیره. قطعا هزینه ها یکسان نیست (تعداد ساعات هر دوتا رو یکی فرض کنیم).
هزینه نرمال برای برنامه نویسی های بسته به نوع شهر تغییر میکنه. در کلان شهرها که مردم درآمد بیشتری رو دارن و البته هزینه های زندگی هم بیشتر هست قطعا این رقم بیشتر خواهد بود. ولی در یک شهر متوسط معمولا برای برنامه نویسی مقدماتی و متوسطه برای هر ساعت چیزی بین 10 تا 25 تومن هست.
ولی برای برنامه نویسی پیشرفته (یا حداقل چیزی که در اون شهر مدرس خوبی براش پیدا نشه) قیمت بالاتر هست. ولی نمیشه قیمت دقیقی رو داد. مثلا کار با دستگه های سخت افزاری و برنامه نویسی اونها همونطور که یونس هم گفت هزینه هاش بالاتره. مثل همون پردازش تصویری که گفتم شخص از 12 میلیون شروع کرده بود(تعداد ساعاتش هم خیلی زیاد نبود. فکر میکنم زیر 15 ساعت بود).
همه عوامل بالا در تعیین قیمت کلاس اثرگذار هست. شما در یک شهر کوچیک هیچوقت کسی بابت کلاس ساعتی 150 تومن نمیده. البته معمولا اون شهر کوچیکم نیازی به چنان مباحث پیشرفته ای ندارن و یک جور تعادل نسبی در این زمینه ها وجود داره.
موفق باشید.

sohil_ww
پنج شنبه 27 تیر 1392, 18:20 عصر
40 بازدید و هیچ پیشنهاد و اظهار نظری!!عجیبه
یعنی اینقد حرفهام جامع بود؟!!:لبخند:

هر عزیزی هم که تا الان تدریس داشته بگه چند میگرفته؟

داداش همه این 40 نفر تجربه تدریس برنامه نویسی نداشتن که :لبخندساده:

نظر شما چیه؟

تغریبا کامل توضیح دادی

باز هم مغز یونس هنگ کرد

داداش اگه مغز شما هم هنگ کنه پس من باید بگم مغز من هنوز خاموشه :افسرده:

intel_amd
پنج شنبه 27 تیر 1392, 20:40 عصر
هر جلسه 1 ساعت ونیم کلاس خصوصی هزینه ای بین 100 تا 120 تومن داره

jpjpjp
جمعه 28 تیر 1392, 00:45 صبح
خیلی بحث خوبیه کاش میشد از آقای صفایی 2بار تشکر کرد:تشویق::تشویق:

esafb52
جمعه 28 تیر 1392, 02:05 صبح
من خودم دبیرم واقعا به نکات خوبی اشاره کردین

khokhan
جمعه 28 تیر 1392, 02:36 صبح
وضعیت مالی هنرجو:از کسی که نداره و خانواده رو به پائینی داره درخواست دستمزدی که قادر نیست پرداخت کنه به نظر من نامردیه

هیچگاه برای آموزش پول نگرفتم

sohil_ww
جمعه 28 تیر 1392, 10:34 صبح

شما کار خداپسندانه ای می کنید و از فعالیتتون تو همین سایت کاملا معلومه

ولی به هر حال هر فردی باید از 1 جایی روزی خودش بدست بیاره
اگه اشتباه نکنم شما دبیر (درس زبان)باشید خودتون می دونید داریم دانش آموزای که نیاز به کلاس خصوصی دارن (شاید شما کلاس خصوصی باهاشون ور ندارید )ولی دبیری که میره برای کلاس خصوصی کاری به هزینه ایاب و ذهاب ندارم اون 2 ساعت که با دانش آموز سر و کله میزنه واقعا نباید بخاطرش هزینه دریافت کنه در صورتی که اگر با ماشینش مسافر کشی می کرد به صرفه تر بود یا نه زمانشو با خانوادش می گذروند !
فکر کنم کار درستی نباشه عدم دریافت هزینه برای کلاس خصوصی!!( البته قشر نیازمند جامعه کاملا جداس)

manij_mhm
جمعه 28 تیر 1392, 11:42 صبح
سرفصل هارو به چه صورت انتخاب می کنید؟ به صورت استاندارد (البته فکر نکنم استاندارد خاصی وجود داشته باشه:D) یا فقط هر موردی که کارآموز درخواست کرد؟

Y_Safaiee
جمعه 04 مرداد 1392, 21:20 عصر
درووووووووووووووووووووووو وود به همه شما دوستان گل

انشاالله همگی شاد و موفق و سلامت باشین و مثه من مریض نبوده باشین.

ابتدا از همتون برای درج نظراتتون ممنونم ب خصوص دوست عزیزم veniz2008 که استاد بنده هستن.

چندتا سوال پیش اومده بود اومدم جواب بدم و اگه بازم دوس دارین بگین تا مبحثو ادامه بدم و قانون یوصا که مخفف اول اسم و فامیلمه (که در برگیرنده قوانین تدریس,تدریس پسر به پسر,تدریس دختر به پسر و تدریس پسر به دختر و ... هست) رو براتون بیان کنم
و همچنین پارامترهای دیگه و مهم شرایط تعیین هزینه رو به کمک شما عزیزان بیان کنیم و بهش بپردازیم.

سوالات :

سرفصل هارو به چه صورت انتخاب می کنید؟ به صورت استاندارد (البته فکر نکنم استاندارد خاصی وجود داشته باشه:D) یا فقط هر موردی که کارآموز درخواست کرد؟
سرفصل ها توسط مربی تعیین میشه و معمولا مطابق سرفصل های کتابه که به نظر من سرفصل های استاندارد 90ساعت تدریس(مثلا برای زبان سی ++ و سطح مبتدی) موارد زیره :
1.تعریف برنامه نویسی,فواید,سختی ها و ...
2.معرفی اطلاعات و دانستنی های پایه:یعنی بگین متغیر چیه,حافظه چیه و ...
3.آموزش فلوچارت و رسم فلوچارت
4.آموزش متغیر ها(تعریف,انواع و ...) و عملگرها (رابطه ای,منطقی,ترکیبی و ...)
5.ساختار برنامه ها
6.حلقه ها و شرط ها
7.توابع و قوانین اونها
8.ارایه ها و رشته ها
9.اشاره گرها
10.ساختمان ها
11.فایل ها
12.صف,پشته و ...
13.روش های مرتب سازی و ...
به نظر من اینها برای 90ساعت تدریس (مبتدی) بسه

و ادامه مطالب باید سطح متوسط قرار بگیره و هزینه آموزشش بیشتر مثلا این مباحث :
1.ساختمان کامپیوتر و وقفه ها
2.مدل های حافظه و مدیریت صفحه کلید و ...
3.رمزگزاری و فشرده سازی متن ها
4.گرافیک
5.ارتباط و کدنویسی با اسمبلی
6.ارتباط با دستگاههای جانبی

برای سطح حرفه ای هم میشه به موارد زیر پرداخت :
1.سوکت پروگرمینگ
2.ساخت فرم های اپلیکیشنی
3.بازی سازی و ساخت انجین
و ...

معمولا این کار توسط آموزشگاه انجام میشه. راستی وقتی خصوصی و در منزل برگزار میشه چطور قرارذاد می بندی؟
آره بیشتر وقت ها رایزنی و به توافق رسیدن بسه اما کار از محکم کاری عیب نداره من که همیشه بعد از توافق قرارداد مینویسم تو این قرارداد نکاتی باید لحاظ بشه:
1.مدت ساعتش
2.روزانه چند ساعته
3.چه روزهایی تشکیل نمیشه
4.سرفصلهای تدریس چیا هستن
5.هزینش چقدره
6.هزینه چطوری پرداخت میشه
7.تاریخ شروع کلاس ها
بعد از همه اینها جز شما و هنرجو که امضا میکنین بدین پدر / مادر طرف هم امضا کنن(اینطوری امکان زیر زدن کم تر میشه)

منتظر نظرات شما هستم
موفق باشین
بایت بایت

esafb52
جمعه 04 مرداد 1392, 23:14 عصر
با سلام
به نظرم این مواردی که مطرح شد خوبه اما در مورد قوانین کلاس ویه سری نکات دیگه هم باید گفته بشه مثلا نکاتی در مورد نظم و تعهد (اگه رفتی و آقا زاده تو حموم بود یا دیر اومد یا خواب بود و............)اصلا اگه خواست انصراف بده یا زمان امروز رو بگه نمیرسم و فردا یا دوساعت دیگه و..........همچنین چیزهایی ،سعی کنین به هیچ وجه مکان آموزش خونه دانش آموز نباشه در صورت امکان !!!اگه کلاس با چند دانش آموز باشه بهتره و یکنفر زیاد جالب نیست!!چون همه شما رو خسته میکنه و هم هزینه اش برای یک نفر بیشتر میشه و همچنین هر جلسه تکلیفی ازش بخواین و ....تا متناسب با یادگیری اش پیش برین چون همه دوست دارن بچه شون بعد از چند جلسه استاد کامپیوتر بشه

kazem235
جمعه 04 مرداد 1392, 23:20 عصر
هیچگاه برای آموزش کسی بهم پولی نداد.:لبخند:

Y_Safaiee
شنبه 05 مرداد 1392, 00:40 صبح
هیچگاه برای آموزش کسی بهم پولی نداد.:لبخند:

:لبخند::قهقهه:
ایول باحال بود کلی خندیدم

Y_Safaiee
شنبه 05 مرداد 1392, 00:42 صبح
با سلام
به نظرم این مواردی که مطرح شد خوبه اما در مورد قوانین کلاس ویه سری نکات دیگه هم باید گفته بشه مثلا نکاتی در مورد نظم و تعهد (اگه رفتی و آقا زاده تو حموم بود یا دیر اومد یا خواب بود و............)اصلا اگه خواست انصراف بده یا زمان امروز رو بگه نمیرسم و فردا یا دوساعت دیگه و..........همچنین چیزهایی ،سعی کنین به هیچ وجه مکان آموزش خونه دانش آموز نباشه در صورت امکان !!!اگه کلاس با چند دانش آموز باشه بهتره و یکنفر زیاد جالب نیست!!چون همه شما رو خسته میکنه و هم هزینه اش برای یک نفر بیشتر میشه و همچنین هر جلسه تکلیفی ازش بخواین و ....تا متناسب با یادگیری اش پیش برین چون همه دوست دارن بچه شون بعد از چند جلسه استاد کامپیوتر بشه

باشه درباره اینام فردا یک کامنت کامل(البته اگه وسط راه باز مخم هنگ نکنه) مینویسم و قرار میدم.

بازم ممنون از لطفتون و منتظر سایر نظرهای دوستان هستم

barnamenevisjavan
شنبه 05 مرداد 1392, 11:40 صبح
:لبخند:
سلام نمازو روزه هاتون قبول آقای صفایی والا من تجربه تدریس نداشتم ولی این نکته هم بنظرم جالبه که به آموزش گیرنده از جایی بهش یاد داد که بحثش شیرین باشه ن که اول کار بزنه تو زوغش:لبخند:

hamid_0341
شنبه 05 مرداد 1392, 12:01 عصر
بایت بایت
یعنی چی ؟ :لبخند:

kazem235
یک شنبه 06 مرداد 1392, 09:35 صبح
شما کار خداپسندانه ای می کنید و از فعالیتتون تو همین سایت کاملا معلومه
فکر کنم کار درستی نباشه عدم دریافت هزینه برای کلاس خصوصی!!( البته قشر نیازمند جامعه کاملا جداس)

دوست عزیز نمیخوام برم تو سیاست و این چیزها اما طبق گفته شما پس باید از 99% پول نگرفت چون همه واقعا نیازمندن.

sohil_ww
یک شنبه 06 مرداد 1392, 11:08 صبح
دوست عزیز نمیخوام برم تو سیاست و این چیزها اما طبق گفته شما پس باید از 99% پول نگرفت چون همه واقعا نیازمندن.

داداش گلم منظورم من نیازمند مالی بود نه نیازمنده احساسی (چون جامعه ما 99 درصد نیازمند احساسین)ولی دور از شوخی:

من منظورم از افراد نیازمند افرادی بودن که از آموزش دهنده محتاج تر به پول بوده باشن که فکر کنم این قشر جامعه خیلی کمتر از 10 درصد باشه

Y_Safaiee
سه شنبه 08 مرداد 1392, 16:44 عصر
:لبخند:
سلام نمازو روزه هاتون قبول آقای صفایی والا من تجربه تدریس نداشتم ولی این نکته هم بنظرم جالبه که به آموزش گیرنده از جایی بهش یاد داد که بحثش شیرین باشه ن که اول کار بزنه تو زوغش:لبخند:

با سلام خدمت شما دوست عزیز
سپاس ممنون همچنین بنده برای شما و سایر دوستان آرزوی قبولی طاعات و عبادات دارم.

در خصوص صحبتتون نظر شخصی بنده اینه که این کار اشتباس,نیگا کنید برنامه نویسی اصول داره و اگر یک جا کم بذاری تو یک مبحث دیگه کم میاری,مثلا اگه حلقه For رو توضیح نداده باشی تو یک برنامه که مثلا قرار مقسوم علیه های یک عدد رو هنرجو بدست بیاره باید منتظر سورس کد عجیب بشی یک نکته دیگه اینکه به نظر من خوبه از اول هنرجو تلخ و شیرین,ساده و پیچیده رو با هم تجربه کنه و بفهمه که اولا باید برای یاد گرفتن و برنامه نویس شدن تلاش و پشتکار داشته باشه و برنامه نویس شدن آسون نیست,دوما تو شرایط سخته که آدم ستاره میشه و مغزشو بکار میندازه.

متاسفانه دانشگاههای ما همینطور که شما گفتین عمل میکنن و هرچی که ساده تره و دانشجو راحت تر یاد میگیره رو تدریس میکنن و در نهایت کی کلاه سرش میره؟دانشجو و متاسفانه دانشجویان تو دانشگاه چیزی یاد نمیگیرن.
خودم به شخصه دوستانی رو میشناسم که لیسانس(کارشناسی) نرم افزار دارن اما برنامه نویسی بلد نیستن حتی ازشون بپرسی ER یا DFD مخفف چیه نمیدونن چیه!!

دانشگاه خود بنده پیشرفته یک (زبان سی ++ تدریس میشه)استاد تا آرایه ها گفت و دیگه به اشاره گرها و بعدش نرفت و ترم بعد که قرار بود ادامه رو بگن کلا اومدن ویژوال بیسیک درس دادن!!به قول دوستام نه سی یاد گرفتیم نه ویژوال بیسیک

اما در کل به نظر بنده طبق سرفصلهای استاندارد باید جلو رفت و آموزش داد تا ذهن هنرجو باز بشه غیر از اون وقتی میبینه یک مسئله پیچیده رو حل کرده بیشتر ذوق میکنه و انگیزه پیدا میکنه.خوب به یاد دارم زمانی که یک برنامه رو با توابع بازگشتی نوشتم و کلی ذوق کردم:لبخند:

موفق باشین
بایت بایت

Y_Safaiee
سه شنبه 08 مرداد 1392, 16:48 عصر
یعنی چی ؟ :لبخند:

این بایت بایت که من تو 15 سالگی ساختم بس ماجرایی داره,حتی دوستان سایر شهرهام و دوستان اونوری آبی هم حسابی بینشون باب شده و به هم میگن:لبخندساده:

و هدف من تو گفتن اولش یک معنی بود اما به لطف سایر دوستان و نظریه پردازیهاشون الان به 100تا معنیم رسیده:چشمک:قصد دارم یک ایبوک 50 صفحه ای درباره این بایت بایتی که ساختم و خلق کردم بنویسم.:لبخند:

موفق باشی
بایت بایت

mousa1992
سه شنبه 26 شهریور 1392, 12:10 عصر
سلام
ممنون از تاپیک خوبتون
نظرتون در مورد تدریس خصوصی چیه؟
تماس گرفتن و ازم خواستن که asp.net رو بهشون اموزش بدم و هیچ زمینه ای از برنامه نیوسی ندارن و باید از اول شروع کنم با توجه به شرایط و زبان درخواستیشون نظر شما در مورد هزینه تدریس بابت هر ساعت چیه ؟

meytim
سه شنبه 02 آذر 1395, 04:07 صبح
بعد از گذشت سه سال از این تاپیک، الآن تعرفه ها چه تغییری کرده؟

mahsa_p80
سه شنبه 28 دی 1395, 11:51 صبح
از سایت استاد سلام هم میتونید کمک بگیرید . هم میتونید ثبت نام کنید برای تدریس . هم کلاس آنلاین دارد

meytim
دوشنبه 04 بهمن 1395, 10:25 صبح
از سایت استاد سلام هم میتونید کمک بگیرید . هم میتونید ثبت نام کنید برای تدریس . هم کلاس آنلاین دارد

اونجا عضو هستم؛ از نظر تعرفه کمکی نمی کنه؛ اون موقع که این پست رو گذاشتم یکی از طریق همون سایت شماره من رو برداشته بود و باهام تماس گرفته بود. می گفت برای یک درس با سه نفر صحبت کرده؛ یکی گفته برای 90 دقیقه 350 هزار تومن می گیرم، یکی گفته 60 هزار تومن می گیرم، یکی هم گفته 100 هزار تومن می گیرم!

sirvan1124
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1396, 00:34 صبح
اونجا عضو هستم؛ از نظر تعرفه کمکی نمی کنه؛ اون موقع که این پست رو گذاشتم یکی از طریق همون سایت شماره من رو برداشته بود و باهام تماس گرفته بود. می گفت برای یک درس با سه نفر صحبت کرده؛ یکی گفته برای 90 دقیقه 350 هزار تومن می گیرم، یکی گفته 60 هزار تومن می گیرم، یکی هم گفته 100 هزار تومن می گیرم!

برای مطالعه در زمینه قیمت و هزینه کلاسهای تدریس خصوصی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

http://www.iranmodares.com/article-index.php?mw=+%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA+%D8%AA%D8%A F%D8%B1%DB%8C%D8%B3+%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5%DB%8C

sirvan1124
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1396, 00:39 صبح
دوستان موارد زیر می تونه در قیمت کلاسهای تدریس خصوصی موثر باشه
1- کلاسهای تدریس خصوصی قیمت و هزینه کاملا مشخصی ندارد. هزینه کلاسهای تدریس خصوصی به سابقه مدرس، شهر مورد نظر، درس و مقطع تدریس و عوامل زیاد دیگری بستگی دارد.

2- مدرسینی که سابقه و مدرک تحصیلی بالاتری دارند هزینه بیشتری را برای کلاسهای تدریس خصوصی مطالبه می کنند. البته به مدرسین با سابقه اطمینان بیشتری هم می توان کرد و احتمال نتیجه گرفتن با آنها بالاتر هم است.

3- مسلما اگر مسیری که مدرس برای تدریس به شما طی می کند خیلی طولانی باشد هزینه بیشتری را هم درخواست می کند. برای کلاسهای تدریس خصوصی با مدرسینی هماهنگ کنید که به شما نزدیکتر هستند.

4- سعی کنید از بین مدرسین تدریس خصوصی مدرسی را پیدا کنید که واقعا مناسب شما باشد. حتی اگر هزینه مدرس مورد نظر شما و قیمت جلسات تدریس خصوصی ایشان کمی بالاتر باشد باز هم ارزشش را دارد. چون با کمی پرداخت هزینه بیشتر مطئمن هستید که نتیجه می گیرید.

5- قیمت جلسات تدریس خصوصی از جلسه ای 10000 تومان تا 500000 تومان متغیر است. بنابراین اصلا نمی توان مبلغ مشخصی را برای کلاسهای خصوصی در نظر گرفت. بهترین راهکار این است که با کلیک بر روی عبارت مدرسین تدریس خصوصی (http://teaching.iranmodares.com/teaching-index.php) لیست مدرسین را مشاهده کنید و با بررسی رزومه چند مدرس ببینید که چه قیمتی را درخواست می کنند. تعدادی از مدرسین به صورت توافقی هم کار می کنند.

6- در وب سایت (ایران مدرس (http://www.iranmodares.com/index.php)) بیش از هر سایت دیگری مدرس ثبت نامی که آگهی (http://www.soodiran.com/) تدریس درج کرده اند را می توانید مشاهده کنید. برای مشاهده لیست مدرسین تدریس خصوصی بر روی عبارت تدریس خصوصی (http://teaching.iranmodares.com/teaching-index.php) کلیک نمائید.

کسانی که تازه کار هستند قیمت کمتری را برای جلسات تدریس مطالبه می کنند و مدرسین دارای سابقه بیشتر هزینه جلسات تدریس خصوصی را بیشتر در نظر می گیرند.

بهترین راه برای مشخص شدن هزینه تدریس خصوصی در شهر شما و برای درس مورد نظر شما این است که با چند مدرس تماس بگیرید و قیمت و هزینه تدریس را از آنها جویا شوید.

هزینه و قیمت کلاسهای تدریس خصوصی (http://teaching.iranmodares.com/teaching-index.php) به عواملی همچون شهر مورد نظر، تجربه و سابقه کاری مدرس، تعداد جلسات تدریس خصوصی، درس مورد نظر و ... بستگی دارد.

به صورت معمول هزینه کلاسهای تدریس خصوصی در شهرهای بزرگتر بیشتر است. البته با تماس با چند مدرس ممکن است بتوانید کلاسهای تدریس را در شهرهای بزرگ همچون تهران نیز با قیمت مناسب هماهنگ کنید.

مدرسینی که سابقه کاری بالاتری دارند برای برگزاری جلسات تدریس در منزل (http://teaching.iranmodares.com/teaching-index.php) هزینه بیشتری را مطالبه می کنند. به هر حال، جلسات تدریس این مدرسین معمولا پر بارتر هم خواهد بود.

تعداد جلسات تدریس هم در تعیین هزینه جلسات تدریس خصوصی موثر است. مدرسین برای تعداد جلسات بالاتر معمولا هزینه کمتری درخواست می کنند.

موارد دیگری نیز ممکن است در تعیین هزینه تدریس خصوصی موثر باشد. به هر حال مسلما مدرسانی که سابقه بالاتری دارند و کیفیت تدریس آنها نیز بالاتر است هزینه بیشتری را برای تدریس مطالبه می نمایند و اکثر اوقات بهتر است که مبلغ بیشتری را برای تدریس و آموزش بپردازیم تا مطمئن باشیم که حتما نتیجه خواهیم گرفت. البته این مطلب به این معنی نیست که هر مدرسی که با قیمت پایین کار کند خوب تدریس نمی کند.