PDA

View Full Version : سوال: ارائه روش

soroush.r70
پنج شنبه 27 تیر 1392, 18:19 عصر
داخل وب سایتم بخشی وجود داره که می شه مقالات رو دانلود کرد

مدیر میاد مقالات رو به این صورت وارد می کنه 1- پایه مثلا اول راهنمایی 2 - درس مثلا ریاضی 3 - متن مقاله 4 - فایل

حالا داخل وب سایت به چه صورت باید نمایش داده بشه با این تعداد دسته بندی که پایه ها وجود دارند دروس وجود دارند بره مقالات مربوط به هر درس مربوط به پایه رو نشون بده که روشی اصولی باشه و دیگه نیام برای هر درس و پایه صفحه درست کنم و شرط بذارم که اگه فیلد دروس مثلا ریاضی بود نمایش بده

نکته : پایه ها و دورس ثابت هستند و مدیر از روی لیست انتخاب می کنه و به همراه مقاله به وب سایت ارسال می کنه

nsco_nsco
پنج شنبه 27 تیر 1392, 18:40 عصر
سلام فکر کنم اگر بیای یک فیلد اضاف کنی و با اون موضوع بندی کنی مشکلت حل میشه موفق باشید.

soroush.r70
پنج شنبه 27 تیر 1392, 22:28 عصر
ببین پایه ها و دروس ثابت هستند و مدیر انتخاب می کنه و عنوان مقاله و فایل رو درج می کنه در موقع فراخوانی به چه صورت باید باشه که مقالات مثلا ریاضی اول راهنمایی تو محل خودش نمایش بده و بره ادامه مطلب و دانلود بشه...؟

Unique
جمعه 28 تیر 1392, 00:55 صبح
توضیحاتتون کامل نیستش ! شما میتونید یک جدول برای پایه ها داشت هباشین و یک جدول برای دروس و یک جدول از ماقالات که این جدول شامل دو فیلد کلید خارجی برای پایه و درس هست ! حالا هر جوری بیخواین میتونید نمایش داشته باشین ! میتونید با انتخاب پایه و group گرفتن روی دروس از جدول مقالات درس های اون را پیدا کنید و با کلیک روی هر درس ماقالات مرتبط با اون پایه و درس را ، البته اگه بگین روش نمایش چطوره کامل توضیح میدم اما با این روش هر شکلی میشه نمایش داد. نیازی هم به جملات شرطی نیست.

soroush.r70
جمعه 28 تیر 1392, 09:41 صبح
این کار به فکرم رسید ولی نمی دونم به نظرتون سه تا جدول درست کنم کار درستیه دنبال یه روش کاملا بهینه می گردم

یه تصویر از ساختار براتون می ذارم ببینید

http://www.8pic.ir/images/47259234737573070743.jpg

تو تصویر پایه ها در تب قرار دارند و ثابت و دروس هم در پایه ها ثابت حالا مدیر وقتی مقاله ای رو بفرسته پایه و دروس رو انتخاب می کنه و مقاله رو ارسال می کنه و در جدول درج می شه می خوام به چه صورت می شه مقالات مربوط به هر پایه و دروس در جای خود نمایش بده و وقتی کاربر روی تب اول راهنمایی درس ریاضی رو زد بره مقالات مربوط به ریاضی رو نمایش بده

soroush.r70
جمعه 28 تیر 1392, 17:06 عصر
کسی از دوستان روشی مناسب نمی تونه بگه

Unique
شنبه 29 تیر 1392, 00:40 صبح
خوب به روشی که گفتم این به راحتی قابل استفاده هستش ! اما چرا نباید از سه تا جدول استفاده کنید ؟ تا اونجا که من میدونم روش اصولیش اینه اما خیلی کار ها میشه کرد ! حالا مشکل کجاست ؟

soroush.r70
شنبه 29 تیر 1392, 16:52 عصر
خوب اینطوری یعنی مدیر باید بیاد پایه ها رو جدا توی یه جدول دروس تو یه جدول و مقالات رو توی یه جدول درج کنه کنه بعد ما باید با get اونا رو بگیریم اینطوری کار مدیر سخت نمی شه و تعداد صفحات بالا نمیره آیا پیاده سازی به این صورت بهینه هست به نظرت نمی دونم ..؟

خوب اگه بشه همه رو در یک جدول درج کرد بعد بیابم با روشی مقالات مربوط به هر درس و پایه رو نشون بدیم چظوره ...؟ من می خوام این روشو پیاده سازی کنیم دقیقا نمی دونم به چه صورته..؟

Unique
شنبه 29 تیر 1392, 22:46 عصر
اولا تعداد جداول شما اصلا موضوع قابل بحثی نیست و من ازش میگذرم ! مهم اینه که شما اصول معماری پایگاه داده را رعایت کنی ! اگه بخوای از یک جدول استفاده کنی یا باید نام پایه و دروس را به صورتی دستی توی combo بدی . به هر کدوم یک مقدار منحصر به فرد تا بعدا بتونی با query دسته بندی کنی یا اینکه بگذاری اسم را مدیر توی یک فیلد متنی خودش وارد کنه ! (این که خیلی غلطه چون ۱۰۰٪ اگه طرف خود وسواس هم باشه بالاخره اشتباه میکنه).

بهترین روش اینه که پایه ها را توی یک فرم وارد کنه و دروس را توی یک فرم دیگه و توی فرم مقالات هم مقادیر پایه و درس را توی select بریزی از اون دو تا جدول و انتخاب کنه.
این را در نظر داشته باش که پایه ها و دروس یکبار وارد میشوند و ممکنه هر چند ماه یکبار نیاز به اضافه شدن درس یا پایه ای باشه که قبلا مقاله ای ازش نبوده !
توی این حالت میتونی چک کنی درس و پایه ای دو بار وارد نشه و همه یکتا باشه !
اصول معماری پایگاه را هم رعایت کردی ! (میتونی کتاب مبانی پایگاه دده را بخونی تا متوجه بشین چرا این حرف را میزنم.)

در آخر هم موفق باشین.